Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 27. januára 2021, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Odborníci: webstránka SNG bola predražená

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 09.03.2012

Podľa odborného stanoviska Ústavu súdneho inžinierstva Žilinskej univerzity je cena za obdobné stránky maximálne 8 tisíc eur, Galéria za tvorbu stránky zaplatila 25 tisíc eur.
Odborníci: webstránka SNG bola predražená
Zdroj obrázku: Internet
 

Webová stránka Slovenskej národnej galérie (SNG) bola výrazne predražená - oficiálne to potvrdilo odborné stanovisko na posúdenie ceny za vytvorenie stránky, ktoré dnes dostalo ministerstvo kultúry. Galéria za tvorbu stránky zaplatila 25-tisíc eur, ktoré dostala na základe rozpočtového opatrenia z 20. mája 2010.

Podľa odborného stanoviska Ústavu súdneho inžinierstva Žilinskej univerzity je cena za obdobné stránky maximálne 8-tisíc eur. „Budem dôrazne trvať na tom, aby Slovenská národná galéria vrátila najmenej 17-tisíc eur do rozpočtu Ministerstva kultúry SR. Je neprípustné, aby inštitúcia v rezorte kultúry takto nehospodárne a neefektívne nakladala s pridelenými finančnými prostriedkami,“ vyhlásil minister kultúry Daniel Krajcer.
 
Vrátenie peňazí je ďalším krokom, ktorý musí urobiť SNG. Prvým bolo vyvodenie personálnej zodpovednosti voči štyrom zamestnancom, s ktorými skončili pracovný pomer a prijali aj ďalšie opatrenia. Galéria robí všetky kroky na základe výsledkov kontroly ministerstva kultúry, ktorá preverovala celý postup verejného obstarávania novej webstránky, ako aj podpísaných zmlúv. Kontrola konštatovala vážne pochybenia v procese verejného obstarávania, ktorý nebol v súlade s internou smernicou SNG. Zmluvy uzavreli nesprávne - nebol jasne definovaný predmet zákazky, došlo aj k nesprávnej fakturácii dodaných prác. Kontrola konštatovala nehospodárne a neefektívne nakladanie s finančnými prostriedkami štátu.Ďalšie súvisiace a podobné články

Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 7 rokmi
Už od jari nosia zákazníci Orangeu na predajné miesta staré mobily, ktoré pomáhajú rôznym združeniam
pred 7 rokmi
Ochorenie sa doteraz objavilo iba v štyroch európskych krajinách - Británii, Francúzsku, Nemecku a Taliansku.
pred 5 rokmi
Už po tretíkrát pripravuje Francúzsky inštitút na Slovensku v spolupráci s Film Europe Media Company Týždeň francúzskeho filmu Creme de la creme.
pred 11 rokmi
Rovnako ako pri sexe aj pri jedle platí: rozhodujúci je pôžitok.
pred 12 rokmi
Mitsubishi Lancer Sportback - Ten Sport si zaslúži..
pred 7 rokmi
Lancia s exkluzivitou navyše.
pred 8 rokmi
Komiksový superhrdina sa vo filme Thor: The Dark Word vyberie na svoju "najriskantnejšiu a najosobnejšiu cestu".
pred 7 rokmi
Výnimočné nahrávky, ktoré už nezoženiete – V.