Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 26. augusta 2019, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Organizátori chcú zrušenie predčasných volieb

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 27.02.2012

Predčasné voľby do Národnej rady SR, "sú nedemokratické, protiústavné a amorálne", povedal médiám jeden z organizátorov protestov Gorila Banská Bystrica Peter Karailiev.
Organizátori chcú zrušenie predčasných volieb
Zdroj obrázku: Internet
 

Predčasné voľby do Národnej rady SR, ktoré sa uskutočnia 10. marca, "sú nedemokratické, protiústavné a amorálne", povedal médiám jeden z organizátorov protestov Gorila Banská Bystrica Peter Karailiev. Organizátori protestov Gorila Banská Bystrica preto žiadajú zrušenie predčasných volieb a zmeny v ústave.

Do zmien v Ústave SR, ktoré majú zaručiť demokratické voľby, by mala krajine vládnuť úradnícka vláda. "Preto sme sformulovali otvorenú výzvu prezidentovi SR, predsedovi Národnej rady SR, ombudsmanovi a ďalším štátnym inštitúciám," povedal ďalej médiám Karailiev počas odovzdávania výzvy vo forme otvoreného listu do podateľne Kancelárie prezidenta SR.
 
Vo výzve žiadajú zrušenie predčasných volieb, ich vyhlásenie totiž považujú za protiústavné. "Ústava nepamätá na skrátenie volebného obdobia tak, ako to oni urobili. V podstate sa jedná o prelomenie ústavy, čo v demokratických krajinách nie je možné," konštatoval Peter Karailiev. Dodal, že každý občan má právo vykonávať veci verejné priamo, alebo voľbou zástupcov. Volebný zákon však neumožňuje občanom priamy výkon, ale len cez politické strany. "Je to v rozpore s ľudskými a občianskymi právami," doplnil Karailiev.

Organizátori protestov Gorila Banská Bystrica si nemyslia, že by s požiadavkami sformulovanými necelé dva týždne pred voľbami prišli neskoro, keď už na prípravu volieb boli minuté milióny. "My sme jednoducho zrazu zistili, že pre politické strany je ústava len zdrap papiera, že nakladajú s tým ako oni chcú," povedal ďalej Karailiev. Upozorňujú, že politické strany, ktoré vo voľbách získajú viac ako tri percenta dostanú finančný príspevok na činnosť. "Za každý hlas zinkasujú 7,60," dodal Peter Karailiev s tým, že strany si v sumáre rozdelia desiatky miliónov eur.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Fotografia
Steve Jokes
pred 7 rokmi
Predčasné voľby do Národnej rady SR, "sú nedemokratické, protiústavné a amorálne", povedal médiám jeden z organizátorov protestov Gorila Banská Bystrica Peter Karailiev. Odkaz na článok: http://server.sk/zaujimavosti/spravy-z-domova/organizatori-chcu-zrusenie-predcasnych-volieb/

Organizátori ani nevedia, čo vlastne chcú... chýba líder, ktorý by sa tejto myšlienky chytil, ktorý by smeroval ľudí, organizoval ich a pomohol dosiahnuť cieľ. Lebo týmto spôsobom o pár týždňou už si nikto nespomenie nie na demoštrácie ale aj na celú kauzu Gorila a Gorily sa nám budú opäť cez obrazovky smiať do oči akí sme len hlúpi

 

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 8 rokmi
Stroj zvaný Thanatron, pomocou ktorého patológ známy ako Doktor smrť usmrtil desiatky pacientov, je len jednou z viac ako 100 vecí, ktoré budú 28. októbra dražiť na Manhattane.
pred 7 rokmi
Film Choď a pozeraj sa ruského režiséra Elema Klimova z roku 1985 je oprávnene považovaný za údajne najlepší vojnový portrét všetkých čias.
pred 10 rokmi
Pre stály rast svalov je potrebné stále ich preťažovať a nútiť používať čoraz väčšiu váhu a dávať im viac fyzickej práce.
pred 8 rokmi
Na autosalóne v Detroite sa snažila vzbudiť pozornosť štúdia MPV Chrysler 700C, ktorá je pozoruhodná svojim výstredným dizajnom.
pred 4 rokmi
Pravá rocková kapela bez bicích je ako Veľká noc bez údeného mäsa so šalátom – dá sa to prežiť, ale nemá to svoje čaro.
pred 2 rokmi
Návrat na pódiá a nový singel
pred 5 rokmi
Tomu filmu síce v podstate nechýba absolútne nič z toho, čo sa očakáva od akčného filmu v roku 2014, ale na druhej strane neprináša absolútne nič nové, čo sa naopak v roku 2014 očakáva.
pred 3 rokmi
Mladý spevák predstavuje svoj titulný singel On The Menu k pripravovanému albumu.