Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 15. novembra 2018, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Poslanci nepodporili Lipšicov balík zákonov

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 06.02.2014

Balíkom zákonov chcela skupina poslancov okolo Daniela Lipšica zlepšiť podmienky pre mladé rodiny.
Poslanci nepodporili Lipšicov balík zákonov
Zdroj obrázku: Internet
 

Poslanci Národnej rady SR dnes nepodporili balík zákonov z dielne skupiny nezaradených poslancov okolo Daniela Lipšica, ktorý mal zlepšiť podmienky pre mladé rodiny.

Návrhom novely zákona o sociálnom poistení, ktorý poslanci neposunuli ani do druhého čítania, chcela skupina opozičných poslancov oslobodiť od platenia odvodov poberateľky rodičovského príspevku, ktoré zároveň pracujú na dohodu. Zároveň mali byť oslobodené od povinnosti podávať daňové priznanie, ak by ich príjem z práce na dohodu za rok neprekročil nezdaniteľnú časť základu dane, čo je v tomto roku 3 736 eur. Ďalšou zmenou bol návrh na zavedenie podávania rodinného daňového priznania.

Podpory sa nedočkala ani novela zákona o dotáciách na rozvoj bývania, v ktorom skupina poslancov okolo Lipšica navrhovala pri uzatváraní nájomných zmlúv na sociálne byty uprednostniť rodiny s maloletými deťmi do šesť rokov. Do druhého čítania poslanci neposunuli ani novelu zákona o Štátnom fonde rozvoja bývania, ktorá mala zlepšiť dostupnosť vlastného bývania pre mladé rodiny.

Poslanci v prvom čítaní zmietli zo stola aj novelu zákona o poskytovaní služby starostlivosti o deti v detských skupinách, ktorý mal zlepšiť prístup mladých rodín k predškolským zariadeniam. "Ich zriaďovateľom by mohli byť napríklad zamestnávatelia rodičov, ktorí majú malé deti, alebo mestá, obce, vyššie územné celky, cirkevné spoločnosti,“ uviedla poslankyňa Jana Žitňanská. Oproti škôlkam by sa podľa nej na tieto detské skupiny nevzťahovali prísne hygienické a technické podmienky.

Poslanci do druhého čítania neposunuli ani novelu zákona o rozsahu zdravotnej starostlivosti uhrádzanej na základe verejného zdravotného poistenia, podľa ktorej by štát v plnej miere hradil návštevu lekára v domácom prostredí chorého dieťaťa. Druhou zmenou malo byť to, že plánovanú zdravotnú starostlivosť malo dieťa dostať najneskôr do troch mesiacov. Ak na Slovensku navyše nebolo možné poskytnúť dieťaťu zdravotnú starostlivosť do troch mesiacov, tak by sa zaviedol zrýchlený a zjednodušený postup na získanie predbežného súhlasu s poskytnutím zdravotnej starostlivosti v zahraničí.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 7 rokmi
Monahan je ako scenárista podpísaný pod snímkami ako Kráľovstvo nebeské (2005), Pavučina lží (2008) alebo Na hrane temnoty (2010).
pred 5 rokmi
Michael BUBLÉ prepisuje históriu. Jeho albumy To Be Loved a Christmas sa v tom istom týždni dostali do britskej Top 10. Dva albumy jedného interpréta sa medzi desiatimi najpredávanejšími objavili naposledy v roku 1991 po smrti Freddieho Mercuryho.
pred 5 rokmi
Film režisérky a scenáristky Miry Fornay môže získať šesť cien.
pred 7 rokmi
Už žiadne slová. Jedna z najznámejších foriem alternatívnych terapií používa iný jazyk – umelecký. Arteterapia lieči rany na duši odkrýva skryté a potláčané problémy...
pred 5 rokmi
Atomic Age je príbehom o dospievaní, o rimbaudovských nočných potulkách a o mladosti, v ktorej sa snúbi smútok, eufória, melanchólia a bezstarostnosť. Je zamýšľaný ako prvá časť trilógie na tému mladosti.
pred 6 rokmi
Nový tablet AT300SE so systémom AndroidTM a displejom s uhlopriečkou 25.7cm (10.1 ") je ideálnym spoločníkom na každý deň.
pred 5 rokmi
Francúzska automobilka Renault si spoluprácu s tímom Formuly 1 Red Bull pripomína špeciálnou sériou Mégane R.S. Red Bull Racing RB8.
pred 10 rokmi
Devätnásť rokov čakania sa skončilo.