Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 21. novembra 2018, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Nové školské odbory podporujú štrajkujúce školy

Zdroj: SITA, redaktor: red, pridané: 30.11.2012

Nesúhlas s rozhodnutím vedenia školských odborov o prerušení štrajku vyjadrili dnes aj pracovníci šiestich bratislavských gymnázií, ktorí sa rozhodli pokračovať v časovo neobmedzenom štrajku
Nové školské odbory podporujú štrajkujúce školy
Zdroj obrázku: TS Server.sk
 

Odborová organizácia Nové školské odbory vyjadrila podporu školám, ktoré ostávajú v štrajku. Zároveň tiež odporúčajú svojim základným organizáciám, členom a sympatizantom prediskutovať v štrajkových výboroch opätovné zapojenie sa do štrajku, alebo iné formy protestu. Píše sa to v tlačovej správe, ktorú agentúre SITA poskytol predseda odborovej organizácie Nové školské odbory Ľudovít Sebelédi. Nové školské odbory tiež odporúčajú rozšíriť priame požiadavky štrajku aj o iné ako finančné požiadavky.

Nové školské odbory tiež podporujú účastníkov protestného zhromaždenia, ktoré sa bude konať v piatok o 10:00 pred Úradom vlády SR v Bratislave. Nesúhlas s rozhodnutím vedenia školských odborov o prerušení štrajku vyjadrili dnes pracovníci šiestich bratislavských gymnázií, ktorí sa rozhodli pokračovať v časovo neobmedzenom štrajku. Zamestnanci týchto gymnázií dnes vyzvali všetkých nespokojných pedagogických i nepedagogických zamestnancov na Slovensku, aby sa do štrajku znovu zapojili a svoj nesúhlas vyjadrili na organizovaných stretnutiach. Pod túto spoločnú výzvu sa podpísalo Gymnázium Bilíkova, Gymnázium Metodova, Gymnázium Jána Papánka, Vazovova, Gymnázium na Ul. Ladislava Sáru aj Športové gymnázium Ostredkova. Podporuje ich aj Spojená škola Novohradská, na ktorej ešte rokujú, informoval šéf odborovej organizácie na Gymnáziu L. Sáru Slavomír Drahoš.

Prvé organizované stretnutie pedagogických i nepedagogických zamestnancov sa uskutoční v piatok 30. novembra o 10:00 pred Úradom vlády SR v Bratislave. "Uvítame podporu verejnosti, pretože ide o budúcnosť celého školstva," vyzývajú gymnáziá. V spoločnom stanovisku uvádzajú, že sa necítia byť viazané rozhodnutím vedenia školských odborov o prerušení štrajku. Zamestnanci bratislavských gymnázií sa cítia byť "zneužití" vedením Odborového zväzu pracovníkov školstva a vedy. "Prerušením neobmedzeného štrajku bez splnenia základných požiadaviek, pre ktoré sme sa zriekli našej mzdy, diskvalifikoval našu podporu a pred očami našich žiakov, rodičov a celej verejnosti znevážil učiteľský stav," píšu zamestnanci gymnázií vo výzve.

Foto: www.minedu.sk
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 7 rokmi
Americký rapper a spevák Phonte vydá svoj debutový sólový album s názvom Charity Starts At Home 27. septembra prostredníctvom labelu +FE Music.
pred 6 rokmi
V areáli Slovakia Ring v Orechovej Potôni sa 26. - 28. apríla uskutočnia preteky majstrovstiev sveta cestovných automobilov FIA WTCC.
pred 7 rokmi
Americký koncern General Motors sa vďaka transakcii stane druhým najväčším akcionárom v PSA po rodine Peugeotov.
pred 7 rokmi
Líder prešovskej Komajoty Martin Husovský zhudobnil pre DJZ divadelnú hru Podivuhodný skon sedliaka Škorca.
pred 7 rokmi
Konzumácia menšieho množstva červeného vína môže znížiť riziko rakoviny prsníka.
pred 7 rokmi
Americkí herci Matt Damon a Ben Affleck, ktorí si spolu zahrali v dráme Dobrý Will Hunting z roku 1997, budú opäť spolupracovať na spoločnej snímke.
pred 6 rokmi
Snímka českého režiséra Polski film bude bojovať v hlavnej súťažnej sekcii s jedenástimi filmami z celého sveta.
pred 8 rokmi
Spomedzi všetkého ovocia je azda najkyslejší, svojou farbou žiarivejší ako slnečný svit a smäd utíši lepšie ako voda, navyše obsahuje vysoký koncentrát...