Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 20. februára 2019, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Nové školské odbory podporujú štrajkujúce školy

Zdroj: SITA, redaktor: red, pridané: 30.11.2012

Nesúhlas s rozhodnutím vedenia školských odborov o prerušení štrajku vyjadrili dnes aj pracovníci šiestich bratislavských gymnázií, ktorí sa rozhodli pokračovať v časovo neobmedzenom štrajku
Nové školské odbory podporujú štrajkujúce školy
Zdroj obrázku: TS Server.sk
 

Odborová organizácia Nové školské odbory vyjadrila podporu školám, ktoré ostávajú v štrajku. Zároveň tiež odporúčajú svojim základným organizáciám, členom a sympatizantom prediskutovať v štrajkových výboroch opätovné zapojenie sa do štrajku, alebo iné formy protestu. Píše sa to v tlačovej správe, ktorú agentúre SITA poskytol predseda odborovej organizácie Nové školské odbory Ľudovít Sebelédi. Nové školské odbory tiež odporúčajú rozšíriť priame požiadavky štrajku aj o iné ako finančné požiadavky.

Nové školské odbory tiež podporujú účastníkov protestného zhromaždenia, ktoré sa bude konať v piatok o 10:00 pred Úradom vlády SR v Bratislave. Nesúhlas s rozhodnutím vedenia školských odborov o prerušení štrajku vyjadrili dnes pracovníci šiestich bratislavských gymnázií, ktorí sa rozhodli pokračovať v časovo neobmedzenom štrajku. Zamestnanci týchto gymnázií dnes vyzvali všetkých nespokojných pedagogických i nepedagogických zamestnancov na Slovensku, aby sa do štrajku znovu zapojili a svoj nesúhlas vyjadrili na organizovaných stretnutiach. Pod túto spoločnú výzvu sa podpísalo Gymnázium Bilíkova, Gymnázium Metodova, Gymnázium Jána Papánka, Vazovova, Gymnázium na Ul. Ladislava Sáru aj Športové gymnázium Ostredkova. Podporuje ich aj Spojená škola Novohradská, na ktorej ešte rokujú, informoval šéf odborovej organizácie na Gymnáziu L. Sáru Slavomír Drahoš.

Prvé organizované stretnutie pedagogických i nepedagogických zamestnancov sa uskutoční v piatok 30. novembra o 10:00 pred Úradom vlády SR v Bratislave. "Uvítame podporu verejnosti, pretože ide o budúcnosť celého školstva," vyzývajú gymnáziá. V spoločnom stanovisku uvádzajú, že sa necítia byť viazané rozhodnutím vedenia školských odborov o prerušení štrajku. Zamestnanci bratislavských gymnázií sa cítia byť "zneužití" vedením Odborového zväzu pracovníkov školstva a vedy. "Prerušením neobmedzeného štrajku bez splnenia základných požiadaviek, pre ktoré sme sa zriekli našej mzdy, diskvalifikoval našu podporu a pred očami našich žiakov, rodičov a celej verejnosti znevážil učiteľský stav," píšu zamestnanci gymnázií vo výzve.

Foto: www.minedu.sk
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 16 rokmi
Možno to nie je celkom pravda, ale pokiaľ moja pamäť siaha, nepamätám si, že by bol vytvorený videoklip na pokračovanie.
pred 8 rokmi
Film, ktorý sa možno nestane trhákom, no nedá mi po jeho zhliadnutí sa nepodeliť o pocity a dojmy z tejto snímky...
pred 6 rokmi
Šiesta štúdiovka nashvillskej formácie vyjde 24. septembra.
pred 7 rokmi
Priemerná rodina na Slovensku plánuje podľa prieskumu spoločnosti Deloitte počas tohtoročných sviatkov minúť 437 eur, čo je o 6,6 % viac ako v minulom roku
pred 6 rokmi
Najnovší titul Činohry Slovenského národného divadla rozpráva príbeh o sile žiť, snoch, slobode i láske.
pred 6 rokmi
Pred cestovaním do zahraničia by sme mali zvážiť aj očkovanie proti rôznym ochoreniam.
pred 5 rokmi
Zorientovať sa v záplave informácií o zdravej výžive býva neľahkou úlohou.
pred 7 rokmi
Marcus Miller počas svojho vystúpenia na Jarných Bratislavských Jazzových Dňoch odohrá skladby z úplne nového albumu Renaissance.