Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 22. októbra 2020, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Po personálnych otázkach prídu na rad finančné

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 26.09.2014

Rada funguje v krízovom režime so šiestimi zamestnancami, je potrebné ju sfunkčniť a zabezpečiť jej dôstojné priestory, zdôraznila nová šéfka J. Bajánková.
Po personálnych otázkach prídu na rad finančné
Zdroj obrázku: SXC/free
 

Po vyriešení personálnych otázok, keď si Súdna rada SR minulý týždeň zvolila svoju novú šéfku Janu Bajánkovú ako aj kandidátku na post predsedníčky Najvyššieho súdu SR Danielu Švecovú, bude dnes rada v Bratislave opäť rokovať. Hovoriť by mali aj o finančnom zabezpečení chodu Súdnej rady SR. Ako informovala agentúru SITA Jana Bajánková, spolu s podpredsedom Jánom Vankom „podajú informáciu o rozpočtových opatreniach“.

Bajánková zdôraznila, že v súvislosti s presunom mzdových prostriedkov a aj zamestnancov z Najvyššieho súdu SR späť na Súdnu radu sa zúčastnila na viacerých rokovaniach. „Nechcem predbiehať udalosti, ale myslím, že je to na správnej ceste. Všetci máme záujem na tom, aby Súdna rada SR riadne fungovala a plnila si svoje úlohy, ktoré jej vyplývajú z ústavy a zákonov,“ uviedla. V súčasnosti rada funguje v krízovom režime so šiestimi zamestnancami. "Z materiálno-technického hľadiska potrebujeme sfunkčniť kanceláriu Súdnej rady SR a zabezpečiť jej dôstojné priestory," doplnila.

Nová šéfka rady zároveň podčiarkla, že dôležitý je v prvom rade obsah toho, o čom budú rokovať na najbližších zasadnutiach. „Za mimoriadne významnú považujem napríklad diskusiu o pravidlách posudzovania kandidátov na sudcov. Primárna zodpovednosť za výberové konania musí ležať na výberových komisiách, no vidím priestor aj pre aktívnejšie pôsobenie Súdnej rady SR v záujme zvýšenia kvality budúcich sudcov,“ podčiarkla.

Rada sa bude zaoberať aj viacerými žiadosťami na preloženie sudcov a prerokuje návrhy na kandidátov na vymenovanie do funkcie sudcu.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:


Dnes.Server.sk
Dnešné horúce témy »


tlačiareň - tlaclacnejsie.sk je tu iba pre vás!...
Cukrárenská výroba ponúka torty, zákusky, štrúd...

1 200.00 € /mesiac
Na prenájom rodinný dom, rozloha 186 m2, novost...
1 230.00 € /mesiac
Na prenájom kancelársky priestor, rozloha 123 m...
51 000.00 € /mesiac
Na prenájom kancelársky priestor, rozloha 5 100 m2

Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 11 rokmi
Slovo probiotiká sme ešte nedávno vôbec nepoznali.
pred 5 rokmi
Nórska speváčka vydala šťastný siedmy album.
pred 16 rokmi
Shadows and Light je DVD verziou záznamu koncertu, ktorý môže byť rovnako príťažlivý pre obdivovateľov osobnosti a tvorby Joni Mitchell, ako aj milovníkov jazzu v podaní špičkových inštrumentalistov.
pred 4 rokmi
Bobby (Jesse Eisenberg) pochádza z Bronxu. Žije so stále sa hašteriacimi rodičmi a bratom Benom (Corey Stoll), ktorý ako čistokrvný amorálny gangster zastáva názor, že každý problém sa dá vyriešiť hrubou silou.
pred 6 rokmi
Hyundai najnovšie ponúka svoj úspešný kompaktný typ ix20 v Nemecku aj ako špeciálny model s označením Crossline.
pred 8 rokmi
Kompilácia rarít, iných verzií hitov a nedostupných skladieb z repertoáru Ivety Bartošovej, vydaná ako digitálny album vydavateľstva Supraphon.
pred 19 rokmi
Súčasne so vstupom do sveta F1 sa japonská automobilová jednotka vrátila k vývoju športovo ladených modelov.
pred 7 rokmi
Mafia Corner a Rytmaus posielajú odkaz všetkým česko-slovenským raperom. Zlúčili nezlučiteľné! Nahrali spolu singel Neslop a už prvé reakcie potvrdzujú, že tento featuring prevalcuje všetky party.