Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 18. augusta 2019, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Podnikateľské subjekty môžu žiadať o milióny na výskum

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 02.09.2013

Výzvu v celkovej výške 20 miliónov eur vyhlásila v rámci operačného programu Výskum a vývoj Agentúra Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR pre štrukturálne fondy EÚ
Podnikateľské subjekty môžu žiadať o milióny na výskum
Zdroj obrázku: SXC/free
 

Vedecko-výskumné pobočky nadnárodných spoločností v Bratislavskom kraji sa môžu uchádzať o nenávratný finančný príspevok. Výzvu v celkovej výške 20 miliónov eur vyhlásila v rámci operačného programu Výskum a vývoj Agentúra Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR pre štrukturálne fondy EÚ. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa agentúry Eliška Šándorová.

"Predkladané projekty môžu z dlhodobého hľadiska výrazne zvýšiť mieru výskumných aktivít nadnárodných korporácií pôsobiacich na Slovensku," tvrdí rezortná agentúra. Ako dopĺňa, malé, stredné a veľké podniky môžu spustiť napríklad výskumné projekty na slovenských univerzitách a inštitúciách v spolupráci s inými pracoviskami sveta. Projekty, na ktoré sa vzťahujú pravidlá štátnej pomoci, musia viesť k zriadeniu centier excelentnosti nadnárodného významu, k medzinárodnej výskumnej spolupráci, ako aj k zapojeniu zahraničných výskumníkov do projektov, vysvetľuje sa v tlačovej správe od Šándorovej.

Žiadatelia sú povinní vstupovať do partnerstva s inou výskumnou organizáciou a ďalším podnikateľským subjektom. Žiadatelia o peniaze sa môžu uchádzať minimálne o dva milióny eur a maximálne o päť miliónov eur. Uzávierka prijímania žiadostí je 31. decembra.

Kompletné informácie o výzve sa nachádzajú na webovom sídle www.asfeu.sk v časti Aktuálne výzvy pod operačným programom Výskum a vývoj. Prípadné otázky k výzve možno posielať na adresu opvav@asfeu.sk alebo priamo kontaktovať ASFEU.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 4 rokmi
O tom, že britská kapela Queen patrí k najväčším hudobným legendám niet pochýb...
pred 11 rokmi
Amat Escalante je zaujímavý tvorca.
pred 11 rokmi
Rekreačný beh patrí medzi najobľúbenejšie pohybové aktivity.
pred 6 rokmi
Podarilo sa to u dvoch mužov, ktorí museli podstúpiť transplantáciu kostnej drene po tom, čo dostali rakovinu.
pred 7 rokmi
Účinnú vakcínu proti kliešťom hľadajú slovenskí vedci v rámci projektu za takmer 940-tisíc eur.
pred 8 rokmi
Fiat 500 First Edition model populárnej „päťstovky“ určenej výhradne pre čínsky trh a jeho grafiku navrhli piati čínski umelci.
pred 4 rokmi
Tak ako?
pred 11 rokmi
Záznam koncertu na DVD, ktorý sa odohral v americkom Seattle v The Good Shepherd Center Chapel. Tento koncert prebehol v rámci série The Artists Den a bol natočený 4.11.2007.