Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 25. mája 2019, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Nový český premiér mieri na Slovensko

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 12.02.2014

Kabinet sa dnes bude zaoberať viacerými zdravotníckymi témami.
Nový český premiér mieri na Slovensko
Zdroj obrázku: Internet
 

Nový český premiér Bohuslav Sobotka príde vo štvrtok na oficiálnu návštevu Slovenska. Pokračuje tak v tradícii, podľa ktorej prvé zahraničné cesty českých a slovenských najvyšších činiteľov smerujú vždy do Bratislavy, resp. do Prahy. Slovenský kabinet na dnešnej 94. schôdzi bude schvaľovať návrh na prijatie českej delegácie.

Českého predsedu vlády Sobotku má podľa návrhu prijať a viesť s ním bilaterálne rozhovory premiér Robert Fico, minister financií Peter Kažimír a predseda parlamentu Pavol Paška. Rokovať budú o vzájomných vzťahoch, o pozitívnej skúsenosti Slovenska s výberom daní, ale aj o plánovanom spoločnom zasadnutí českej a slovenskej vlády. Obaja premiéri tiež vystúpia v rámci zasadnutia Národného konventu o Európskej únii.

Český prezident Miloš Zeman vymenoval predsedu Českej strany sociálne demokratickej (ČSSD) Bohuslava Sobotku za nového premiéra 17. januára.

Vláda sa dnes bude venovať viacerým zdravotníckym témam. Má na stole návrh novely zákon o poskytovateľoch zdravotnej starostlivosti, zdravotníckych pracovníkoch, stavovských organizáciách v zdravotníctve. Ministerka zdravotníctva Zuzana Zvolenská dá svojim kolegom informácie o plnení časového harmonogramu zavedenia unitárneho systému verejného zdravotného poistenia. Žiada aj o zrušenie jednej úlohy z Národného programu starostlivosti o deti a dorast v Slovenskej republike na roky 2008 až 2015. Podľa tejto úlohy, ktorú chcú zrušiť, sa majú vytvoriť podmienky na zabezpečenie kontinuálnej špecializovanej zdravotnej starostlivosti ženám s rizikovou graviditou a novorodencom v špecializovanom Národnom centre materno-fetálnej medicíny v Univerzitnej nemocnici akad. L. Dérera Bratislava s pôsobnosťou pre celé Slovensko. Dôvodom návrhu na zrušenie úlohy je nereálnosť vyčlenenia potrebných peňazí, a to už od roku 2010. V súčasnosti sa ženám s rizikovou graviditou a rizikovým novorodencom v perinatálnom období poskytuje zdravotná starostlivosť v siedmich perinatologických centrách. Zrušením úlohy nedôjde k zníženiu kvality ani rozsahu poskytovanej zdravotnej starostlivosti. Návrh zrušiť úlohu súvisí aj s plánom výstavby novej Univerzitnej nemocnice v Bratislave.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 6 rokmi
27-ročný hudobník absolvuje v októbri a novembri európsku časť turné Moonshine Jungle World Tour
pred 11 rokmi
Aníz je užitočný pre dýchaciu sústavu. Pomáha pri vykašliavaní, uľahčuje skvapaľňovanie prieduškových hlienov. Odporúča sa ľuďom s astmou a ochoreniami priedušiek, a najmä tým, ktorí chcú prestať fajčiť.
pred 7 rokmi
MINI John Cooper Works GP s pretekárskou technológiou do verejnej premávky je najrýchlejší produkčný model, aký kedy vznikol pod hlavičkou prémiovej britskej značky.
pred 10 rokmi
Dokazuje to aj pomerne svieža novinka v tomto segmente, Volvo XC60.
pred 3 rokmi
Na ostrove Blp sa všetko zmenilo. K lepšiemu!
pred 14 rokmi
Odvážna, horúca, ale zároveň aj hanblivá a skromná.
pred 8 rokmi
Dvere sú veľkým krokom v kariére Zuzany Smatanovej. Je to absolútna zmena vnímania, ktorú následne speváčka pretavila do muziky, ktorá je úplne iná, ako kedykoľvek predtým.
pred 9 rokmi
Pokiaľ nežijete vedome v prítomnom okamihu, všetky vaše vzťahy, hlavne vzťahy intímne, nebudú fungovať správne.