Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 24. mája 2018, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Podľa ÚVK je hlasovanie zatiaľ pokojné

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 10.03.2012

Informácie o predčasných parlamentných voľbách poskytujú voličom na informačnej telefonickej linke ministerstva vnútra - na číslach 02/ 4859 2020 a 02/ 4859 2021.
Podľa ÚVK je hlasovanie zatiaľ pokojné
Zdroj obrázku: Internet
 

Hlasovanie v dnešných predčasných parlamentných voľbách je zatiaľ bez problémov. Ústredná volebná komisia (ÚVK) podľa jej zapisovateľky Lívie Škultétyovej na svojom rannom zasadnutí neriešila žiadne podnety. Dohodla sa na výjazdoch do terénu, na tom, ako budú členovia ÚVK postupovať pri návštevách volebných miestností. "Určili si oblasti, kde sa sústredia, kam pôjdu. Napríklad bude to určite Petržalka, určite navštívia komisiu, ktorá sa bude venovať návratným obálkam zo zahraničia," spresnila pre médiá Škultétyová.

Niektorí členovia ÚVK počas doobedňajších výjazdov navštívia volebné miestnosti v oblasti Trnavy, Pezinka, Šamorína, južného Slovenska. V centrále ÚVK v budove ministerstva vnútra v bratislavskom Ružinove ostáva vždy niekoľko členov Ústrednej volebnej komisie, ktorí sa venujú telefonickým otázkam voličov a otázkam z okrskových a obvodných volebných komisií. Zistenia z výjazdov a prípadné podnety bude ÚVK riešiť na najbližšom rokovaní okolo 14:00. Členovia ÚVK tiež na prvom dnešnom rokovaní skontrolovali, či predložený návrh zápisnice Ústrednej volebnej komisie, do ktorej sa po spracovaní hlasovania zapíšu výsledky volieb, obsahuje všetky náležitosti.

ÚVK, ktorá okrem iného dohliada na nižšie volebné komisie - obvodné a okrskové, vyzvala ešte pred voľbami okrskové volebné komisie, aby v prípade možného narušenia hlasovania okamžite kontaktovali políciu. ÚVK totiž dostala od polície informácie o možnom narušení poriadku vo volebných miestnostiach počas hlasovania. Predseda ÚVK Péter Nyilfa zároveň vyzval občanov, aby prípadné narušenie poriadku vo volebných miestnostiach a ich okolí ohlásili príslušnej okrskovej volebnej komisii a prípadne aj na políciu.
 
Informácie o predčasných parlamentných voľbách poskytujú voličom na informačnej telefonickej linke ministerstva vnútra až do skončenia hlasovania, teda do 22:00. Na číslach 02/ 4859 2020 a 02/ 4859 2021 odpovedajú pracovníci ministerstva vnútra na otázky súvisiace s právami a povinnosťami voličov a s organizáciou volieb. Volebná infolinka je určená iba pre občanov a neposkytujú na nej informácie právnickým osobám, médiám, politickým stranám a obciam. Zapisovateľka ÚVK upozorňuje, že 85 kandidátov, ktorí sú vyčiarknutí z kandidačných listín, je počet definitívny.

O obsadení 150 poslaneckých miest v Národnej rady SR na najbližšie štyri roky sa dá hlasovať až do 22:00. Spolu 4 324 910 voličov zapísaných vo voličských zoznamoch môže vyberať medzi 26 kandidujúcimi politickými subjektmi v 5 956 volebných miestnostiach.Ďalšie súvisiace a podobné články

Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:


Dnes.Server.sk
Dnešné horúce témy »


Internetový obchd, ktorom nájdete zdravé potrav...
Záhradný architektSú tu pre Vás ľahko dostupné pôžičky od 400 Eur...


669 000.00 €
Na predaj rodinný dom, rozloha 310 m2
479.00 € /mesiac
Na prenájom kancelársky priestor, rozloha 10 m2
1.00 €
Na predaj byt, 4 a viac izieb, rozloha 72 m2

Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 6 rokmi
Agentúra Ore Pole predstaví v septembri v Bratislave jedného z najzaujímavejších zahraničných nováčikov roku 2012, berlínske duo Me And My Drummer.
pred 5 rokmi
Sympatický hráč na lesný roh Přemysl Vojta vydáva v Supraphone ako sólista svoj prvý album.
pred 6 rokmi
Here And Now je veľmi príjemné prekvapenie.
pred 4 rokmi
Aká veľká je pravdepodobnosť, že na ploche dvoch malých štátov vzniknú v rovnakom čase dva muzikály na rovnakú tému? A predsa!
pred 7 rokmi
Problém s opakovaným pribratím na váhe nespočíva v tom, že sme vlastne chudli zbytočne, ale v procesoch, ktoré prebiehajú v tele...
pred 3 rokmi
Režisér filmov Moneyball a Capote preniesol tentoraz na filmové plátna skutočný príbeh, ktorý v 90-tych rokoch šokoval americkú verejnosť a zapísal sa do histórie wrestlingu.
pred 4 rokmi
Album týchto vianočných piesní Dagmar Patrasovej vznikol už pred štrnástimi rokmi, v atmosfére skutočnej lásky a pohody.
pred 5 rokmi
So zvýšeným výkonom a virtuóznym dizajnom.