Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 21. novembra 2018, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Plné rodičovské príspevky by mali dostať len tí, čo pracujú

Zdroj: SITA, redaktor: nanin, pridané: 16.08.2013

V návrhoch noviel, ktoré predložil do parlamentu, stanovuje ako podmienku na plnú výšku rodičovských príspevkov i na príplatok k príspevku pri narodení dieťaťa pracovať alebo študovať v obdo
Plné rodičovské príspevky by mali dostať len tí, čo pracujú
Zdroj obrázku: SXC/free
 

Nárok na plnú výšku rodičovského príspevku by podľa poslanca Národnej rady SR Ľudovíta Kaníka (SDKÚ-DS) mali mať len tí rodičia, z ktorých aspoň jeden v období štyroch rokov pred narodením dieťaťa pracoval alebo študoval minimálne 270 dní. Navrhuje to v novele zákona o rodičovskom príspevku, ktorú predložil do parlamentu s tým, že rodičia, ktorí by takúto podmienku nesplnili, by mali nárok len na polovičnú výšku rodičovského príspevku.

Ako ďalej Kaník informoval na dnešnej tlačovej besede, podmienku študovať alebo pracovať aspoň 270 dní za štyri roky pred narodením dieťaťa stanovuje aj jeho návrh novely zákona o príspevku pri narodení dieťaťa. Kto ju nesplní, nebude mať v prípade prijatia novely nárok na žiadny príplatok k príspevku pri narodení dieťaťa. „Ak sa príplatok a príspevok pri narodení dieťaťa zlúči do jednej dávky, ako to navrhuje vláda, potom by som túto podmienku navrhol na celú takúto zlúčenú dávku,“ dodal Kaník.

Navrhované novely majú podľa neho oddeliť zrno od pliev a ukázať, že štát má podporovať tých, čo pracujú, a nemá rovnakým spôsobom podporovať tých, ktorí sa práci vyhýbajú a dlhodobo žijú len zo sociálnych dávok. Súčasnú podobu príplatku k príspevku pri narodení dieťaťa označil za patologický jav a akcelerátor pôrodnosti sociálne slabých maloletých z rómskych osád.

Kaník dnes kritizoval aj zámer vlády riešiť takzvanú priestupkovú imunitu občanov odkázaných na sociálne dávky krátením sociálnych dávok ako pokút za priestupky. Ako pripomenul, sociálne dávky sa neposkytujú jednotlivcom, ale rodinám, preto by podľa neho bolo ich krátenie o pokutu za priestupok niektorého člena rodiny aplikovaním kolektívnej viny, čo by bolo v rozpore s ústavou. „Omnoho vhodnejšie by bolo, keby si tresty mohli vinníci odpracovať,“ dodal Kaník.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Fotografia
Anonym
pred 5 rokmi
V návrhoch noviel, ktoré predložil do parlamentu, stanovuje ako podmienku na plnú výšku rodičovských príspevkov i na príplatok k príspevku pri narodení dieťaťa pracovať alebo študovať v obdo Odkaz na článok: http://server.sk/zaujimavosti/spravy-z-domova/plne-rodicovske-prispevky-by-mali-dostat-len-ti-co/

No, neprispôsobivý občania sa pôjdu sťažovať do Bruselu , že ich diskriminujeme.... Že im siahame na prostriedok obživy.

 

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 6 rokmi
Ich dvojkoncert sa uskutoční v piatok 15. februára v KC Dunaj.
pred 6 rokmi
Sting, ktorý už onedlho vystúpi v košickej Steel Aréne, má spolu so svojou ženou Trudie Styler na konte ďalšie významné ocenenie.
pred 14 rokmi
Najskôr to bola iba veľká zábava.
pred 8 rokmi
Range Rover Evoque je vydareným ďalším vývojovým stupňom známeho dizajnu Range Rover
pred 8 rokmi
39% detí sa priznalo, že navštívili stránky alebo hralo hry, ktoré by im rodičia neschválili...
pred 6 rokmi
Zygmund, hrdina v boji proti totalite a uznávaný člen pracovného hnutie Solidarność z 80. rokov, je teraz náhle obvinený, že bol tajným informátorom komunistického režimu s krycím menom Krtko.
pred 6 rokmi
Yamato tento rok oslavuje už 20 rokov svojej existencie. Úplne nový program, pripravený pre túto príležitosť, má príznačný názov: "ROJYOH: The Beat on the Road", čo v preklade znamená „Rytmus na cestách“.
pred 7 rokmi
Automobilka Renault zverejnila oficiálnu fotografiu nového Twinga.