Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 19. septembra 2020, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Počas Valentínskej kvapky darovalo krv takmer 25-tisíc ľudí

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia, pridané: 20.03.2015

Počas Valentínskej kvapky darovalo krv takmer 25-tisíc ľudí Na akciu prišlo darovať krv 28 347 ľudí, do Valentínskej kvapky krvi sa tento rok zapojilo aj 4 550 prvodarcov.
Počas Valentínskej kvapky darovalo krv takmer 25-tisíc ľudí
Zdroj obrázku: Internet
 

Počas 20. ročníka Valentínskej kvapky krvi prišlo darovať krv 28 347 ľudí, z toho 4 550 prvodarcov. Ako agentúru SITA informovala Silvia Kostelná zo Slovenského Červeného kríža, najvzácnejšiu tekutinu napokon darovalo 24 828 ľudí. Krv ľudia darovali na odberových miestach Národnej transfúznej služby SR a hematologicko-transfúznych oddelení nemocníc, ale aj na 225 mobilných odberoch.

Táto náborová kampaň je druhou najväčšou kampaňou, ktorú organizuje Slovenský Červený kríž v spolupráci s Národnou transfúznou službou SR (NTS SR) a hematologicko-transfúznymi oddeleniami nemocníc (HTO). Tento rok niesla Kvapka krvi podtitul "životne dôležitá príťažlivosť“. Jej cieľom je šíriť myšlienku darcovstva krvi najmä výchovou k darcovstvu.

„Spolupráca s pedagógmi základných, stredných i vysokých škôl prináša nepopierateľné výsledky v podobe prvodarcov z radov študentov, ale aj pedagógov," povedala riaditeľka územného spolku SČK v Liptovskom Mikuláši Marika Kubíková a dodala, že aj mládežníci z Červeného kríža neformálne hovoria so svojimi spolužiakmi počas triednických hodín, prestávok a posielajú im výzvy prostredníctvom sociálnych sietí.

Kampaň Životne dôležitá príťažlivosť prebiehala od 9. februára do 13. marca.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 8 rokmi
"Teraz sa zaoberám tým, či môžem budúcnosť spájať s pretekmi, alebo si musím hľadať iné zamestnanie. Stále neviem, čo ma čaká," povedala Maria De Villotová
pred 9 rokmi
Prvému disku dominuje najmä česká tvorba, ktorá sa po rozdelení oboch republík dostáva do slovenského éteru iba veľmi ťažko.
pred 7 rokmi
Nový unikátny systém ukáže problémy na základe toho, ako 8- až 35-mesačné deti používajú slovné spojenia, gestá, aktívnu a pasívnu slovnú zásobu, či podľa toho, ako sa hrajú.
pred 5 rokmi
Richard Müller zavítal s projektom „15 rokov bez Filipa“ do Londýna! Hudobná oslava a pocta Jarovi Filipovi v kaplnke Union Chapel mala veľký úspech.
pred 6 rokmi
Nielen detský lekár Vám potvrdí, že chodiť s deťmi von treba za každého počasia. Zlepšuje sa tak imunita a odolnosť Vášho drobčeka.
pred 8 rokmi
Došlo k závažnej dopravnej nehode, ktorá vyžaduje prítomnosť zástupcu štátu.
pred 9 rokmi
Na dvoch špeciálnych známkach budú fotografie Maria Testina. Do predaja sa dostanú 21. apríla - v deň narodenín kráľovnej Alžbety II.
pred 5 rokmi
Katarína Knechtová len nedávno vydala nový album a už pre fanúšikov chystá ďalšiu novinku.