Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 27. mája 2020, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Obce sa budú vyjadrovať k chovu nebezpečných zvierat

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 31.07.2012

Obecné, respektíve mestské zbory podľa poslanca za Smer-SD Podmanického sú kompetentné, aby rozhodli, či v danej lokalite je alebo nie je vhodné chovať nebezpečné zvieratá
Obce sa budú vyjadrovať k chovu nebezpečných zvierat
Zdroj obrázku: SXC/free
 

Obce sa budú vyjadrovať k chovu nebezpečných zvierat. Chov levov, tigrov či iných nebezpečných zvierat bude podliehať rozhodovaniu obecného zastupiteľstva, vyplýva to z novely zákona o veterinárnej starostlivosti poslanca za Smer-SD Jána Podmanického, ktorú dnes schválil parlament.

Obecné, respektíve mestské zbory podľa neho sú kompetentné, aby rozhodli, či v danej lokalite je alebo nie je vhodné chovať nebezpečné zvieratá. “Novela reaguje na problém, ktorý sa v posledných mesiacoch začína čoraz častejšie objavovať v mestách a obciach, a tým problémom je snaha väčšinou bohatších a vplyvnejších ľudí chovať zvieratá ako levy, tigre či iné druhy nebezpečných živočíchov,” objasnil Podmanický. Argumentoval, že ľudia, ktorých sa takýto chov priamo dotýka, nemajú možnosť sa zapojiť do rozhodovania o tom, či v ich blízkosti bude povolený chov takýchto zvierat alebo nie. Preto v prípade záujmu o chov takýchto zvierat tento chov bude podliehať súhlasu miestne príslušného obecného zastupiteľstva.
 
Podľa platného zákona o veterinárnej starostlivosti a vyhlášky ministerstva pôdohospodárstva o chove nebezpečných živočíchov je potrebné v prípade záujmu o chov nebezpečného živočícha získať rozhodnutie príslušnej regionálnej veterinárnej a potravinovej správy. Žiadateľ je okrem iného povinný k žiadosti priložiť vyjadrenie obce k chovu nebezpečných živočíchov. „V zákone ani vo vyhláške však nie je bližšie špecifikovaný orgán obce, ktorý je oprávnený takéto vyjadrenie vydať, ani nie je jasná miera záväznosti takéhoto vyjadrenia pre obsah vydávaného rozhodnutia,“ zdôraznil poslanec za Smer-SD. Novelou rieši tento problém jednoznačnou požiadavkou pre chovateľa získať súhlas územne príslušného obecného zastupiteľstva v prípade záujmu o chov nebezpečného živočícha.

Právna norma by po podpísaní prezidentom mala nadobudnúť účinnosť dňom vyhlásenia v zbierke.Ďalšie súvisiace a podobné články

Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:


Dnes.Server.sk
Dnešné horúce témy »


predaj nehnuteľností
Naše výrobky sa pýšia vysokou kvalitou a trvácn...

215 000.00 €
Na predaj byt, 3 izby, rozloha 98 m2
1 000.00 €
Na predaj byt, 1 izba, rozloha 35 m2, novostavb...
55.00 € /mesiac
Na prenájom kancelársky priestor, rozloha 12.29 m2

Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 6 rokmi
Mestské vozidlo pohonom Plug-In-Hybrid.
pred 7 rokmi
Spevákovi sa rovnako ako ďalším trom členom kapely nepáčilo, že gitarista Hynek Toman vyňal ochrannú známku Support Lesbiens a stal sa tak prakticky jediným, kto s ňou mohol nakladať.
pred 9 rokmi
Návrat tisícročia a najlepší album nového milénia.
pred 9 rokmi
Na Slovensko by sa mal nový model Citigo začať predávať až na jeseň budúceho roku.
pred 10 rokmi
Obezita trápi až jednu miliardu ľudí, nadváha každý deň znepríjemňuje život 50-75% obyvateľov celého sveta.
pred 4 rokmi
Jake Harbor a Lainey Dalton spolu na univerzite zažili prvú sexuálnu skúsenosť.
pred 8 rokmi
Balkánska vojna mala celosvetový dohas, minimálne z toho pohľadu, že celý svet asi dodnes nepochopil, prečo sa vlastne udiala a všetci vedia, že bola neuveriteľne zbytočná a nezmyselná.
pred 9 rokmi
Poznáte ho podľa kladiva. Bez neho neurobí ani krok. Je to boh a tiež rebel. A možno sa stane legendou.