Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 01. júna 2020, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Olympijský výbor by mohol spravovať štátny majetok

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 20.11.2013

Vytvoria sa tým lepšie materiálne podmienky pre činnosť SOV a olympijskej reprezentácie a štát nebude vynakladať finančné prostriedky na udržiavanie majetku, ktorý je nevyužívaný, argumentujú poslanci Smeru.
Olympijský výbor by mohol spravovať štátny majetok
Zdroj obrázku: Internet
 

Slovenský olympijský výbor by mohol spravovať majetok štátu. V novele zákona o používaní a ochrane olympijskej symboliky a o Slovenskom olympijskom výbore to navrhujú poslanci za Smer-SD Ľubomír Petrák, Mojmír Mamojka, Miroslav Číž a Dušan Jarjabek. S novelou dnes súhlasila vláda SR.

"Týmto spôsobom sa vytvoria lepšie materiálne podmienky pre činnosť Slovenského olympijského výboru a olympijskej reprezentácie a súčasne štát nebude vynakladať peniaze na udržiavanie majetku štátu, ktorý je nevyužívaný alebo využívaný iba čiastočne," vysvetľujú poslanci Smeru-SD. Inštitút správy majetku štátu znamená, že vlastníkom zostáva štát, pričom správca majetku má oprávnenia i povinnosti prakticky na úrovni vlastníka.

"Slovenská republika podporuje činnosť Slovenského olympijského výboru dotáciami zo štátneho rozpočtu. Efektívnym spôsobom podpory činnosti Slovenského olympijského výboru bez potreby zvýšenia výdavkov štátneho rozpočtu je umožniť Slovenskému olympijskému výboru spravovať majetok štátu," konštatujú predkladatelia.

Ak poslanci v NR SR definitívne návrh schvália a podpíše ho prezident, účinnosť by mal nadobudnúť 1. januára 2014.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 8 rokmi
Miesto konania koncertu zostáva nezmenené - Aegon aréna Národného tenisového centra (NTC).
pred 8 rokmi
Šéfredaktori všetkých verzií Vogue uzavreli dohodu pozostávajúcu zo šiestich bodov, v ktorej sa zaväzujú pracovať so zdravými a dostatočne zrelými modelkami.
pred 5 rokmi
Čo sa musí stať, aby sa človek rozhodol uskutočniť svoj dávny sen? Aká sila ho núti nebrať ohľad na nič a na nikoho, pretrhať putá a riskujúc všetko, zaťato sa vybrať za svojím cieľom, hoci s veľmi neistým výsledkom?
pred 5 rokmi
Jenna Metcalfová už vyše desať rokov neprestajne myslí na svoju matku Alice, ktorá záhadne zmizla po tragickej udalosti.
pred 8 rokmi
Dvojica sa po snímkach Gangy New Yorku (2002), Letec (2004), Na druhej strane (2006) a Prekliaty ostrov (2010) stretne pri práci na filme The Wolf of Wall Street.
pred 7 rokmi
Britský spevák a skladatel Mike Rosenberk bol pôvodne leadrom folk-rockovej kapely Passenger, ktorej členovia sa po natočení debutového albumu rozhodli, že vo svojich hudobných kariérach budú pokračovať individuálne.
pred 6 rokmi
Rusticano sa napriek svojej divokej vizáži, hrdzavej strapatej hrive a koženým obtiahnutým šatočkám podarilo narušiť lajnu rovnakých komunistických svetríkov a trvalých a do nášho popu priniesla vtedy mimoriadne svieži vzduch.
pred 5 rokmi
Slovenský country spevák predstavil dnes nový videoklip k piesni Košeľa.