Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 25. júna 2019, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Počet chorých na chrípku vzrástol

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 26.10.2012

Počet chorých na chrípku a chrípke podobných ochorení v 43. kalendárnom týždni vzrástol.
Počet chorých na chrípku vzrástol
Zdroj obrázku: Internet
 

Počet chorých na chrípku a chrípke podobných ochorení v 43. kalendárnom týždni vzrástol. Evidujú 4 114 akútnych respiračných ochorení, čo predstavuje 9,2 percenta z celkového počtu hlásených akútnych respiračných ochorení.

Najvyššia chorobnosť bola zaznamenaná v Trnavskom kraji, najnižšia v Prešovskom kraji. Najviac chorých na chrípku je vo vekovej skupine detí do päť rokov.

Celkovo bolo hlásených 44 554 akútnych respiračných ochorení. V porovnaní s predchádzajúcim kalendárnym týždňom stúpla chorobnosť o 0,3 percenta. Najvyššia chorobnosť bola zaznamenaná v Nitrianskom kraji, najnižšia v Prešovskom kraji. Najviac chorých na akútne respiračné ochorenia bolo vo vekovej skupine detí do päť rokov. Priebeh ochorení bol komplikovaný u 945-tich osôb, čo predstavuje 2,1 percenta zo všetkých akútnych respiračných ochorení.

Medzi najčastejšie komplikácie patrili sinusitídy (536), pneumónie (212) a otitídy (197). Ochorenia hlásilo 59 percent lekárov pre deti a dorast a 54 percent praktických lekárov pre dospelých. Najviac chorých nahlásili lekári v Trnavskom kraji a v Nitrianskom kraji, najmenej v Bratislavskom kraji. Pre zvýšený počet chorých zatvorili jednu materskú školu v Prešovskom kraji a jednu škôlku v Košickom kraji.

Od začiatku chrípkovej sezóny 2012/2013 boli hlásené tri prípady SARI (akútne respiračné ochorenie s pneumóniou), pričom v 43. týždni ho nenahlásil nikto.

Foto: 24x7onlinediva.com
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 6 rokmi
V krátkom klipe, ktorý režíroval Paul Feig, účinkuje moderátorka Ellen DeGeneres spolu s 250 tanečníkmi a tanečnicami v smokingoch.
pred 9 rokmi
Slovo talizman pochádza z arabského názvu Tisám, z gréckeho telesma - svätý predmet, výtvor, ktorý tvorí aktívnu ochranu.
pred 4 rokmi
Standing ovation a nadšené výkriky fanúšikov – tak to vyzeralo na záverečnom koncerte turné Adama Ďuricu v Bratislave.
pred 6 rokmi
Snímku Patrika Pašša a Mateja Mináča premietali už na všetkých kontinentoch a na viac ako 70 festivaloch.
pred 3 rokmi
Romantická komédia o tom, že láska nepozná hranice a v prípade 1,5 metrového Jeana Dujardina – ani výšku.
pred 7 rokmi
"Budete ma mať radi, aj keď mi je zle na pódiu?" spýtal sa fanúšikov 18-ročný spevák.
pred 7 rokmi
Našťastie sa podarilo napísať scenár, ktorý prináša niekoľko naozaj zábavných momentov (vydržte až do konca, záverečná scéna je neprekonateľná), pre ktoré možno konštatovať, že záverečný diel Prcičiek má zmysel.
pred 8 rokmi
Tenký a elegantný dizajn, najlepšia technológia veľkého zoomu vo svojej triede a natáčanie videa v HD nájdete v dvoch modeloch fotoaparátov spoločnosti Samsung s označením PL210 a WB210.