Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 15. novembra 2018, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Po personálnych otázkach prídu na rad finančné

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 26.09.2014

Rada funguje v krízovom režime so šiestimi zamestnancami, je potrebné ju sfunkčniť a zabezpečiť jej dôstojné priestory, zdôraznila nová šéfka J. Bajánková.
Po personálnych otázkach prídu na rad finančné
Zdroj obrázku: SXC/free
 

Po vyriešení personálnych otázok, keď si Súdna rada SR minulý týždeň zvolila svoju novú šéfku Janu Bajánkovú ako aj kandidátku na post predsedníčky Najvyššieho súdu SR Danielu Švecovú, bude dnes rada v Bratislave opäť rokovať. Hovoriť by mali aj o finančnom zabezpečení chodu Súdnej rady SR. Ako informovala agentúru SITA Jana Bajánková, spolu s podpredsedom Jánom Vankom „podajú informáciu o rozpočtových opatreniach“.

Bajánková zdôraznila, že v súvislosti s presunom mzdových prostriedkov a aj zamestnancov z Najvyššieho súdu SR späť na Súdnu radu sa zúčastnila na viacerých rokovaniach. „Nechcem predbiehať udalosti, ale myslím, že je to na správnej ceste. Všetci máme záujem na tom, aby Súdna rada SR riadne fungovala a plnila si svoje úlohy, ktoré jej vyplývajú z ústavy a zákonov,“ uviedla. V súčasnosti rada funguje v krízovom režime so šiestimi zamestnancami. "Z materiálno-technického hľadiska potrebujeme sfunkčniť kanceláriu Súdnej rady SR a zabezpečiť jej dôstojné priestory," doplnila.

Nová šéfka rady zároveň podčiarkla, že dôležitý je v prvom rade obsah toho, o čom budú rokovať na najbližších zasadnutiach. „Za mimoriadne významnú považujem napríklad diskusiu o pravidlách posudzovania kandidátov na sudcov. Primárna zodpovednosť za výberové konania musí ležať na výberových komisiách, no vidím priestor aj pre aktívnejšie pôsobenie Súdnej rady SR v záujme zvýšenia kvality budúcich sudcov,“ podčiarkla.

Rada sa bude zaoberať aj viacerými žiadosťami na preloženie sudcov a prerokuje návrhy na kandidátov na vymenovanie do funkcie sudcu.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 5 rokmi
Bugatti Legende Jean-Pierre Wimille - podobe ako päť nasledujúcich modelov – vznikne v limitovanej sérii len troch kusov.
pred 5 rokmi
Príznaky chrípky začínajú náhle, bolesťami hlavy (najmä za očami), zimnicou, triaškou, následným vzostupom teploty na 39 oC a viac, celkovou slabosťou, bolesťami svalov a kĺbov.
pred 6 rokmi
Chladnejšie dni, nepríjemný vietor, dážď. Zmena letného počasia na typicky jesenné je pre organizmus veľkou záťažou.
pred 7 rokmi
Civilizácia nám priniesla pohodlnejší život. Za toto pohodlie však platíme nemalú daň v podobe chorôb, typických pre súčasnú dobu. Ktoré civilizačné choroby nás ohrozujú najviac?
pred 6 rokmi
Trilógia desivých príbehov, ktoré sú vzájomne prepojené zatúlanou mačkou, ktorá sa potuluje medzi jednotlivými dielmi.
pred 3 rokmi
Carrie je iná. A to nie je vždy jednoduché.
pred 3 rokmi
Najotvorenejšia autobiografia francúzskej filmovej legendy.
pred 5 rokmi
Skupina Korben Dallas predstavuje klip už k tretej skladbe z albumu Karnevalová vrana. Po klipoch Zlatý jeleň a Otec, ktorý na YouTube prekročil hranicu 100.000 pozretí, skupina natočila klip k skladbe Beh.