Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 25. apríla 2019, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Organizátori chcú zrušenie predčasných volieb

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 27.02.2012

Predčasné voľby do Národnej rady SR, "sú nedemokratické, protiústavné a amorálne", povedal médiám jeden z organizátorov protestov Gorila Banská Bystrica Peter Karailiev.
Organizátori chcú zrušenie predčasných volieb
Zdroj obrázku: Internet
 

Predčasné voľby do Národnej rady SR, ktoré sa uskutočnia 10. marca, "sú nedemokratické, protiústavné a amorálne", povedal médiám jeden z organizátorov protestov Gorila Banská Bystrica Peter Karailiev. Organizátori protestov Gorila Banská Bystrica preto žiadajú zrušenie predčasných volieb a zmeny v ústave.

Do zmien v Ústave SR, ktoré majú zaručiť demokratické voľby, by mala krajine vládnuť úradnícka vláda. "Preto sme sformulovali otvorenú výzvu prezidentovi SR, predsedovi Národnej rady SR, ombudsmanovi a ďalším štátnym inštitúciám," povedal ďalej médiám Karailiev počas odovzdávania výzvy vo forme otvoreného listu do podateľne Kancelárie prezidenta SR.
 
Vo výzve žiadajú zrušenie predčasných volieb, ich vyhlásenie totiž považujú za protiústavné. "Ústava nepamätá na skrátenie volebného obdobia tak, ako to oni urobili. V podstate sa jedná o prelomenie ústavy, čo v demokratických krajinách nie je možné," konštatoval Peter Karailiev. Dodal, že každý občan má právo vykonávať veci verejné priamo, alebo voľbou zástupcov. Volebný zákon však neumožňuje občanom priamy výkon, ale len cez politické strany. "Je to v rozpore s ľudskými a občianskymi právami," doplnil Karailiev.

Organizátori protestov Gorila Banská Bystrica si nemyslia, že by s požiadavkami sformulovanými necelé dva týždne pred voľbami prišli neskoro, keď už na prípravu volieb boli minuté milióny. "My sme jednoducho zrazu zistili, že pre politické strany je ústava len zdrap papiera, že nakladajú s tým ako oni chcú," povedal ďalej Karailiev. Upozorňujú, že politické strany, ktoré vo voľbách získajú viac ako tri percenta dostanú finančný príspevok na činnosť. "Za každý hlas zinkasujú 7,60," dodal Peter Karailiev s tým, že strany si v sumáre rozdelia desiatky miliónov eur.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Fotografia
Steve Jokes
pred 7 rokmi
Predčasné voľby do Národnej rady SR, "sú nedemokratické, protiústavné a amorálne", povedal médiám jeden z organizátorov protestov Gorila Banská Bystrica Peter Karailiev. Odkaz na článok: http://server.sk/zaujimavosti/spravy-z-domova/organizatori-chcu-zrusenie-predcasnych-volieb/

Organizátori ani nevedia, čo vlastne chcú... chýba líder, ktorý by sa tejto myšlienky chytil, ktorý by smeroval ľudí, organizoval ich a pomohol dosiahnuť cieľ. Lebo týmto spôsobom o pár týždňou už si nikto nespomenie nie na demoštrácie ale aj na celú kauzu Gorila a Gorily sa nám budú opäť cez obrazovky smiať do oči akí sme len hlúpi

 

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 5 rokmi
Vlani počas dvoch letných mesiacov záchranári ošetrili 1 238 detí, z toho dve tretiny chlapcov.Cez prázdniny denne ošetria tridsiatku detí
pred 7 rokmi
Nový vrchol v kompaktnej triede
pred 10 rokmi
Práca investigatívnych novinárov je vzrušujúca, príťažlivá a sexy.
pred 6 rokmi
Citroën Hybrid Air má hybridný pohon využívajúci stlačený vzduch.
pred 4 rokmi
Veľkolepý hudobný zážitok, akustický koncert úžasnej, u nás žiaľ stále dosť neobjavenej českej speváčky Anny K.
pred 5 rokmi
Nový album Lady Gaga pomenovaný “ARTPOP“ je konečne tu! Jeden z najočakávanejších albumov tejto jesene vychádza 8. novembra pod hlavičkou Universal Music.
pred 4 rokmi
Will Smith stvárňuje Nickyho, ostrieľaného podvodníka, ktorý sa zapletie so svojou “žiačkou” Jess (Margot Robbie).
pred 7 rokmi
Podstatou Zeleného štvrtka je spomienka na ustanovenie Sviatosti Oltárnej i sviatosti kňazstva