Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 27. januára 2021, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

O mesiac čaká na 1 246 neúspešných maturantov reparát

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 05.08.2014

Najviac maturantov - 656, bude opravovať písomnú maturitu z anglického jazyka.
O mesiac čaká na 1 246 neúspešných maturantov reparát
Zdroj obrázku: SITA
 

O mesiac čakajú na neúspešných maturantov opravné písomné skúšky. Od 3. do 5. septembra bude 1 246 stredoškolákov v 52 vybraných školách po celom Slovensku písať opravné testy zo slovenčiny, cudzích jazykov, z maďarčiny a matematiky, prípadne slohové práce, informuje hovorca rezortu školstva Michal Kaliňák. Minulý rok v septembri reparát absolvoval porovnateľný počet.

Najviac maturantov - 656, bude opravovať písomnú maturitu z anglického jazyka. Z nich 606 nezvládlo angličtinu na nižšej úrovni B1 určenej pre stredné odborné školy a konzervatóriá. Rovných 50 žiakov si zopakuje angličtinu na vyššej úrovni B2, ktorá je povinná pre gymnazistov. Spolu 344 žiakov čaká opravná maturita z nemčiny na úrovni B1. Zo slovenského jazyka a literatúry si musí test, prípadne slohovú prácu, zopakovať 157 žiakov. Reparát z matematiky čaká na 82 maturantov, 23 žiakov si v náhradnom termíne napíše test či sloh z predmetu slovenský jazyk a slovenská literatúra, ktorý je určený pre žiakov zo škôl s vyučovacím jazykom maďarským. Rovnaký počet stredoškolákov – 23, opäť absolvuje písomnú maturitu z ruského jazyka. Z francúzštiny a španielčiny si zopakuje maturitu jeden študent.

Neúspešní maturanti sa mali na tento opravný termín prihlásiť riaditeľovi svojej školy do 30. júna. Podmienkou prihlásenia sa na opravný termín je, že maturanti nesmú byť neúspešní z viac ako dvoch predmetoch. Ak školáci neuspejú ani na septembrovom termíne, budú mať poslednú možnosť opravnej maturity počas termínu riadnych písomných maturít v roku 2015. Termín prihlásenia sa je v tomto prípade stanovený na 30. septembra 2014. Opravný termín maturít organizačne zabezpečuje Národný ústav certifikovaných meraní vzdelávania v spolupráci s odbormi školstva okresných úradov v sídlach krajov.

Viac informácií je dostupných na internetovej stránke http://www.nucem.sk/sk/maturita.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 6 rokmi
Vojak Roland Bozz sa už od prvých dní vo výcvikovom tábore stal vyhláseným provokatérom.
pred 9 rokmi
V ambulancii istého 56-ročného lekára našli viac než 35-tisíc fotografií intímnych partií jeho pacientok.
pred 8 rokmi
Nedeľné noc s Karolom vyvolala mimoriadnu pozornosť, kluby zaplnili tisíce priaznivcov prezidentského kandidáta Karla Schwarzenberga, a tiež bezprostredná, energiou nabitá atmosféra.
pred 7 rokmi
Známy režisér získal práva na filmové spracovanie knihy o bývalom zamestnancovi CIA.
pred 7 rokmi
Na ďalších priečkach rebríčka sa umiestnili osobnosti ako Elvis Presley, Charles Schulz, Elizabeth Taylor či Bob Marley.
pred 10 rokmi
DMX sa teraz plánuje vrátiť do arizonského nahrávacieho štúdia, aby dokončil pripravovaný album.
pred 9 rokmi
Aby boli kosti zdravé, je dôležité dodať im správnu stravu a pohyb. Strava by mala byť bohatá na vápnik a fosfor, nefajčite a nepite priveľa alkohol.
pred 5 rokmi
Mimoriadne úspešne tiahnutie nazvané Smoke + Mirrors štvorica z Las Vegas zavŕšila vydaním záznamu koncertu v Toronte.