Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 14. apríla 2021, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

OĽaNO chce 8 týždňov dovolenky pre odborných zamestnancov

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 17.02.2014

Dlhšia dovolenka by sa mala týkať odborných zamestnancov škôl, ktorí doposiaľ nemali na takúto výmeru dovolenky nárok a ktorých práca má rovnaký charakter ako práca pedagogických zamestnancov.
OĽaNO chce 8 týždňov dovolenky pre odborných zamestnancov
Zdroj obrázku: Internet
 

Odborní zamestnanci škôl a školských zariadení by mali dostať osem týždňov dovolenky. V novele Zákonníka práce to navrhujú poslanci za OĽaNO Richard Vašečka, Erika Jurinová, Branislav Škripek a Eva Horvátková. Dlhšia dovolenka by sa mala týkať odborných zamestnancov škôl, ktorí doposiaľ nemali na takúto výmeru dovolenky nárok a ktorých práca má rovnaký charakter ako práca pedagogických zamestnancov. „Účelom navrhovaných zmien je snaha zrovnoprávniť odborných zamestnancov s pedagogickými zamestnancami a vzhľadom na povahu ich práce im poskytnúť rovnaké podmienky na oddych v podobe rovnakej výmery dovolenky,“ argumentujú poslanci za OĽaNO. Novú kategóriu odborných zamestnancov škôl a školských zariadení zaviedol zákon v roku 2009. Ide napríklad o psychológov, školských psychológov, školských logopédov, špeciálnych pedagógov či sociálnych pedagógov, ktorí sú pri kontinuálnom vzdelávaní a odmeňovaní priradení k pedagogickým zamestnancom. Obyčajní už v tomto volebnom období identický návrh do parlamentu predkladali, vládny Smer-SD ho vo februári 2013 neschválil. Rezort financií vtedy nesúhlasil s predkladateľmi, podľa ktorých návrh nebude mať dopad na verejné financie. „Sme toho názoru, že zastupiteľnosť odborných činností je nevyhnutné zabezpečiť v priebehu celého roka na rozdiel od pedagogickej činnosti, ktorá sa nevykonáva v letných mesiacoch,“ uvádzalo MF SR. Poslancov za OĽaNO zároveň rezort financií žiadal uviesť a zdôvodniť náklady novely na nasledujúce tri roky spolu s návrhmi na úhradu zvýšených nákladov. Zákonodarcovia za OĽaNO aj teraz uvádzajú, že ich novela nemá dosah na rozpočet verejnej správy. Právnu normu národná rada prerokuje na marcovej schôdzi.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 9 rokmi
K pokusu previesť knihu do muzikálovej podoby sa spojili muzikanti - skladateľ a gitarista Michal Pavlíček (hudba) a Jan Sahara Hedlu (texty piesní) s divadelníkmi.
pred 5 rokmi
Už v nedeľu 6. marca 2016 sa vo vysielaní regionálneho Rádia Frontinus objaví prvé vydanie relácie Miklovica.
pred 7 rokmi
Je to príbeh otázky dôvery a nevery, čo je veľmi aktuálna téma.
pred 10 rokmi
Možno ste si všimli, že vám mlieko a mliečne produkty nerobia dobre. Môže ísť o intoleranciu laktózy, alebo alergiu na bielkovinu kravského mlieka.
pred 10 rokmi
Hudbu k novej filmovej verzii slávneho príbehu Jane Eyreová napísal Dario Marianelli.
pred 8 rokmi
Ak by rodič dieťa do škôlky nenahlásil a bol by pritom poberateľom dávok v hmotnej núdzi, dávku by mu odobrali.
pred 9 rokmi
Strom života - Najlepší celovečerný film na 21. ročníku udeľovania Gotham Independent Film Awards v New Yorku.
pred 8 rokmi
Videoklip, ktorý Martin predstaví už o pár dní, sa taktiež od jeho doterajších videí výrazne líši. Poprvýkrát sa totiž rozhodol nakrútiť lyrický klip bez konkrétneho príbehu.