Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 25. septembra 2017, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Podľa ÚVK je hlasovanie zatiaľ pokojné

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 10.03.2012

Informácie o predčasných parlamentných voľbách poskytujú voličom na informačnej telefonickej linke ministerstva vnútra - na číslach 02/ 4859 2020 a 02/ 4859 2021.
Podľa ÚVK je hlasovanie zatiaľ pokojné
Zdroj obrázku: Internet
 

Hlasovanie v dnešných predčasných parlamentných voľbách je zatiaľ bez problémov. Ústredná volebná komisia (ÚVK) podľa jej zapisovateľky Lívie Škultétyovej na svojom rannom zasadnutí neriešila žiadne podnety. Dohodla sa na výjazdoch do terénu, na tom, ako budú členovia ÚVK postupovať pri návštevách volebných miestností. "Určili si oblasti, kde sa sústredia, kam pôjdu. Napríklad bude to určite Petržalka, určite navštívia komisiu, ktorá sa bude venovať návratným obálkam zo zahraničia," spresnila pre médiá Škultétyová.

Niektorí členovia ÚVK počas doobedňajších výjazdov navštívia volebné miestnosti v oblasti Trnavy, Pezinka, Šamorína, južného Slovenska. V centrále ÚVK v budove ministerstva vnútra v bratislavskom Ružinove ostáva vždy niekoľko členov Ústrednej volebnej komisie, ktorí sa venujú telefonickým otázkam voličov a otázkam z okrskových a obvodných volebných komisií. Zistenia z výjazdov a prípadné podnety bude ÚVK riešiť na najbližšom rokovaní okolo 14:00. Členovia ÚVK tiež na prvom dnešnom rokovaní skontrolovali, či predložený návrh zápisnice Ústrednej volebnej komisie, do ktorej sa po spracovaní hlasovania zapíšu výsledky volieb, obsahuje všetky náležitosti.

ÚVK, ktorá okrem iného dohliada na nižšie volebné komisie - obvodné a okrskové, vyzvala ešte pred voľbami okrskové volebné komisie, aby v prípade možného narušenia hlasovania okamžite kontaktovali políciu. ÚVK totiž dostala od polície informácie o možnom narušení poriadku vo volebných miestnostiach počas hlasovania. Predseda ÚVK Péter Nyilfa zároveň vyzval občanov, aby prípadné narušenie poriadku vo volebných miestnostiach a ich okolí ohlásili príslušnej okrskovej volebnej komisii a prípadne aj na políciu.
 
Informácie o predčasných parlamentných voľbách poskytujú voličom na informačnej telefonickej linke ministerstva vnútra až do skončenia hlasovania, teda do 22:00. Na číslach 02/ 4859 2020 a 02/ 4859 2021 odpovedajú pracovníci ministerstva vnútra na otázky súvisiace s právami a povinnosťami voličov a s organizáciou volieb. Volebná infolinka je určená iba pre občanov a neposkytujú na nej informácie právnickým osobám, médiám, politickým stranám a obciam. Zapisovateľka ÚVK upozorňuje, že 85 kandidátov, ktorí sú vyčiarknutí z kandidačných listín, je počet definitívny.

O obsadení 150 poslaneckých miest v Národnej rady SR na najbližšie štyri roky sa dá hlasovať až do 22:00. Spolu 4 324 910 voličov zapísaných vo voličských zoznamoch môže vyberať medzi 26 kandidujúcimi politickými subjektmi v 5 956 volebných miestnostiach.Ďalšie súvisiace a podobné články

Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:


Dnes.Server.sk
Dnešné horúce témy »


zemné a búracie práce, pretláčanie pod komuniká...
Ponúkame široký výber služieb, internetový mark...Vykonávame elektroinštalácie (i menšieho rozsah...

Ponúkame prácu pre šikovných a spoľahlivých ľud...
Ide o nenáročnú prácu pri obsluhe lisovacieho s...
Do výrobního závodu H.A.N.S prefa a.s Lysá nad ...

85 000.00 €
Na predaj záhrada, rozloha 498 m2
163 500.00 €
Na predaj byt, 4 a viac izieb, rozloha 90 m2
219 000.00 €
Na predaj byt, 3 izby, rozloha 107 m2

Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 3 rokmi
Vydavateľstvo Supraphon vydalo 13. februára 2015 v svetovej premiére nahrávku Requiem barokového skladateľa Františka Xavera Richtera. Skladbu naštudoval Czech Ensemble Baroque, ktorý hrá pod vedením dirigenta Romana Válka na dobové nástroje.
pred 3 rokmi
Hoci Veronika Stýblová spevácku súťaž nevyhrala, zaujala. A to rovno našu najväčšiu spevácku hviezdu, multitalentovanú Celeste Buckingham.
pred 5 rokmi
Hrdo o sebe tvrdia, že ani jeden z ich koncertov sa ešte neskončil bez standing ovation. Nemeckí „mnísi“ GREGORIAN mieria do Bratislavy a 26.marca predvedú slovenskému publiku špeciálne chorálové aranžmány najväčších svetových hitov.
pred 10 rokmi
Všetci chceme byť silní – či sa už jedná o benčpres, drepy, mŕtve ťahy alebo bicepsové zdvihy.
pred 5 rokmi
Poľská zubárka svojmu bývalému priateľovi vytrhala všetky zuby po tom, ako ju opustil pre inú ženu.
pred 6 rokmi
Slovensko bude mať už po siedmy raz zastúpenie na Európskom filmovom trhu (EFM), ktorý bude súčasťou 62. Medzinárodného filmového festivalu Berlinale.
pred 5 rokmi
Palachova smrť tu predstavuje len akýsi vstupný odrazový motív, s ktorým budú úzko súvisieť ostatné udalosti vytvárajúce základnú os dramatického príbehu s univerzálnym posolstvom.
pred 5 rokmi
Jozef Karika, autor bestsellerov V tieni mafie a Nepriateľ štátu, je opäť vo forme. Na smrť si vás strhujúcim dejom získa od prvých stránok a nenechá vydýchnuť do poslednej vety.