Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 20. septembra 2020, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Podnikateľské subjekty môžu žiadať o milióny na výskum

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 02.09.2013

Výzvu v celkovej výške 20 miliónov eur vyhlásila v rámci operačného programu Výskum a vývoj Agentúra Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR pre štrukturálne fondy EÚ
Podnikateľské subjekty môžu žiadať o milióny na výskum
Zdroj obrázku: SXC/free
 

Vedecko-výskumné pobočky nadnárodných spoločností v Bratislavskom kraji sa môžu uchádzať o nenávratný finančný príspevok. Výzvu v celkovej výške 20 miliónov eur vyhlásila v rámci operačného programu Výskum a vývoj Agentúra Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR pre štrukturálne fondy EÚ. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa agentúry Eliška Šándorová.

"Predkladané projekty môžu z dlhodobého hľadiska výrazne zvýšiť mieru výskumných aktivít nadnárodných korporácií pôsobiacich na Slovensku," tvrdí rezortná agentúra. Ako dopĺňa, malé, stredné a veľké podniky môžu spustiť napríklad výskumné projekty na slovenských univerzitách a inštitúciách v spolupráci s inými pracoviskami sveta. Projekty, na ktoré sa vzťahujú pravidlá štátnej pomoci, musia viesť k zriadeniu centier excelentnosti nadnárodného významu, k medzinárodnej výskumnej spolupráci, ako aj k zapojeniu zahraničných výskumníkov do projektov, vysvetľuje sa v tlačovej správe od Šándorovej.

Žiadatelia sú povinní vstupovať do partnerstva s inou výskumnou organizáciou a ďalším podnikateľským subjektom. Žiadatelia o peniaze sa môžu uchádzať minimálne o dva milióny eur a maximálne o päť miliónov eur. Uzávierka prijímania žiadostí je 31. decembra.

Kompletné informácie o výzve sa nachádzajú na webovom sídle www.asfeu.sk v časti Aktuálne výzvy pod operačným programom Výskum a vývoj. Prípadné otázky k výzve možno posielať na adresu opvav@asfeu.sk alebo priamo kontaktovať ASFEU.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 7 rokmi
Amulet posypala amuletmi! Tak krstila nový album AMULET Zdenky Prednej speváčka a kamarátka Jana Krischner!
pred 9 rokmi
Predstavitelia spoločnosti Yoss tvrdia, že im spevák za ich služby nezaplatil takmer 39 400 dolárov.
pred 7 rokmi
Miro Žbirka napísal a nahral svoju prvú špeciálnu filmovú pieseň pre nový česko-slovensko-nemecký koprodukčný film Fair Play režisérky Andrey Sedláčkovej.
pred 8 rokmi
Kamelot tento rok oslavuje 30 rokov svojej existencie. K výročiu nadeľuje sebe i fanúšikom nový album a turné po Čechách, Morave a na Slovensku.
pred 8 rokmi
Dva roky sa čitatelia časopisu .týždeň mohli zabávať nad listami dôchodcu Mira, ktoré písal zo starobinca svojmu spolužiakovi Emilovi.
pred 9 rokmi
Bontonfilm sa v tomto prípade postaral o to, aby diváka zásobil slušnou dávkou nielen filmového materiálu, ale aj filmových bonusov.
pred 8 rokmi
Will.i.am, ktorý sa celosvetovo preslávil ako frontman kapely The Black Eyed Peas, konečne splnil to, čo sľúbil už v minulom roku. Na 22. apríla ohlásil vydanie svojho nového albumu s názvom #willpower.
pred 9 rokmi
Budí dojem, ako keby sa vydal prvou cestou smerujúcou na pretekársku trať: Audi A1 Clubsport Quattro je unikát využívajúci technické limity a disponujúci dych vyrážajúcou dynamikou.