Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 19. februára 2020, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Počas Valentínskej kvapky darovalo krv takmer 25-tisíc ľudí

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia, pridané: 20.03.2015

Počas Valentínskej kvapky darovalo krv takmer 25-tisíc ľudí Na akciu prišlo darovať krv 28 347 ľudí, do Valentínskej kvapky krvi sa tento rok zapojilo aj 4 550 prvodarcov.
Počas Valentínskej kvapky darovalo krv takmer 25-tisíc ľudí
Zdroj obrázku: Internet
 

Počas 20. ročníka Valentínskej kvapky krvi prišlo darovať krv 28 347 ľudí, z toho 4 550 prvodarcov. Ako agentúru SITA informovala Silvia Kostelná zo Slovenského Červeného kríža, najvzácnejšiu tekutinu napokon darovalo 24 828 ľudí. Krv ľudia darovali na odberových miestach Národnej transfúznej služby SR a hematologicko-transfúznych oddelení nemocníc, ale aj na 225 mobilných odberoch.

Táto náborová kampaň je druhou najväčšou kampaňou, ktorú organizuje Slovenský Červený kríž v spolupráci s Národnou transfúznou službou SR (NTS SR) a hematologicko-transfúznymi oddeleniami nemocníc (HTO). Tento rok niesla Kvapka krvi podtitul "životne dôležitá príťažlivosť“. Jej cieľom je šíriť myšlienku darcovstva krvi najmä výchovou k darcovstvu.

„Spolupráca s pedagógmi základných, stredných i vysokých škôl prináša nepopierateľné výsledky v podobe prvodarcov z radov študentov, ale aj pedagógov," povedala riaditeľka územného spolku SČK v Liptovskom Mikuláši Marika Kubíková a dodala, že aj mládežníci z Červeného kríža neformálne hovoria so svojimi spolužiakmi počas triednických hodín, prestávok a posielajú im výzvy prostredníctvom sociálnych sietí.

Kampaň Životne dôležitá príťažlivosť prebiehala od 9. februára do 13. marca.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 8 rokmi
Česko-slovenská štvorica svojim fanúšikom servírujú prvé ochutnávku svojej kreativity v podobe videoklipu k singlu By You.
pred 4 rokmi
Obsiahnuť 7 festivalových dní plných skvelej hudby, zábavy, umenia a výbornej atmosféry so 441 tisícmi Szigeťanmi na Ostrove slobody nie je ľahká úloha.
pred 5 rokmi
Chris Botti sa od vydania kritikou veľmi pozitívne prijatého titulu When I Fall In Love stal jedným z najpredávanejších amerických inštrumentálnych umelcov.
pred 7 rokmi
Mobilnú transfúznu jednotku vyšle hematologicko-transfúzne oddelenie aj do obcí Spišský Hrhov a Harichovce.
pred 6 rokmi
Celosvetový priemer je podľa najnovšej štúdie Medzinárodnej zdravotníckej organizácie (WHO) 6,2 litra čistého alkoholu na osobu.
pred 6 rokmi
Milióny fanúšikov Lady Gaga po celom svete sa môžu konečne tešiť! Lady Gaga pripravila nový album. Štvrtý štúdiový album dostal názov “ARTPOP“ a vychádza už 8. novembra.
pred 7 rokmi
Za 25 nových meračov rýchlosti by mal rezort vnútra zaplatiť 720-tisíc eur.
pred 7 rokmi
Slovenská asociácia knižníc a Spolok slovenských knihovníkov pripomínajú, že vyspelé demokratické krajiny knižniciam preukazujú vážnosť a vnímajú ich nezastupiteľné miesto v spoločnosti