Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 22. septembra 2020, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

O dva roky možno pristúpime k Dohovoru o kazetovej munícii

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 15.01.2014

Kabinet prerokuje aj návrh strednodobej stratégie rozvojovej spolupráce SR na roky 2014 až 2018, podľa ktorého bude Slovensko poskytovať rozvojovú pomoc desiatim prioritným krajinám.
O dva roky možno pristúpime k Dohovoru o kazetovej munícii
Zdroj obrázku: SXC/free
 

Slovensko by mohlo o dva roky pristúpiť k Dohovoru o kazetovej munícii, pričom od roku 2016 do roku 2023 by rezort financií v rozpočte zohľadňoval, že tento krok bude rezort obrany stáť 5,5 milióna. Vyplýva to z návrhu akčného plánu o tejto problematike, ktorý dnes prerokuje kabinet na svojej 90. schôdzi.

Pristúpením k Dohovoru bude potrebné zničiť delostreleckú a leteckú kazetovú muníciu, ktorú má slovenská armáda. Konkrétne je to 602 rakiet typu 122 JRKK-AGÁT, 67 kontajnerov MLRS M-26, 95 leteckých kazetových bômb, 3 303 kusov submunície ku kazetovým bombám RBK a 135 blokov leteckej kazetovej bomby KMGU.

V nasledujúcich piatich rokoch bude Slovensko poskytovať rozvojovú pomoc desiatim prioritným krajinám. Pomáhať budeme Afganistanu, Keni, Moldavsku, Albánsku, Bosne a Hercegovine, Kosovu, Ukrajine, Bielorusku, Gruzínsku a Južnému Sudánu. Takéto priority obsahuje návrh strednodobej stratégie rozvojovej spolupráce SR na roky 2014 až 2018, ktorú dnes majú na stole ministri. Slovenská rozvojová pomoc bude orientovaná na sedem oblastí. V rozvojových krajinách budeme zlepšovať kvalitu vzdelávania, podporovať zdravotníctvo, poľnohospodárstvo aj lesné hospodárstvo a tiež tvorbu trhového prostredia. Pomoc bude zameraná aj na oblasť dobrej správy vecí verejných a budovanie občianskej spoločnosti a na oblasť energetickej bezpečnosti. Zásobovanie pitnou vodou, vodné a odpadové hospodárstvo je ďalšou z oblastí, v ktorej chceme pomáhať.

Kabinet sa bude zaoberať návrhom Národného programu rozvoja životných podmienok osôb so zdravotným postihnutím na roky 2014 až 2020, prostredníctvom ktorého chcú zabezpečiť pokrok v ochrane práv postihnutých.

Medzi aktuálnymi úlohami tohto programu sa uvádza napríklad úloha motivovať mestá a obce k výstavbe bezbariérových nájomných bytov pre osoby so zdravotným postihnutím za dodržania podmienok bezbariérovosti.

Na Slovensku žije podľa štatistík 25 529 štátnych príslušníkov tretích krajín s legálnym pobytom. Ide o jeden z najnižších počtov v celej Európskej únii. Slovensko je však podľa návrhu Integračnej politiky SR aj napriek nízkemu počtu cudzincov treťou najhoršie integrujúcou krajinou. Návrh integračnej politiky dnes prerokuje vláda. Identifikuje aj niektoré kľúčové problémy, prečo máme v tejto oblasti také medzery. Cudzinci napríklad nemajú dostatok adekvátnych informácií, ktoré by im pomohli začleniť sa. Zjavné sú komunikačné problémy na úrovni úradov. Mnohé integračné aktivity zase zabezpečuje výlučne tretí sektor. V neposlednom rade prevládajú v slovenskej spoločnosti predsudky, strach a stereotypy, píše sa v materiáli.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 9 rokmi
Zábavný a účinný fitnes v pohodlí domova!
pred 9 rokmi
Tom Cruise podáva strhujúci výkon v úlohe vietnamského veterána Rona Kovica v majstrovskom diele Olivera Stonea, ktoré získalo dvoch Oscarov.
pred 10 rokmi
Hoci sa popularita špargle vyšplhala na vrchol práve v posledných rokoch či mesiacoch, rozhodne nejde o žiadnu novinku v radoch zeleniny.
pred 10 rokmi
Novinka Tajný mandarín je nezabudnuteľný príbeh o láske, vnútornej sile a nezlomnom odhodlaní – o silnej žene, ktorá sa rozhodne presadiť vo svete mužov.
pred 7 rokmi
Rocková skupina Tublatanka odštartovala veľkolepé turné k 30. výročiu založenia kapely. Rockeri odpálili šnúru koncertom vo vypredanej športovej hale v Ostrave.
pred 8 rokmi
Zatiaľ posledný Javorový album nitrianskej kapely sa po štyroch týždňoch stal zlatý a po štyroch mesiacoch je platinový.
pred 9 rokmi
Aerodynamický kit a výfuk s klapkami pre MB E 63 AMG
pred 4 rokmi
Akú cenu má morálka?