Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 21. apríla 2019, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Platy ústavných činiteľov v roku 2014 zrejme zmrazia

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 27.11.2013

Platy ústavných činiteľov, sudcov, prokurátorov a verejného ochrancu práv podľa návrhu zostanú na úrovni roku 2013, Združenie sudcov Slovenska zmrazovanie platov sudcov nepodporuje.
Platy ústavných činiteľov v roku 2014 zrejme zmrazia
Zdroj obrázku: Dreamstime.com/databanka
 

Platy ústavných činiteľov by sa v roku 2014 mali zmraziť. Vyplýva to z novely zákona o platových pomeroch niektorých ústavných činiteľov, ktorú dnes parlament posunul do druhého čítania. Ešte predtým poslanci schválili, že právnu normu prerokujú v skrátenom legislatívnom konaní. Platy ústavných činiteľov, sudcov, prokurátorov a verejného ochrancu práv podľa návrhu zostanú na úrovni roka 2013.

Premiér Robert Fico po rokovaní kabinetu 6. novembra pripomenul, že takýto návrh sa prvý raz objavil v čase vypuknutia finančnej a hospodárskej krízy počas jeho prvej vlády. „Pravidelne každý rok mali ústavní činitelia zmrazené platy s výnimkou sudcov,“ dodal. Tento rok sudcovia dobrovoľne súhlasili so zmrazením svojej valorizácie, ktorá sa použila na čiastočné vykrytie peňazí na platy justičnej administratívy. Tentoraz by mali byť zmrazené platy všetkých ústavných činiteľov, sudcom a prokurátorom ostane 13. a 14. plat. Štát rozhodnutím ušetrí takmer 8,2 milióna eur. S týmito zdrojmi sa počíta aj pri zostavovaní štátneho rozpočtu.

Združenie sudcov Slovenska zmrazovanie platov sudcov nepodporuje. "Treba začať tým, že platy sudcov sú jediným zdrojom ich príjmov. Sudcovia nemôžu ani podnikať, ani štrajkovať. A teda budú právnym postupom, právnym spôsobom uplatňovať svoje právo na valorizáciu. Združenie sudcov bude podporovať sudcov, pretože úloh a súdnych prípadov na súdoch pribúda a platy sudcov sú aj podľa ústavného súdu garanciou ich nezávislosti," uviedla prezidentka Združenia sudcov Slovenska Dana Bystrianska.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Fotografia
Anonym
pred 5 rokmi
Platy ústavných činiteľov, sudcov, prokurátorov a verejného ochrancu práv podľa návrhu zostanú na úrovni roku 2013, Združenie sudcov Slovenska zmrazovanie platov sudcov nepodporuje. Odkaz na článok: http://server.sk/zaujimavosti/spravy-z-domova/platy-ustavnych-cinitelov-v-roku-2014-zrejme-zmraz/

nie zmraziť, ale znížiť by sa žiadalo čo tu vystrájajú.

 

Diskusné príspevky (2)

Fotografia
Anonym
pred 5 rokmi
:-)))))))) " Treba začať tým, že platy sudcov sú jediným zdrojom ich príjmov" To je určite pre občanov v tomto štáte, ktorí sa súdili novinka. Ako rozprávka na dobrú noc .
Fotografia
Anonym
pred 5 rokmi
Sionistická banda hnusná čo vládne svetu a na slovensku ich prisluhovači.
Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 6 rokmi
Predmetom zákazky je dodávka komponentov komunikačných procesov a procesov správy dát pre systémy elektronizácie verejnej správy.
pred 9 rokmi
Sója je tiež prezývaná rastlinným mäsom, antisklerotickou potravinou či rastlinou budúcnosti.
pred 3 rokmi
Vydavateľstvo Forza Music vydáva knihu renomovaného spisovateľa a novinára Jozefa Kollára, nazvanú 55 minút medzi životom a smrťou.
pred 5 rokmi
Lancia s exkluzivitou navyše.
pred 5 rokmi
Zakázané chutí najlepšie a mnohí z nás si nevieme predstaviť život bez sladkých dobrôt. Sladidlá sú nepostrádateľným produktom a používame ich viac menej denne.
pred 5 rokmi
Na ďalších priečkach rebríčka sa umiestnili osobnosti ako Elvis Presley, Charles Schulz, Elizabeth Taylor či Bob Marley.
pred 4 rokmi
Paríž. Láska. A samozrejme francúzske ženy...
pred 6 rokmi
Videom sprevádza postavička Strikeman, ktorá deti neučí len tancovať, ale im aj pomôže v prípade núdze.