Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 22. januára 2019, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Odídenci kladú Matovičovi otázky na detektor

Zdroj: SITA, redaktor: neuvedený, pridané: 22.02.2012

Vzal alebo dal Igor Matovič úplatok? Napísal si sám diplomovú prácu? To je len zlomok otázok, na ktoré by mal líder Obyčajných ľudí odpovedať na detektore lží.
Odídenci kladú Matovičovi otázky na detektor
Zdroj obrázku: Internet
 

Vypracovali ste samostatne svoju diplomovú prácu? Zaplatili ste človeku, ktorý vypracoval podstatnú časť vašej diplomovej práce, dovolenku pri mori? To sú prvé dve zo siedmich otázok, ktoré by mal podľa bývalých kandidátov z kandidačnej listiny Obyčajných ľudí a nezávislých osobností zodpovedať líder hnutia Igor Matovič.

"Na začiatku sme nemali záujem posielať Matoviča na detektor lži," povedal dnes na tlačovej besede Peter Zajac. Podľa neho však Matovič začal po ich odchode produkovať také množstvo nehoráznych lží, ktoré spochybňujú jeho dôveryhodnosť a osobnú integritu. Práve jeho klamstvá podľa Zajaca viedli k tomu, aby mu položili viaceré otázky. "Žiadame ho, aby v prípade, že na detektor lži nepôjde, naše otázky na detektore lži nepoložia alebo na ne nebude vedieť pravdivo odpovedať, odstúpil z kandidátky," dodal Zajac.

Bývalý líder kandidátky Martin Mojžiš prvé dve otázky odôvodnil informáciami od "dôveryhodnej osoby," ktoré spochybňujú čistotu získaného titulu magister. "Zdroj odhalím, ak Matovič pôjde na detektor lži a zodpovie spomínané otázky a prezradí, ktorý kamarát mu ponúkal 20 miliónov," dodal Mojžiš s tým, že ak napísal diplomovku sám, nemal by mať problém na otázku odpovedať. Matovič by mal zodpovedať aj otázky týkajúce sa Jozefa Špirka a jeho úlohy pri zostavovaní kandidátky či príprave volebného programu. Zároveň by mal Matovič zodpovedať na otázku, či odrádzal Františka Mikloška od vystúpenia v televíznej relácii Na telo. Ďalšia sa týka výroby transparentov, ktoré mali vyvolať dojem, že detektor lži žiada verejnosť. Posledná otázka je pôvodná a týka sa toho, či vzal alebo dal niekedy úplatok. Ak áno, či to bolo raz alebo viackrát.
 
Z kandidačnej listiny Obyčajných ľudí a nezávislých osobností odišla väčšia skupina kandidátov. Urobili tak po tom, ako Matovič vyzval predsedov OKS a KDS Petra Zajaca a Vladimíra Palka na skúšku na detektore lži s otázkou, či niekedy vzali úplatok. Palko označil nápad za debilný a prejav politického primitivizmu. Matovič by mal absolvovať skúšku na polygrafe do volieb.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 4 rokmi
Pavel Šporcl si svojím originálnym prístupom ku klasickej hudbe získal fanúšikov niekoľkých generácií. Na konte má doposiaľ 15 albumov a dva DVD tituly.
pred 7 rokmi
Slávnostná ceremónia odhaľovania dlaždice sa uskutoční v stredu pred Mestským divadlom P. O. Hviezdoslava v Bratislave.
pred 6 rokmi
Lepšie produkty vie oceniť 17 % opýtaných
pred 5 rokmi
Takúto detektívku ste ešte nečítali. Spája v sebe krimi, triler, nadprirodzené prvky a mýtické legendy.
pred 6 rokmi
Špecialisti PosAm sa veľkou mierou podieľali na návrhu a implementácii potrebnej IT infraštruktúry a starajú sa aj o jej bezproblémovú dennú prevádzku.
pred 4 rokmi
Pre nevyhovujúcu kvalitu vody naďalej platí zákaz kúpania na prírodných kúpaliskách Jazero Košice, rekreačná oblasť Gazarka a Vodná nádrž Lipovina.
pred 7 rokmi
Agenti v čiernych oblekoch - J (Will Smith) a K (Tommy Lee Jones) – sú späť... opäť včas.
pred 11 rokmi
Pokiaľ zaťažíme sval istou hmotnosťou, sme schopní pri striktnom, poctivom vykonávaní vykonať istý počet opakovaní, než sa sval vyčerpá, čo sa prejaví...