Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 22. júla 2019, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

OĽaNO chce zakázať chudobným hráčom vstup do herní

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 29.04.2014

Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) chcú zakázať chudobným hráčom vstup do herní. Hazard podľa poslancov obyčajných ničí mnoho ľudí.
OĽaNO chce zakázať chudobným hráčom vstup do herní
Zdroj obrázku: Internet
 

Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) chcú zakázať chudobným hráčom vstup do herní. Hazard podľa poslancov obyčajných ničí mnoho ľudí. Predseda OĽaNO Igor Matovič konštatoval, že ak je Smer-SD naozaj sociálnodemokratickou stranou, mal by ochraňovať slabých a teda podporiť novelu zákona o hazardných hrách, ktorá ochráni závislých od hazardu pred ich zničujúcim zlozvykom.

Parlament o návrhu obyčajných diskutoval už na marcovej schôdzi, pred hlasovaním ho však stiahli z rokovania a teraz ho predložili opäť.

Matovič upozornil, že všetci sa skladáme na sociálne dávky pre najchudobnejších, ktoré oni potom prehrajú v herniach. OĽaNO chce preto zaviesť povinnosť pre prevádzkovateľov herní, aby legitimovali hráča. Ak zistia cez register, že hráč poberá sociálne dávky alebo je na neho uvalená exekúcia pre dlh na výživnom či na daniach, zakážu mu vstup do herne. Ak takému hráčovi napriek zisteniam povolia vstup do herne a on prehrá peniaze, môže svoj vklad požadovať naspäť. Takto to funguje aj v susednom Rakúsku.

Podľa poslanca obyčajných Petra Polláka je neakceptovateľné dovoliť ľuďom míňať sociálne dávky na zisk prevádzkovateľov herní. Upozornil, že po vyplatení dávok mnohí obyvatelia osád prehrajú peniaze v herniach. „Od zúfalých ľudí je ťažké očakávať zodpovedné správanie. Zodpovedné kroky musí urobiť štát,“ povedal.

Novelu zákona o hazardných hrách pripravili poslanci za OĽaNO Miroslav Kadúc, Peter Pollák a Štefan Kuffa. Obyčajní chcú zvýšiť povedomie hráčov o rizikách hazardných hier a o možnostiach liečby, hazard navrhujú zakázať osobám, ktoré sa nachádzajú v situácii, keď hranie hazardných hier predstavuje ohrozenie ich života, zdravia, základných životných podmienok alebo splácanie ich záväzkov. Novela zákona rozširuje sankcie pre prevádzkovateľa vybraných hazardných hier, ak umožní zúčastniť sa na hre osobe, ktorej to zákon nedovoľuje. Zároveň sa zriadi centrálny register exekúcií a zverejnia sa príjemcovia dávok v hmotnej núdzi, čo podľa obyčajných umožní vykonateľnosť návrhu zákona a lepšiu ochranu osôb – hráčov pred rizikami hazardných hier a následkami ich hrania.

Podmienkou hrania hazardných hier v kasíne alebo výherných automatov by malo byť podľa návrhu preukázanie sa občianskym preukazom. Zákaz hrať ruletu alebo na automatoch by mali mať ľudia, ktorí majú pohľadávky na sociálnom alebo zdravotnom poistení, sú v hmotnej núdzi alebo exekúcii za neplatenie výživného, daní, pokút, poplatkov, cla a pohľadávok na poistnom, na zdravotnom, sociálnom alebo na starobnom dôchodkovom sporení.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Fotografia
Anonym
pred 5 rokmi
Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) chcú zakázať chudobným hráčom vstup do herní. Hazard podľa poslancov obyčajných ničí mnoho ľudí. Odkaz na článok: http://server.sk/zaujimavosti/spravy-z-domova/olano-chce-zakazat-chudobnym-hracom-vstup-do-herni/

Matovič radšej nech sa stará koľko rodín zruinuje alkohol. Takisto by sme mohli zakázať aj ten podľa tej istej logiky. Je ich podľa mňa omnoho viac ako tých, čo im k nešťastiu dopomohol hazard! A nikto alkohol nazakazuje ani neobmedzuje jeho predaj. Nikto tých ľudí do tých herní netlačí, chodia tam z vlastnej vôle...

 

Diskusné príspevky (1)

Fotografia
Anonym
pred 5 rokmi
Súhlas. Matovič a spol si urobil dobre živobitie na 4 roky - len z robenia poplachu a fantastických rečí v reginálnych novinách.
Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 7 rokmi
Koncom apríla vyráža skupina IMT Smile na turné so svojim novým albumom Rodina, ktorý vyšiel včera.
pred 4 rokmi
NOVINKA
pred 8 rokmi
Najlepší zdroj vlákniny aj pre ľudí, ktorí majú problémy so znášanlivosťou obilnej vlákniny.
pred 7 rokmi
Dizajnový a výkonový kit pre Aston Martin DB-S
pred 8 rokmi
Film A Star Is Born by sa mal dostať do kín budúci rok ako remake troch skorších snímok z rokov 1937, 1954 a 1976.
pred 5 rokmi
Vodiči by sa tiež mali vyhnúť skladovaniu horľavého materiálu v batožinovom priestore auta.
pred 8 rokmi
Nová dimenzia zábavnej jazdy...
pred 4 rokmi
Rodinná komédia podľa bestselleru Jo Nesboa.