Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 25. júna 2019, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Overený dodávateľ tieniacej techniky K-system prichádza na trh s dvomi novinkami

Zdroj: Paper Life, redaktor: redakcia, pridané: 19.08.2015

Bezbariérová rolovacia protihmyzová sieť NobaRoll poteší vozíčkarov
Overený dodávateľ tieniacej techniky K-system prichádza na trh s dvomi novinkami
Zdroj obrázku: Paper Life
 

Overený dodávateľ tieniacej techniky K-system s.r.o., Žiar nad Hronom, obohatil svoju ponuku protihmyzových sietí o dve novinky - bezbariérovú rolovaciu sieť NobaRoll a priehľadnú sieťovinu TRANSPARENT. Bezbariérová rolovacia sieť NobaRoll je svetovou novinkou v oblasti dverových sietí proti hmyzu. Spája v sebe osvedčený mechanizmus plisovanej siete Nobarrier® a vzhľad navíjacej siete.

Vďaka bezbariérovému prevedeniu je táto sieť vhodná nielen do objektov, kde sa pohybujú osoby na invalidnom vozíčku, ale je zárukou, že o rám siete nezakopnete a neprivodíte si nepríjemné zranenie. Nová transparentná sieťovina zo skleného vlákna TRANSPARENT je určená predovšetkým pre pasívne a nízkoenergetické domy a prepúšťa viac svetla ako štandardné sieťoviny. Informuje o tom Andrea Kúdelová, vedúca divízie obchodu a marketingu K-systemu.

,,Bezbariérová rolovacia sieť proti hmyzu NobaRoll sa otvára a zatvára tak ľahko ako nikdy predtým a na posun slúži drážka v profile na uchytenie rukou. Zhrňovanie a rozhrňovanie siete prebieha v horizontálnom smere po vodiacej drážke. Táto svetová novinka sa v ponuke spoločnosti K-system nachádza od 1. augusta 2015. Na rozdiel od plisovaných sietí nie je táto sieťovina vypnutá žiadnymi šnúrami. Vďaka dômyselnému mechanizmu je sieťovina prirodzeným spôsobom šponovaná medzi navíjačom a ovládacím profilom, ktorý nevyžaduje žiadne dodatočné madlá, ktoré by bránili napríklad chodu vonkajších žalúzií alebo roliet. Navyše jej montáž a demontáž je taká jednoduchá, že ju kedykoľvek môžete na zimu vycvaknúť z úchytu a odložiť,“ vysvetľuje A. Kúdelová.

Ksystem - sietovina - okno
zdroj: Paper Life


Dodáva, že všetky profily siete sú vyrobené z xtrudovaného hliníka. Samotná sieťovina čiernej farby je vyrobená z polypropylénu s vysokou odolnosťou voči UV žiareniu. Sieťovina je navinutá na hriadeľ a vďaka dômyselnému mechanizmu je stále napínaná cez madlový profil. V spodnej a hornej vodiacej časti siete je z oboch strán vsunuté kefkové tesnenie, ktoré bráni prieniku hmyzu cez sieťovinu. Posuvná rolovacia dverová sieť NobaRoll umožňuje bezbariérový prechod cez sieť. Na spodnej strane siete sa nachádza len jemná vodiaca plastová páska.

,,Pri montáži je sieť uchytená na klipy, ktoré umožňujú sieť kedykoľvek, veľmi jednoducho bez použitia montážneho náradia, demontovať alebo znovu namontovať. To je výhoda najmä v zimnom období alebo v prípade dočasného použitia, napríklad na chate. Sieť nie je nevyhnutné demontovať počas zimného obdobia. Navíjacia dverová sieť NobaRoll je určená predovšetkým pre montáž do ostenia dverových výklenkov pred terasové alebo vchodové dvere rodinných domov. V spojení s pomocnými L-profilmi je možné sieť namontovať aj čelne na dverový rám,“ konštatuje A. Kúdelová.

Upozorňuje aj na ďalšiu novinku v sortimente, ktorou je nová transparentná sieťovina zo skleného vlákna, s overeným účinkom pre energeticky pasívne a nízkoenergetické domy, TRANSPARENT. Pochádza z produkcie popredného nemeckého výrobcu. Od svojho vzniku (v roku 2012) sa stala z dôvodu svojej priehľadnosti jednou z najpredávanejších sieťovín v Nemecku. Vďaka svojej povrchovej úprave si zachováva odolnosť voči UV žiareniu. Veľkosť oka, ktorá zohráva dôležitú úlohu pri priepustnosti svetla, zabezpečuje spoľahlivú ochranu proti hmyzu. Sieťovina TRANSPARENT ponúka dostatočný výhľad a priepustnosť vzduchu.

Ksystem - drazky sietovina
zdroj: Paper Life


,,V súvislosti s pribúdajúcimi realizáciami domov v nízkoenergetickom a pasívnom štandarde, sme boli zo strany projektantov a realizačných firiem oslovení, či by sme vedeli pre tieto domy ponúknuť sieťovinu proti hmyzu, ktorá by prepúšťala viac svetla, ako je tomu u štandardnej sieťoviny. Výsledkom je TRANSPARENT. Priepustnosť svetla bola meraná na zariadení na testovanie vybraných fyzikálnych parametrov okenných sietí na Technickej univerzite vo Zvolene. Toto zariadenie je chráneným priemyselným úžitkovým vzorom, ktorého vlastníkmi je Technická Univerzita vo Zvolene a spoločnosť K-system, spol. s r. o. Nameraná priepustnosť svetla sieťoviny Transparent pri uhle natočenia 0° (kolmom umiestnení sieťoviny voči zdroju svetla) bola 67,4 % a pri uhle natočenia 45° bola priepustnosť svetla 66,4 %,“ vysvetľuje A. Kúdelová.

Viac informácií o meraniach priepustnosti svetla pre širokú ponuku sieťovín K-systemu nájdete na: www.ksystem.sk
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 7 rokmi
Na DVD sa okrem regulárnych klipov k titulnej skladbe Cicho a k skladbe Dmuchawce, latawce, wiatr nachádza aj niekoľko ozajstných rarít.
pred 4 rokmi
Populárna speváčka Marcela Laiferová oslavuje dve jubileá, ako darček dala sebe a fanúšikom album s najväčšími hitmi.
pred 6 rokmi
Porsche LMP1-Sportprototyp úspešne absolvoval úvodné testovacie jazdy.
pred 6 rokmi
Dvadsaťročný skinhead Marek žije s nezamestnaným otcom. Má jediného priateľa, psa Killera, ktorého trénuje na psie zápasy. O matke Marek nepočul 15 rokov. Keď ju nájde, zistí, že má nevlastného brata, ktorý je po otcovi Róm...
pred 6 rokmi
Pohonná jednotka, odľahčená konštrukcia a jazdné zážitky.
pred 7 rokmi
V priamom prenose na Jednotke vystúpia Marta Jandová, Martin Chodúr, Martin Harich, David Deyl, Lukáš Adamec a Funny Fellows.
pred 8 rokmi
Na jarnom autosalóne v Ženeve (03. - 13.03.2011) predvedie vzkriesená švédska automobilka Saab kombi odvodené od limuzíny 9-5, ktoré dostalo tradičné označenie 9-5 SportCombi.
pred 3 rokmi
Dvojica legendárnych filmov, s legendárnymi predstaviteľmi.