Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 17. decembra 2018, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Podporujú zákon na ochranu zvierat

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 20.10.2014

Podľa aktivistov z viacerých organizácii by zvieratá v legislatíve mali byť definované ako cítiace bytosti, nie ako veci.
Podporujú zákon na ochranu zvierat
Zdroj obrázku: Internet
 

Organizácia Sloboda zvierat sa pripája k organizáciám, ktoré požadujú prijatie nového komplexného zákona na ochranu zvierat. Uvádza sa to vo vyhlásení, ktoré organizácia poskytla agentúre SITA. Požiadavku prijatia zákona už predtým avizovali Slovenská aliancia ochrancov zvierat a občianske združenia Pes v núdzi a Majme srdce.

"Téma zákona na ochranu zvierat nerezonuje na Slovensku po prvýkrát. Nečudo, veď postavenie zvierat v našej spoločnosti ani zďaleka nie je na takej úrovni, aká im ako cítiacim tvorom prináleží," píše sa vo vyhlásení. Podľa organizácie sa súčasný veterinárny zákon ochrane zvierat venuje len veľmi stručne a všeobecne. "Chýbajú v ňom také zásadné veci ako zákaz držania psov na reťazi, zákazy cirkusov s divožijúcimi zvieratami a kožušinových fariem, zákaz násilného výkrmu hospodárskych zvierat a povinný vonkajší výbeh pre dojnice, povinnosť obcí spolupodieľať sa na kastráciách pouličných zvierat, povinnosť majiteľov čipovať psy a evidovať všetky chovy," píše sa vo vyhlásení. Sloboda zvierat podľa vyhlásenia víta a podporuje všetky iniciatívy v prospech blaha a ochrany zvierat a je neustále pripravená na serióznu spoluprácu v tejto oblasti.

Zámer zmeniť právne postavenie zvierat v slovenskom právnom poriadku vyjadrili v uplynulých dvoch mesiacoch okrem aktivistov z viacerých organizácii aj poslanci za SaS Martin Poliačik a Lucia Nicholsonová. Poslanci aj aktivisti sa zhodujú na tom, že zvieratá by v legislatíve mali byť definované ako cítiace bytosti, nie ako veci.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Fotografia
Anonym
pred 4 rokmi
Podľa aktivistov z viacerých organizácii by zvieratá v legislatíve mali byť definované ako cítiace bytosti, nie ako veci. Odkaz na článok: http://server.sk/zaujimavosti/spravy-z-domova/podporuju-zakon-na-ochranu-zvierat/

Áno zvieratá sú cítiace a mysliace bytosti a sú to bytostné stvorenia s Bytostnou zvieracou dušou. Zvieratká cítia, majú sny a sú už v dnešnej dobe čistejšie ako človek vidia cítia viac ako vačšina ľudí dnešnej doby kde prevláda rozum nad citom z ducha. Dokonca aj potkanom / ktoré by niekto opovrhoval / sa snívajú sny.

 

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 7 rokmi
Tvorcovia akoby zabudli na povestný britský humor a snažili sa byť vtipní za každú cenu...
pred 8 rokmi
Nemecká rocková skupina Scorpions sa na scéne pohybuje už úctyhodných 45 rokov a najmä preto sa rozhodla, že nastal čas na odchod.
pred 4 rokmi
Richard Müller a skupina Fragile odštartovali v Trenčíne megaturné HLASY 2! Legendárny spevák predviedol spolu s Fragile hity vo famóznych úpravách „a cappella“ bez použitia jediného nástroja!
pred 9 rokmi
Píše sa rok 2054. Washington D.C. je zbavený kriminality.
pred 5 rokmi
Pôjde o záznam jedného vystúpenia, ktoré formácia odohrala v rámci aktuálneho turné 30 rockov.
pred 8 rokmi
I keď v dnešnej dobe sa už na povery tak neverí, ako kedysi, i tak si na ne často spomenieme v istých situáciach. Aj silno racionálne mysliaci ľudia im občas podľahnú a nemajú odvahu sa im spreneveriť, veď „čo keby náhodou“.
pred 6 rokmi
V aktuálnej šiestej generácii BMW 320d Touring ukazuje, že auto môže byť elegantné a komfortné, dynamické, úsporné a súčasne mať nadpriemerné úžitkové vlastnosti.
pred 3 rokmi
Hoci sa americký jazzový spevák a skladateľ Gregory Porter v hudobnej brandži pohybuje už dvadsať rokov, globálny prielom zaznamenal až so svojím predchádzajúcim albumom Liquid Spirit.