Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 22. januára 2019, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Po personálnych otázkach prídu na rad finančné

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 26.09.2014

Rada funguje v krízovom režime so šiestimi zamestnancami, je potrebné ju sfunkčniť a zabezpečiť jej dôstojné priestory, zdôraznila nová šéfka J. Bajánková.
Po personálnych otázkach prídu na rad finančné
Zdroj obrázku: SXC/free
 

Po vyriešení personálnych otázok, keď si Súdna rada SR minulý týždeň zvolila svoju novú šéfku Janu Bajánkovú ako aj kandidátku na post predsedníčky Najvyššieho súdu SR Danielu Švecovú, bude dnes rada v Bratislave opäť rokovať. Hovoriť by mali aj o finančnom zabezpečení chodu Súdnej rady SR. Ako informovala agentúru SITA Jana Bajánková, spolu s podpredsedom Jánom Vankom „podajú informáciu o rozpočtových opatreniach“.

Bajánková zdôraznila, že v súvislosti s presunom mzdových prostriedkov a aj zamestnancov z Najvyššieho súdu SR späť na Súdnu radu sa zúčastnila na viacerých rokovaniach. „Nechcem predbiehať udalosti, ale myslím, že je to na správnej ceste. Všetci máme záujem na tom, aby Súdna rada SR riadne fungovala a plnila si svoje úlohy, ktoré jej vyplývajú z ústavy a zákonov,“ uviedla. V súčasnosti rada funguje v krízovom režime so šiestimi zamestnancami. "Z materiálno-technického hľadiska potrebujeme sfunkčniť kanceláriu Súdnej rady SR a zabezpečiť jej dôstojné priestory," doplnila.

Nová šéfka rady zároveň podčiarkla, že dôležitý je v prvom rade obsah toho, o čom budú rokovať na najbližších zasadnutiach. „Za mimoriadne významnú považujem napríklad diskusiu o pravidlách posudzovania kandidátov na sudcov. Primárna zodpovednosť za výberové konania musí ležať na výberových komisiách, no vidím priestor aj pre aktívnejšie pôsobenie Súdnej rady SR v záujme zvýšenia kvality budúcich sudcov,“ podčiarkla.

Rada sa bude zaoberať aj viacerými žiadosťami na preloženie sudcov a prerokuje návrhy na kandidátov na vymenovanie do funkcie sudcu.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 8 rokmi
Sony Music exkluzívne vydáva na DVD a Blu-Ray diskoch rozšírenú trojhodinovú verziu dokumentárneho filmu Celine: Through The Eyes Of The World, ktorý sa v USA premietal v kinách a mal premiéru vo februári tohto roku.
pred 7 rokmi
Herec priznáva, že nenávidí, keď nemá upravené nechty.
pred 7 rokmi
Existuje obrovské množstvo korenín, ktoré má priaznivý účinok na naše telo. Prinášame prehľad tých najpoužívanejších vo svete.
pred 9 rokmi
Snaha zdokonaľovať možnosti organizmu práce v aeróbnom režime, je úzko spojené s anaeróbnym prahom.
pred 7 rokmi
13. ročník Medzinárodného filmového festivalu Bratislava 2011 sa aj napriek poverčivému číslu neobyčajne vydaril. Prinášame prehľad toho najzaujímavejšieho...
pred 7 rokmi
Len pre digitálny predaj zostavená EP kompilácia singlov a nahrávok Hany Zagorovej z rokov 1968-1986.
pred 7 rokmi
Výskumný analytik spoločnosti ESET Cameron Camp preto pripravil niekoľko rád pre používateľov bezdrôtového internetu.
pred 7 rokmi
Underworld: Prebudenie prináša po prvý krát novú tretiu dimenziu do epickej bitky medzi upírmi a lycanmi.