Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 25. januára 2020, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Od zajtra na stredných školách prijímacie skúšky

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 06.05.2012

Pri prijímaní na štúdium sa tiež prihliada na úspešnosť uchádzača v celoslovenskom testovaní deviatakov Testovanie 9.
Od zajtra na stredných školách prijímacie skúšky
Zdroj obrázku: Internet
 

Deviatakov čakajú na budúci týždeň krušné chvíle, od pondelka do štvrtka sa na stredných školách konajú prijímacie skúšky. Školy plánujú prijať vyše 84-tisíc žiakov, z toho 4 252 na osemročné gymnáziá. V poslednom ročníku základnej školy je v tomto školskom roku takmer 44-tisíc deviatakov.

Najviac žiakov plánujú prijať stredné školy tradične v Prešovskom kraji (takmer 15 300), najmenej v Trenčianskom kraji (vyše 7 400). Spomedzi typov škôl nahlásili základné školy najväčší záujem žiakov o štvorročné gymnáziá (vyše 18 600 prihlášok), obchodné akadémie (7 454), SOŠ obchodu a služieb (6 298) a stredné odborné školy (SOŠ) technické (4 358). Vyplýva to zo štatistík ÚIPŠ - Školského výpočtového strediska Michalovce.
 
Prijímačky píšu uchádzači na väčšine škôl z matematiky a slovenského jazyka a literatúry, na odborných školách môžu podľa zamerania overovať vedomosti aj z iných predmetov ako napríklad fyzika, chémia, prírodopis, cudzie jazyky. Riaditeľ strednej školy pri rozhodovaní o prijatí zohľadní úspešnosť uchádzača pri riešení predmetovej olympiády vrátane víťazstva v nej, pričom olympiáda musí súvisieť s odborom vzdelávania, o ktorý sa uchádza. Pri prijímaní na štúdium sa tiež prihliada na úspešnosť uchádzača v celoslovenskom testovaní deviatakov Testovanie 9.

Ako informoval hovorca ministerstva školstva Michal Kaliňák, výsledky prijímacích skúšok musí škola zverejniť do troch dní odo dňa konania druhého termínu na výveske školy. Do 6. júna riaditeľ školy zverejní oznam o uskutočnení prípadného druhého kola prijímacích skúšok. Jeho termín je stanovený na 19. júna.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 6 rokmi
Koniec roka 2013 je tu a s ním prichádza i unikátna česko-slovenská hudobná spolupráca. Má názov „MOŘE“ a jej autorom je skupina POLEMIC. Vo svojom novom singli dali polemici dohromady mená a hlasy, aké by ste v spoločnej skladbe ani vo sne nečakali.
pred 4 rokmi
Kým sú oči zdravé, nepotrebujú žiadnu mimoriadnu starostlivosť, telo sa postará samo o ne.
pred 8 rokmi
Stretávame sa s tým dennodenne, so sebadôverou ľudí, ktorí na jej základe dokážu dosiahnuť úspechy aj tam, kde iní nemôžu uspieť. Ako nabrať sebadôveru?
pred 7 rokmi
Okrem nich by na záverečnom ceremoniáli v nedeľu 12. augusta nemali chýbať ani The Who, Kaiser Chiefs, Take That a George Michael.
pred 4 rokmi
NOVINKA
pred 6 rokmi
Podľa šéfa odborárov Zoroslava Smolinského je ďalšie stretnutie s vedením automobilky naplánované na budúci piatok.
pred 8 rokmi
Máte chuť na poriadny hudobný zážitok? Či presnejšie na pohľad na štyri noci v New Yorku, 26 songov a jeden koncertný film? Je to tu. Prichádza Beyoncé s projektom 4 Live At Roseland.
pred 4 rokmi
V novootvorenom trnavskom nákupnom centre pribudlo nové 5 sálové kino, ktorého prevádzkovateľom je CINEMAX a.s.