Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 24. novembra 2020, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Poplatok za opravnú skúšku sa zvyšuje na 300 eur

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 05.10.2012

Prezident podpísal novelu zákona o celoživotnom vzdelávaní, garant podľa nej môže mať vzdelanie aj v inom odbore ako v tom, ktorého sa vzdelávací program týka.
Poplatok za opravnú skúšku sa zvyšuje na 300 eur
Zdroj obrázku: SXC/free
 

Poplatok za vykonanie opravnej skúšky na overenie odbornej spôsobilosti sa zvýši zo 100 na 300 eur. Vyplýva to z novely zákona o celoživotnom vzdelávaní, ktorú dnes podpísal prezident Ivan Gašparovič.

Právna norma zároveň dáva profesijným a stavovským organizáciám možnosť získať oprávneniena vykonávanie skúšky na overenie odbornej spôsobilosti.

Novela tiež upravuje definíciu ďalšieho vzdelávania, ktorú rozširuje aj o možnosť samostatného štúdia fyzickej osoby a aktivity zamestnávateľov, ako napríklad zaškoľovanie, na ktorom sa zúčastňuje zamestnanec a ktorého cieľom je získanie odbornej spôsobilosti na výkon pracovnej činnosti. Zákon tak umožní aj zamestnávateľom zaškoleným zamestnancom a fyzickej osobe, ktorá samostatným vzdelávaním získala odbornú spôsobilosť na výkon pracovnej činnosti, zúčastniť sa na skúške odbornej spôsobilosti. Ide o obdobu získavania vedomostí a zručností fyzickou osobou formou štúdia jednotlivých vyučovacích predmetov.

Návrh legislatívne upravuje podmienky, ktoré musí spĺňať odborný garant vzdelávacieho programu a lektor vzdelávacieho programu. Odborný garant môže mať vzdelanie aj v inom odbore ako vtom, ktorého sa vzdelávací program týka, pričom musí preukázať viac praxe v odbore. Rozšírenie podmienok pre odborných garantov vrámci akreditovaných vzdelávacích programov vychádza z potrieb praxe.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 13 rokmi
Volvo C70 a jeho tvrdá a náročná skúška počas pánskej jazdy k moru. Aj keď v našej zemepisnej šírke sa na dlhé leto zvyčajne nemôžeme sťažovať, posledné roky ako keby nás chceli presvedčiť o opaku. Krátke a suché zimy, dlhé a taktiež suché letá akoby
pred 6 rokmi
Pred 37 rokmi bola zavraždená študentka medicíny Ľudmila Cervanová, dcéra plukovníka Cervana, ktorý sa zúčastnil na niekoľkých utajených misiách v arabských krajinách.
pred 7 rokmi
Hoci jej obrat v druhom štvrťroku klesol, firma deklaruje nárast zisku.
pred 8 rokmi
Film, v ktorom The Rock exceluje v preňho netradičnej úlohe, bol natočený podľa skutočného príbehu.
pred 9 rokmi
Najvýkonnejšie prevedenie Golfu v celej histórii toho typu Volkswagenu prichádza.
pred 10 rokmi
Mark Ronson je späť a teraz viac ako inokedy myslí svoj business vážne – so svojou kapelou The Business Intl. Record Collection je tretím albumom Marka Ronsona a ako je u neho zvykom, na nahrávanie si pozval veľa slávnych spolupracovníkov.
pred 8 rokmi
Osudnou sa Eduardovi Chiľovi stala mŕtvica. Spevák skonal v petrohradskej nemocnici.
pred 9 rokmi
Najnovšie pokračovanie kultovej série, ktorá v 90. rokoch vniesla do sveta hororu novú vlnu.