Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 22. februára 2020, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

O dva roky možno pristúpime k Dohovoru o kazetovej munícii

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 15.01.2014

Kabinet prerokuje aj návrh strednodobej stratégie rozvojovej spolupráce SR na roky 2014 až 2018, podľa ktorého bude Slovensko poskytovať rozvojovú pomoc desiatim prioritným krajinám.
O dva roky možno pristúpime k Dohovoru o kazetovej munícii
Zdroj obrázku: SXC/free
 

Slovensko by mohlo o dva roky pristúpiť k Dohovoru o kazetovej munícii, pričom od roku 2016 do roku 2023 by rezort financií v rozpočte zohľadňoval, že tento krok bude rezort obrany stáť 5,5 milióna. Vyplýva to z návrhu akčného plánu o tejto problematike, ktorý dnes prerokuje kabinet na svojej 90. schôdzi.

Pristúpením k Dohovoru bude potrebné zničiť delostreleckú a leteckú kazetovú muníciu, ktorú má slovenská armáda. Konkrétne je to 602 rakiet typu 122 JRKK-AGÁT, 67 kontajnerov MLRS M-26, 95 leteckých kazetových bômb, 3 303 kusov submunície ku kazetovým bombám RBK a 135 blokov leteckej kazetovej bomby KMGU.

V nasledujúcich piatich rokoch bude Slovensko poskytovať rozvojovú pomoc desiatim prioritným krajinám. Pomáhať budeme Afganistanu, Keni, Moldavsku, Albánsku, Bosne a Hercegovine, Kosovu, Ukrajine, Bielorusku, Gruzínsku a Južnému Sudánu. Takéto priority obsahuje návrh strednodobej stratégie rozvojovej spolupráce SR na roky 2014 až 2018, ktorú dnes majú na stole ministri. Slovenská rozvojová pomoc bude orientovaná na sedem oblastí. V rozvojových krajinách budeme zlepšovať kvalitu vzdelávania, podporovať zdravotníctvo, poľnohospodárstvo aj lesné hospodárstvo a tiež tvorbu trhového prostredia. Pomoc bude zameraná aj na oblasť dobrej správy vecí verejných a budovanie občianskej spoločnosti a na oblasť energetickej bezpečnosti. Zásobovanie pitnou vodou, vodné a odpadové hospodárstvo je ďalšou z oblastí, v ktorej chceme pomáhať.

Kabinet sa bude zaoberať návrhom Národného programu rozvoja životných podmienok osôb so zdravotným postihnutím na roky 2014 až 2020, prostredníctvom ktorého chcú zabezpečiť pokrok v ochrane práv postihnutých.

Medzi aktuálnymi úlohami tohto programu sa uvádza napríklad úloha motivovať mestá a obce k výstavbe bezbariérových nájomných bytov pre osoby so zdravotným postihnutím za dodržania podmienok bezbariérovosti.

Na Slovensku žije podľa štatistík 25 529 štátnych príslušníkov tretích krajín s legálnym pobytom. Ide o jeden z najnižších počtov v celej Európskej únii. Slovensko je však podľa návrhu Integračnej politiky SR aj napriek nízkemu počtu cudzincov treťou najhoršie integrujúcou krajinou. Návrh integračnej politiky dnes prerokuje vláda. Identifikuje aj niektoré kľúčové problémy, prečo máme v tejto oblasti také medzery. Cudzinci napríklad nemajú dostatok adekvátnych informácií, ktoré by im pomohli začleniť sa. Zjavné sú komunikačné problémy na úrovni úradov. Mnohé integračné aktivity zase zabezpečuje výlučne tretí sektor. V neposlednom rade prevládajú v slovenskej spoločnosti predsudky, strach a stereotypy, píše sa v materiáli.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 3 rokmi
"Neuveriteľne krutý, ale svojim spôsobom aj krásny román. Trochu podivným postavám dáva hlas, milujúci hlas – a to je úžasné. Je to výzva na ďalšie premýšľanie,"
pred 8 rokmi
Americký herec Morgan Freeman oslávi v piatok 1. júna 75. narodeniny.
pred 8 rokmi
Pečeň je pre ľudské telo nesmierne dôležitý orgán. Je to také veľké laboratórium.
pred 12 rokmi
Úprimne povedané – keď sme na test získali vynovený Chrysler Grand Voyager, tak nás na prvý pohľad ničím príliš neoslovil.
pred 8 rokmi
Celovečerný dokument o živote a poslaní, aké po sebe zanechal Ján Pavol II.
pred 5 rokmi
Syn herca a režiséra Clinta Eastwooda sa vo filme predstaví ako agent Národnej bezpečnostnej agentúry (NSA).
pred 3 rokmi
Katka Knechtová celé leto koncertovala a oddychovať veľmi nebude ani na jeseň. Naopak, nasledujúce mesiace bude mať poriadne nabité! Pripravuje totiž nový singel, album, aj turné, ktorým ukončí mimoriadne úspešný rok.
pred 7 rokmi
Barchetta pod karosériou ukrýva techniku Ferrari 458 Spider