Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 09. augusta 2020, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Ocuppy GP chce Generálnu prokuratúru preveriť dotazníkom

Zdroj: SITA, redaktor: red, pridané: 30.08.2012

Pravdivé vyplnenie dotazníka má informovať verejnosť o stave vyšetrovaných káuz a efektívnosti a účelovosti vynakladania finančných prostriedkov na chod GP.
Ocuppy GP chce Generálnu prokuratúru preveriť dotazníkom
Zdroj obrázku: Internet
 

Aktivisti Ocuppy GP chcú v piatok 31. augusta odovzdať v podateľni Generálnej prokuratúry (GP) Slovenskej republiky dotazník, ktorého pravdivé vyplnenie má informovať verejnosť o stave vyšetrovaných káuz, ktorými občania Slovenskej republiky prišli o obrovské finančné prostriedky, národné a kultúrne dedičstvo a v neposlednom rade i o svoj život. Dotazník má podľa aktivistov tiež preukázať efektívnosť a účelnosť vynakladania finančných prostriedkov daňových poplatníkov na chod GP SR a mzdy jej zamestnancov.

Aktivisti veria, že ich žiadosti sa budú osobne venovať prvý námestník generálneho prokurátora Ladislav Tichý, špeciálny prokurátor Dušan Kováčik a námestník generálneho prokurátora pre trestný úsek Dobroslav Trnka. "Dotazník dokáže vyplniť každý právne vzdelaný zamestnanec Generálnej prokuratúry SR s výnimkou toho, kto ho vyplniť nechce. Od roku 1989 dodnes neboli vyšetrené žiadne závažné finančné, korupčné a násilné trestné činy. Naopak, spôsob ako aj výsledky práce GP SR pri vyšetrovaní týchto závažných zločinov alebo podozrení z nich naznačujú, že GP SR nevykonáva svoju funkciu, alebo ju vykonávať nemôže, prípadne koná účelovo," uviedol v tlačovej správe pre agentúru SITA Filip Rázga z Ocuppy GP. Dodal, že nech sú dôvody nečinnosti generálnej prokuratúry akékoľvek, pričiňuje sa tak výraznou mierou o odstraňovanie demokratických princípov a princípov právneho štátu, najmä rovnosť občanov pred zákonom.

Aktivisti z Occupy GP mali napríklad požiadavky na vyšetrenie podozrení z kauzy Gorila, ako aj zásahu policajtov na proteste Gorila z 9 marca. Okrem toho volali po zrušení trestnoprávnej imunity poslancov, ktorá už bola schválená, zavedení protikorupčných opatrení či sfunkčnení referenda. Účastníci akcie chceli 20. júla zablokovať vstup do budovy generálnej prokuratúry, napokon ho len obmedzili. Dôvodom tejto aktivity bol ich názor, že GP od začiatku akcie v máji nepreukázala ani náznak ústretovosti a sebareflexie.

Generálna prokuratúra SR sa požiadavkami organizátorov Occupy GP zaoberala a viackrát sa k nim aj vyjadrila. Hneď v prvý deň akcie vydala stanovisko, v ktorom vyjadrila rešpekt s právom na štrajk. Zároveň však organizátorov upozornila, že pri príprave protestu, ktorým oslovujú občanov priamo na ulici alebo cez médiá, je potrebné disponovať správnymi informáciami.Ďalšie súvisiace a podobné články

Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 7 rokmi
Anglický hudobník Jono McCleery, ktorého má pod svojimi krídlami vydavateľstvo Ninja Tune, sa po 17 mesiacoch opäť predstaví v Bratislave.
pred 12 rokmi
Železo je jedným z dôležitých prvkov, ktoré sú nevyhnutné pre správne fungovanie ľudského organizmu.
pred 6 rokmi
Skladba sa bude nachádzať na jej pripravovanej štúdiovke Ultraviolence.
pred 7 rokmi
Suzuki Swift Sport už aj s päťdverovou karosériou.
pred 6 rokmi
S vedúcou lektorkou Barbarou Svieženou, sme sa porozprávali o tom, ako môžeme vhodnou stravou ovplyvniť proces starnutia, čo si myslí o zaručených diétach a s akými najčastejšími fámami o chudnutí sa stretáva.
pred 7 rokmi
Na Slovensku týmto ochorením trpí až približne 150-tisíc pacientov.
pred 8 rokmi
GAS prinášajú video z finálového koncertu. Skladba sa volá Na pomedzí.
pred 6 rokmi
Carmel Buckingham, mladšia a talentovaná sestra úspešnej speváčky Celeste Buckingham oficiálne zahájila svoju spevácku kariéru.