Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 19. apríla 2019, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Poslanci nepodporili Lipšicov balík zákonov

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 06.02.2014

Balíkom zákonov chcela skupina poslancov okolo Daniela Lipšica zlepšiť podmienky pre mladé rodiny.
Poslanci nepodporili Lipšicov balík zákonov
Zdroj obrázku: Internet
 

Poslanci Národnej rady SR dnes nepodporili balík zákonov z dielne skupiny nezaradených poslancov okolo Daniela Lipšica, ktorý mal zlepšiť podmienky pre mladé rodiny.

Návrhom novely zákona o sociálnom poistení, ktorý poslanci neposunuli ani do druhého čítania, chcela skupina opozičných poslancov oslobodiť od platenia odvodov poberateľky rodičovského príspevku, ktoré zároveň pracujú na dohodu. Zároveň mali byť oslobodené od povinnosti podávať daňové priznanie, ak by ich príjem z práce na dohodu za rok neprekročil nezdaniteľnú časť základu dane, čo je v tomto roku 3 736 eur. Ďalšou zmenou bol návrh na zavedenie podávania rodinného daňového priznania.

Podpory sa nedočkala ani novela zákona o dotáciách na rozvoj bývania, v ktorom skupina poslancov okolo Lipšica navrhovala pri uzatváraní nájomných zmlúv na sociálne byty uprednostniť rodiny s maloletými deťmi do šesť rokov. Do druhého čítania poslanci neposunuli ani novelu zákona o Štátnom fonde rozvoja bývania, ktorá mala zlepšiť dostupnosť vlastného bývania pre mladé rodiny.

Poslanci v prvom čítaní zmietli zo stola aj novelu zákona o poskytovaní služby starostlivosti o deti v detských skupinách, ktorý mal zlepšiť prístup mladých rodín k predškolským zariadeniam. "Ich zriaďovateľom by mohli byť napríklad zamestnávatelia rodičov, ktorí majú malé deti, alebo mestá, obce, vyššie územné celky, cirkevné spoločnosti,“ uviedla poslankyňa Jana Žitňanská. Oproti škôlkam by sa podľa nej na tieto detské skupiny nevzťahovali prísne hygienické a technické podmienky.

Poslanci do druhého čítania neposunuli ani novelu zákona o rozsahu zdravotnej starostlivosti uhrádzanej na základe verejného zdravotného poistenia, podľa ktorej by štát v plnej miere hradil návštevu lekára v domácom prostredí chorého dieťaťa. Druhou zmenou malo byť to, že plánovanú zdravotnú starostlivosť malo dieťa dostať najneskôr do troch mesiacov. Ak na Slovensku navyše nebolo možné poskytnúť dieťaťu zdravotnú starostlivosť do troch mesiacov, tak by sa zaviedol zrýchlený a zjednodušený postup na získanie predbežného súhlasu s poskytnutím zdravotnej starostlivosti v zahraničí.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 5 rokmi
Skupina Clean Bandit celé štyri týždne okupovala s piesňou Rather Be prvé miesto britského singlového rebríčka. To sa naposledy podarilo fenomenálnej Adele so skladbou Someone Like You.
pred 6 rokmi
V knižnici Slovenského národného múzea možno nájsť najväčšiu knihu na Slovensku Vtáky Ameriky a tiež miniatúrny Korán, ktorý sa dá čítať iba s lupou.
pred 6 rokmi
Francúzski výskumníci analyzovali dáta o viac ako 429-tisíc dôchodcoch a zistili, že s každým navyše odpracovaným rokom sa riziko výskytu demencie znižuje.
pred 8 rokmi
"Tento album je nový úvod ku mne samotnej," hovorí Jennifer Hudson. "Je to ako cesta, znovuobjavovania seba samej a poznávania sa od začiatku."
pred 11 rokmi
Na mnohé tradičné potraviny sme pozabudli, exotickým nedôverujeme. Ochutnajte nepoznané, spoznajte dávno objavené.
pred 7 rokmi
Škótska speváčka Susan Boyle dobyla britský rebríček albumov. Podarilo sa jej to aj s treťou štúdiovkou Someone To Watch Over Me (2011).
pred 4 rokmi
Vynikajúca Lisa Stansfield doplnila svoju poslednú radovku Seven o kompiláciu remixov piesní z nej, nazvanú prozaicky Seven+.
pred 8 rokmi
Mäta pieporná vyniká svojou arómou a chuťou. Patrí medzi najstaršie bylinky používané nielen v kuchyni, ale aj na liečenie.