Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 28. januára 2020, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Podnikateľské subjekty môžu žiadať o milióny na výskum

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 02.09.2013

Výzvu v celkovej výške 20 miliónov eur vyhlásila v rámci operačného programu Výskum a vývoj Agentúra Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR pre štrukturálne fondy EÚ
Podnikateľské subjekty môžu žiadať o milióny na výskum
Zdroj obrázku: SXC/free
 

Vedecko-výskumné pobočky nadnárodných spoločností v Bratislavskom kraji sa môžu uchádzať o nenávratný finančný príspevok. Výzvu v celkovej výške 20 miliónov eur vyhlásila v rámci operačného programu Výskum a vývoj Agentúra Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR pre štrukturálne fondy EÚ. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa agentúry Eliška Šándorová.

"Predkladané projekty môžu z dlhodobého hľadiska výrazne zvýšiť mieru výskumných aktivít nadnárodných korporácií pôsobiacich na Slovensku," tvrdí rezortná agentúra. Ako dopĺňa, malé, stredné a veľké podniky môžu spustiť napríklad výskumné projekty na slovenských univerzitách a inštitúciách v spolupráci s inými pracoviskami sveta. Projekty, na ktoré sa vzťahujú pravidlá štátnej pomoci, musia viesť k zriadeniu centier excelentnosti nadnárodného významu, k medzinárodnej výskumnej spolupráci, ako aj k zapojeniu zahraničných výskumníkov do projektov, vysvetľuje sa v tlačovej správe od Šándorovej.

Žiadatelia sú povinní vstupovať do partnerstva s inou výskumnou organizáciou a ďalším podnikateľským subjektom. Žiadatelia o peniaze sa môžu uchádzať minimálne o dva milióny eur a maximálne o päť miliónov eur. Uzávierka prijímania žiadostí je 31. decembra.

Kompletné informácie o výzve sa nachádzajú na webovom sídle www.asfeu.sk v časti Aktuálne výzvy pod operačným programom Výskum a vývoj. Prípadné otázky k výzve možno posielať na adresu opvav@asfeu.sk alebo priamo kontaktovať ASFEU.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 8 rokmi
Agáve je exotická rastlina s krátkym, no robustným kmeňom, z ktorého vyrastajú široké, dlhé listy. Vzhľadom pripomína kaktus, no nedajte sa pomýliť!
pred 11 rokmi
Mnoho programov na schudnutie sa zakladá na princípe, že čím menej kalórii skonzumujeme, tým viac schudneme.
pred 6 rokmi
A tá hudba, tá je strhujúca. Žiadne starosti, žiadne stresy, je to zábava. A to ma baví. Asi rovnako, ako tých chalanov, ktorí sa v podstate akoby iba hrali. A postavili si 5 pomyslených hradov z piesku.
pred 6 rokmi
Speváčka si myslí, že žena môže maž deti a zároveň sa cítiť sexi. Schudla vraj preto, aby mohla svoje telo vystavovať na obdiv.
pred 6 rokmi
Aktuálny hit s názvom Gabriel sa stal prelomovou skladbou, vďaka ktorej začalo skupinu Lavagance na Slovensku vnímať širšie publikum, hoci kapela pôsobí na našej scéne už roky, a má za sebou nejeden hudobný úspech.
pred 7 rokmi
Štúdio Disney pozýva divákov na výpravu s Cililing, jednou z celosvetovo najznámejších a najobľúbenejších postáv, do zakázaného sveta, kde víla uskutoční najväčší objav svojho života.
pred 7 rokmi
Niekdajší člen The Beatles sa predstaví 27. júna na Štadióne Ernsta Happela.
pred 7 rokmi
Prvému menovanému len nedávno vyšla kniha Malé domov (2013), Vlado Janček je známy ako autor kníh Motýľov (2005) a Kocúrov (2009).