Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 15. októbra 2018, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Podporujú zákon na ochranu zvierat

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 20.10.2014

Podľa aktivistov z viacerých organizácii by zvieratá v legislatíve mali byť definované ako cítiace bytosti, nie ako veci.
Podporujú zákon na ochranu zvierat
Zdroj obrázku: Internet
 

Organizácia Sloboda zvierat sa pripája k organizáciám, ktoré požadujú prijatie nového komplexného zákona na ochranu zvierat. Uvádza sa to vo vyhlásení, ktoré organizácia poskytla agentúre SITA. Požiadavku prijatia zákona už predtým avizovali Slovenská aliancia ochrancov zvierat a občianske združenia Pes v núdzi a Majme srdce.

"Téma zákona na ochranu zvierat nerezonuje na Slovensku po prvýkrát. Nečudo, veď postavenie zvierat v našej spoločnosti ani zďaleka nie je na takej úrovni, aká im ako cítiacim tvorom prináleží," píše sa vo vyhlásení. Podľa organizácie sa súčasný veterinárny zákon ochrane zvierat venuje len veľmi stručne a všeobecne. "Chýbajú v ňom také zásadné veci ako zákaz držania psov na reťazi, zákazy cirkusov s divožijúcimi zvieratami a kožušinových fariem, zákaz násilného výkrmu hospodárskych zvierat a povinný vonkajší výbeh pre dojnice, povinnosť obcí spolupodieľať sa na kastráciách pouličných zvierat, povinnosť majiteľov čipovať psy a evidovať všetky chovy," píše sa vo vyhlásení. Sloboda zvierat podľa vyhlásenia víta a podporuje všetky iniciatívy v prospech blaha a ochrany zvierat a je neustále pripravená na serióznu spoluprácu v tejto oblasti.

Zámer zmeniť právne postavenie zvierat v slovenskom právnom poriadku vyjadrili v uplynulých dvoch mesiacoch okrem aktivistov z viacerých organizácii aj poslanci za SaS Martin Poliačik a Lucia Nicholsonová. Poslanci aj aktivisti sa zhodujú na tom, že zvieratá by v legislatíve mali byť definované ako cítiace bytosti, nie ako veci.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Fotografia
Anonym
pred 4 rokmi
Podľa aktivistov z viacerých organizácii by zvieratá v legislatíve mali byť definované ako cítiace bytosti, nie ako veci. Odkaz na článok: http://server.sk/zaujimavosti/spravy-z-domova/podporuju-zakon-na-ochranu-zvierat/

Áno zvieratá sú cítiace a mysliace bytosti a sú to bytostné stvorenia s Bytostnou zvieracou dušou. Zvieratká cítia, majú sny a sú už v dnešnej dobe čistejšie ako človek vidia cítia viac ako vačšina ľudí dnešnej doby kde prevláda rozum nad citom z ducha. Dokonca aj potkanom / ktoré by niekto opovrhoval / sa snívajú sny.

 

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 4 rokmi
Najnovšia časť burcujúceho hitu Let’s Dance filmovej série združuje hviezdne obsadenie predchádzajúcich filmov – tentokrát na pozadí trblietavého Las Vegas.
pred 5 rokmi
Predaj klasických desktopových počítačov by mal v tomto roku medziročne poklesnúť o viac ako desatinu na 305 mil. kusov.
pred 5 rokmi
Po skladbe a videoklipe „Krásne dni“ spred dvoch rokov prichádza s novinkou „Walk In My Shoes“, v ktorej jej sekunduje hviezdny český kolega, líder kapely Nightwork Vojtěch Dyk.
pred 7 rokmi
Brabus ponúka tuningový program pre SLK
pred 6 rokmi
V bratislavskom Starom Meste čaká milovníkov kníh v stredu 16. mája na 14 netradičných miestach čítanie 14 osobností slovenskej kultúrnej scény
pred 6 rokmi
Ceny rozdajú 31. októbra o 16.00 vo Veľkej sále Divadla Andreja Bagara v Nitre.
pred rokom
NOVINKA
pred 5 rokmi
Snímku z dielne Oľgy Záblackej si prišlo pozrieť 5174 ľudí.