Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 05. decembra 2019, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Podnikateľské subjekty môžu žiadať o milióny na výskum

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 02.09.2013

Výzvu v celkovej výške 20 miliónov eur vyhlásila v rámci operačného programu Výskum a vývoj Agentúra Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR pre štrukturálne fondy EÚ
Podnikateľské subjekty môžu žiadať o milióny na výskum
Zdroj obrázku: SXC/free
 

Vedecko-výskumné pobočky nadnárodných spoločností v Bratislavskom kraji sa môžu uchádzať o nenávratný finančný príspevok. Výzvu v celkovej výške 20 miliónov eur vyhlásila v rámci operačného programu Výskum a vývoj Agentúra Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR pre štrukturálne fondy EÚ. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa agentúry Eliška Šándorová.

"Predkladané projekty môžu z dlhodobého hľadiska výrazne zvýšiť mieru výskumných aktivít nadnárodných korporácií pôsobiacich na Slovensku," tvrdí rezortná agentúra. Ako dopĺňa, malé, stredné a veľké podniky môžu spustiť napríklad výskumné projekty na slovenských univerzitách a inštitúciách v spolupráci s inými pracoviskami sveta. Projekty, na ktoré sa vzťahujú pravidlá štátnej pomoci, musia viesť k zriadeniu centier excelentnosti nadnárodného významu, k medzinárodnej výskumnej spolupráci, ako aj k zapojeniu zahraničných výskumníkov do projektov, vysvetľuje sa v tlačovej správe od Šándorovej.

Žiadatelia sú povinní vstupovať do partnerstva s inou výskumnou organizáciou a ďalším podnikateľským subjektom. Žiadatelia o peniaze sa môžu uchádzať minimálne o dva milióny eur a maximálne o päť miliónov eur. Uzávierka prijímania žiadostí je 31. decembra.

Kompletné informácie o výzve sa nachádzajú na webovom sídle www.asfeu.sk v časti Aktuálne výzvy pod operačným programom Výskum a vývoj. Prípadné otázky k výzve možno posielať na adresu opvav@asfeu.sk alebo priamo kontaktovať ASFEU.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 8 rokmi
Svoj tretí album podporí Tomáš koncertnou šnúrou s názvom Divadelní túra 2011, ktorá odštartuje 17., 18. a 19. októbra.
pred 7 rokmi
Agenti v čiernych oblekoch sa musia vysporiadať s ďalšími príšerami z vesmíru, ktoré sa chystajú zrovnať našu planétu so zemou. V tretej časti akčnej sci-fi komédie sa objavuje zatiaľ nevídaný prvok, cestovanie v čase.
pred 6 rokmi
Klára je slobodná a bezdetná štyridsiatnička, jej život je naplnený. Láskou, priateľstvom aj snami. Tými, ktoré sa jej snívajú v noci, a tými, ktoré sníva cez deň...
pred 8 rokmi
Prvou pomocou býva hladovka, pitie mätového čaju, pohyb na čerstvom vzduchu, pohárik digestívu alebo duševný pokoj.
pred 8 rokmi
Filmár Howard Hall odhaľuje tajomstvá oceánov a je sprievodcom tejto nádhernej príhody pod hladinami oceánov, vďaka ktorej divák spozná tie najexotickejšie stvorenia na svete.
pred 8 rokmi
Tento model určený pre európsky trh, bude ponúkaný výhradne ako päťdverový hatchback a bude konkurovať ostatným vozidlám v C-segmente.
pred 8 rokmi
Hamilton súťaží v Číne s upraveným monopostom McLaren
pred 5 rokmi
Na druhom mieste je McAfee. Na tretiu priečku sa vyšvihla IBM, ktorá vlani prevzala firmu Trusteer.