Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 10. augusta 2020, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Podľa ÚVK je hlasovanie zatiaľ pokojné

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 10.03.2012

Informácie o predčasných parlamentných voľbách poskytujú voličom na informačnej telefonickej linke ministerstva vnútra - na číslach 02/ 4859 2020 a 02/ 4859 2021.
Podľa ÚVK je hlasovanie zatiaľ pokojné
Zdroj obrázku: Internet
 

Hlasovanie v dnešných predčasných parlamentných voľbách je zatiaľ bez problémov. Ústredná volebná komisia (ÚVK) podľa jej zapisovateľky Lívie Škultétyovej na svojom rannom zasadnutí neriešila žiadne podnety. Dohodla sa na výjazdoch do terénu, na tom, ako budú členovia ÚVK postupovať pri návštevách volebných miestností. "Určili si oblasti, kde sa sústredia, kam pôjdu. Napríklad bude to určite Petržalka, určite navštívia komisiu, ktorá sa bude venovať návratným obálkam zo zahraničia," spresnila pre médiá Škultétyová.

Niektorí členovia ÚVK počas doobedňajších výjazdov navštívia volebné miestnosti v oblasti Trnavy, Pezinka, Šamorína, južného Slovenska. V centrále ÚVK v budove ministerstva vnútra v bratislavskom Ružinove ostáva vždy niekoľko členov Ústrednej volebnej komisie, ktorí sa venujú telefonickým otázkam voličov a otázkam z okrskových a obvodných volebných komisií. Zistenia z výjazdov a prípadné podnety bude ÚVK riešiť na najbližšom rokovaní okolo 14:00. Členovia ÚVK tiež na prvom dnešnom rokovaní skontrolovali, či predložený návrh zápisnice Ústrednej volebnej komisie, do ktorej sa po spracovaní hlasovania zapíšu výsledky volieb, obsahuje všetky náležitosti.

ÚVK, ktorá okrem iného dohliada na nižšie volebné komisie - obvodné a okrskové, vyzvala ešte pred voľbami okrskové volebné komisie, aby v prípade možného narušenia hlasovania okamžite kontaktovali políciu. ÚVK totiž dostala od polície informácie o možnom narušení poriadku vo volebných miestnostiach počas hlasovania. Predseda ÚVK Péter Nyilfa zároveň vyzval občanov, aby prípadné narušenie poriadku vo volebných miestnostiach a ich okolí ohlásili príslušnej okrskovej volebnej komisii a prípadne aj na políciu.
 
Informácie o predčasných parlamentných voľbách poskytujú voličom na informačnej telefonickej linke ministerstva vnútra až do skončenia hlasovania, teda do 22:00. Na číslach 02/ 4859 2020 a 02/ 4859 2021 odpovedajú pracovníci ministerstva vnútra na otázky súvisiace s právami a povinnosťami voličov a s organizáciou volieb. Volebná infolinka je určená iba pre občanov a neposkytujú na nej informácie právnickým osobám, médiám, politickým stranám a obciam. Zapisovateľka ÚVK upozorňuje, že 85 kandidátov, ktorí sú vyčiarknutí z kandidačných listín, je počet definitívny.

O obsadení 150 poslaneckých miest v Národnej rady SR na najbližšie štyri roky sa dá hlasovať až do 22:00. Spolu 4 324 910 voličov zapísaných vo voličských zoznamoch môže vyberať medzi 26 kandidujúcimi politickými subjektmi v 5 956 volebných miestnostiach.Ďalšie súvisiace a podobné články

Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 7 rokmi
Rodičia Nelly Vadovičovej nechali bábätku po narodení odobrať pupočníkovú krv, ktorú teraz využijú na liečbu detskej mozgovej obrny.
pred 16 rokmi
George Michael pripravil svoj triumfálny návrat vo veľkom štýle.
pred 7 rokmi
Skvelá správa pre všetkých fanúšikov Richarda Müllera.Po triumfálnom úspechu a vypredanom megaturné HLASY po Českej a Slovenskej republike sa legendárny spevák rozhodol pridať posledné štyri koncerty.
pred 13 rokmi
Objem telových tekutín, ktorý tvorí deficit v ľudskom organizme označujeme ako dehydratácia.
pred 8 rokmi
Imperia, ktorá bola nútená v roku 1957 pre nedostatočný odbyt zastaviť produkciu, chce v Lüttichu opäť vyrábať automobily.
pred 6 rokmi
Uvádzacia cena týchto vozidiel, ktoré budú mať dlhší dojazd ako elektrické vozidlá bude podľa informácií denníka Nikkei nižšia ako 10 mil. japonských jenov (JPY).
pred 7 rokmi
DVD nasleduje po knižnom bestselleri, z ktorého sa predalo viac ako 18 000 kusov.
pred 8 rokmi
Videoklip nakrúcali v Kursalone v Trenčianskych Tepliciach, o jeho réžiu sa postaral Roland Wraník.