Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 29. januára 2020, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Od štvrtka môžete darovať 1 deň úsmevu

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 09.05.2012

Vlani sa počas zbierky 1 deň úsmevu vyzbieralo 56 046,61 eura a vďaka tejto podpore sa okrem iného podarilo predísť 126 vyňatiam alebo vrátiť 16 detí do pôvodnej rodiny.
Od štvrtka môžete darovať 1 deň úsmevu
Zdroj obrázku: SXC/free
 

Na jubilejný 10. ročník celoslovenskej verejnej finančnej zbierky spoločnosti Úsmev ako dar "1 deň úsmevu" možno prispieť od štvrtka 10. mája do utorka 15. mája. Získané peniaze sa použijú na rozvojové aktivity pre deti žijúce v detských domovoch, na vrátenie detí do pôvodných rodín, či podporu náhradných rodín. Zo zbierky sa tiež majú podporiť mladí ľudia, ktorí opúšťajú detské domovy a nedokážu sa sami úspešne zaradiť do života, agentúru SITA o tom informovala PR manažérka spoločnosti Úsmev ako dar Slávka Liptáková.

Na zbierke sa zúčastní vyše tritisíc dobrovoľníkov - študentov gymnázií, stredných a vysokých škôl. Budú sa pohybovať v uliciach miest na celom Slovensku s označenými pokladničkami v tričkách s logom Úsmev ako dar. Prispievateľom za darované peniaze dajú nálepku v tvare srdca. Spolu s dobrovoľníkmi budú v uliciach Bratislavy príspevky pre deti vyberať aj známe mediálne tváre, ako Katarína Brychtová, Matej Cifra – Sajfa, Dominika Mirgová, Miro Jaroš a ďalší. Zbierka symbolicky vyvrcholí 15. mája, na Medzinárodný deň rodiny.

Vlani sa počas zbierky "1 deň úsmevu" vyzbieralo 56 046,61 eura. Vďaka tejto podpore darcov sa podľa Liptákovej "podarilo predísť 126 vyňatiam, vrátiť 16 detí do pôvodnej rodiny, nájsť 36 deťom náhradnú rodinu, pripraviť 56 náhradných a 76 profesionálnych rodičov, pomôcť 336 mladým dospelým plnohodnotne sa začleniť do spoločnosti, zorganizovať 890 jednodňových a 62 viacdňových pobytov pre deti z detských domovov", uviedla Liptáková.
 
Bližšie informácie o vyzbieraných finančných prostriedkoch nájdete na internetovej stránke usmev.sk. Počas celého roka môžu ľudia ideu "aby každé dieťa malo rodinu" podporiť poslaním ľubovoľnej sumy na účet SPDDD Úsmev ako dar 4040 029 105/3100 alebo odoslaním SMS správy v tvare DMS USMEV na číslo 877. Hodnota jednej SMS je jedno euro.

Súčasťou zbierky je aj sprievodná fotografická výstava Martina Fridnera zachytávajúca osobnosti slovenského verejného života. Všetkých sa organizátori opýtali na to, čo pre nich znamená ich rodina. Ich odpovede tvoria súčasť obrazového materiálu a tvoria svedectvo o tom, akú váhu má pre nás rodina. Výstava bude od 10. mája nainštalovaná v Bratislave pod holým nebom - na Poštovej ulici a 16. mája ju presunú na Hviezdoslavove námestie, kde bude do konca mája.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 8 rokmi
Lana Del Rey patrí k najväčším objavom posledných mesiacov.
pred 4 rokmi
Vtipné príbehy Macha a Šebestovej sa vrátili v komplete na piatich CD.
pred 7 rokmi
Piaty ročník gastronomického podujatia sa uskutoční od 7. do 9. júna v bratislavskej Medickej záhrade.
pred 6 rokmi
Spoločnú skladbu nahrali speváčka Jana Kirschner a skupina Korben Dallas. Novinka s názvom „Spolu“ je o spoločnom dozrievaní dvoch ľudí.
pred 9 rokmi
Značka Morgan sa preslávila výrobou trojkoliek (ThreeWheeler), ktorých v rokoch 1909 až 1953 dodala na trh približne 30.000 kusov.
pred 6 rokmi
Zvlášť dôležité navštíviť lekára, a to najmä u ľudí, ktorí majú naplánovanú cestu do krajín s nízkym hygienickým štandardom, do trópov či subtrópov.
pred 6 rokmi
Nahrávka Košice - Bratislava - Live! obsahuje skladby z decembrových koncertov v bratislavskej Inchebe a košickej Steel aréne.
pred 7 rokmi
Till Brönner, jeden z najznámejších svetových džezových hudobníkov, bude ďalším hviezdou tohtoročných Bratislavských Jazzových Dní Slovenská sporiteľňa 2012.