Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 22. marca 2018, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Poslanci začali týždeň správami tajných služieb

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 23.10.2012

Parlament bude následne pokračovať v rozprave k novele zákona o dani z príjmov, ktorá zvyšuje sadzbu dane z príjmov pre právnické osoby na 23 percent.
Poslanci začali týždeň správami tajných služieb
Zdroj obrázku: Internet
 

Parlament bude následne pokračovať v rozprave k novele zákona o dani z príjmov, ktorá zvyšuje sadzbu dane z príjmov pre právnické osoby na 23 percent. Popoludní začne v druhom čítaní rokovať o novele Zákonníka práce.

Vypočutím si Správy o činnosti Slovenskej informačnej služby v roku 2011 a Správy o plnení úloh Vojenského spravodajstva za rok 2011 pokračujú dnes poslanci v rokovaní 8. schôdze Národnej rady SR. Rokovanie je neverejné.

Parlament následne čaká aj pokračovanie rozpravy k novele zákona o dani z príjmov, ktorá od začiatku budúceho roka zavedie viaceré zmeny v daňovej oblasti. Rezort financií návrhom zvyšuje sadzbu dane z príjmov pre právnické osoby na 23 percent. V prípade fyzických osôb sa má uplatňovať 19-percentná sadzba zo základu dane do výšky 176,8-násobku platného životného minima, a pri základe dane presahujúcom túto hranicu už 25-percentná sadzba. Vyššia daň sa tak bude týkať ľudí, ktorých príjem presahuje hranicu približne 3 300 eur. Zároveň sa obmedzí možnosť uplatnenia 40-percentných paušálnych výdavkov zavedením ich maximálnej výšky v sume 5 040 eur ročne, respektíve 420 eur mesačne. Tiež sa ruší možnosť uplatnenia paušálnych výdavkov pri prenájme nehnuteľností. Dopoludnia by mali poslanci hlasovať aj o štyroch právnych normách predložených ministrom financií, ktoré národná rada prerokovala v piatok.

V utorok o 14:00 otvoria zákonodarcovia diskusiu v druhom čítaní k novele Zákonníka práce. Právna norma predložená ministrom práce, sociálnych vecí a rodiny Jánom Richterom od začiatku budúceho roka obnovuje súbeh výpovednej lehoty a odstupného pri prepustení zamestnanca s pracovným pomerom dlhším ako dva roky. Výška odstupného má pritom závisieť od počtu odpracovaných rokov. Zmeny by mali nastať aj pri reťazení pracovných pomerov uzatvorených na určitý čas. Kým v súčasnosti možno pracovný pomer uzatvorený na určitý čas dohodnúť najdlhšie na tri roky a možno ho predĺžiť alebo opätovne dohodnúť v rámci troch rokov najviac trikrát, po novom by malo byť možné takýto pracovný pomer dohodnúť najdlhšie na dva roky. Zamestnávateľ ho pritom bude môcť predĺžiť alebo opätovne dohodnúť v rámci dvoch rokov najviac dvakrát. Rezort práce však upustil od toho, aby sa tieto obmedzenia vzťahovali aj na zamestnávanie agentúrou dočasného zamestnávania.

Novela Zákonníka práce zároveň vypúšťa niektoré znaky definície závislej práce. Ide o znaky, ktoré hovoria o vykonaní na náklady zamestnávateľa, jeho výrobnými prostriedkami a na zodpovednosť zamestnávateľa a o tom, že ide o výkon práce, kde sa opakujú určené činnosti. Jedným zo znakov, ktoré mali v definícií chýbať, mal byť aj pracovný čas určený zamestnávateľom, ten si však nakoniec zástupcovia zamestnancov vyrokovali naspäť. Ministerstvo práce chce spresnením definície závislej práce zabrániť tomu, aby zamestnanci boli nútení k zmene svojho pracovného statusu, ak majú naďalej vykonávať tú istú prácu.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Fotografia
Anonym
pred 3 rokmi
Parlament bude následne pokračovať v rozprave k novele zákona o dani z príjmov, ktorá zvyšuje sadzbu dane z príjmov pre právnické osoby na 23 percent. Odkaz na článok: http://server.sk/zaujimavosti/spravy-z-domova/poslanci-zacali-tyzden-spravami-tajnych-sluzieb/

pustite si video od minúty 8,29 https://www.youtube.com/watch?v=dJlX6wga4fw

 

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 7 rokmi
Peugeot zverejnil informácie o koncepčnej štúdii ScX (Shanghai cross Concept), ktoré predstaví na 14. Auto Shanghai (19. – 28.04.2011).
pred 12 rokmi
Auto určené pre bežný, každodenný život, v ktorom užívateľ kladie na prvé miesto úžitkové vlastnosti a prijateľnú cena – to je Kia Rio.
pred 2 rokmi
Vychutnajte si valentínsky wellness víkend v Bardejovských kúpeľoch
pred 5 rokmi
Obaja interpreti zo zámoria si odniesli po tri ocenenia.
pred 5 rokmi
Icona Vulcano sa nespreneveruje svojmu označeniu: vpredu uložený hnací agregát disponuje doslova vulkanickým výkonom.
pred 6 rokmi
Example okrem Grape festivalu vystúpi napríklad aj na festivaloch Rock Im Park, V festival, Benicassim, T In The Park, Isle Of Wight alebo českom Rock For People.
pred 4 rokmi
Technologické spoločnosti Apple, Google, Intel a Adobe Systems sa dohodli na urovnaní sporu s technologickými pracovníkmi.
pred 8 rokmi
2Bobule sú voľným pokračovaním úspešnej filmovej komédie Bobule.