Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 26. augusta 2019, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Nominácie na Hovorcu roka 2013 sú známe

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 02.10.2013

Odborná porota rozhodla o nomináciách na Hovorcu roka 2013. Lucia Szabová aj Ľubomír Andrassy majú tretiu trofej na dosah, prezidentov hovorca Marek Trubač skončil opäť medzi kandidátmi na Malinu.
Nominácie na Hovorcu roka 2013 sú známe
Zdroj obrázku: Internet
 

Odborná porota rozhodla o nomináciách na Hovorcu roka 2013. Lucia Szabová aj Ľubomír Andrassy majú tretiu trofej na dosah, prezidentov hovorca Marek Trubač skončil opäť medzi kandidátmi na Malinu. Víťazov v jednotlivých kategóriách vyhlásia 11. októbra na Made in Media Party.

Porotcovia z radov novinárov vyberali z osôb, ktoré spĺňajú podmienky Štatútu ankety. „Porotcovia nominujú v každej z kategórií jedného až troch kandidátov na ocenenie. Porota následne rozhodne o nominačnom ´short´ liste,“ dodáva predseda Asociácie hovorcov Slovenska Ján Orlovský. Cieľom je vyzdvihnúť prácu hovorkýň a hovorcov na Slovensku s dôrazom na ich profesionalitu a snahu o transparentnosť pri komunikácii o dianí. „Ako príklad brilantnej krízovej komunikácie by som rád uviedol prácu Ľubomíra Andrassyho pri tohtoročných povodniach,“ konštatoval podpredseda výkonnej rady International Press Institute (IPI) a člen poroty Pavol Múdry. Hoci Andrassy už nesedí na hovorcovskom kresle, štatút povoľuje jeho nomináciu na ocenenie Hovorca roka. „Nomináciu môže získať osoba, ktorá sa počas predchádzajúcich 12 mesiacov aspoň raz verejne vyjadrila v médiu s celoštátnou pôsobnosťou za inštitúciu, ktorú zastupuje s titulom hovorca, alebo ako osoba zodpovedná za komunikáciu,“ vysvetľuje Orlovský.

Nominovaní v kategórii Samospráva a neziskový sektor za rok 2013 boli Ľubomír Andrassy (riaditeľ kancelárie primátora hlavného mesta SR – Bratislava), Marek Tettinger (hovorca MsÚ Bratislava - Nové Mesto), Tomáš Halán (hovorca MsÚ Bratislava - Staré Mesto), Lucia Szabová (hovorkyňa Greenpeace) a Martina Viktorínová (hovorkyňa mesta Košice).

V kategórii Štátna správa a štátny sektor za rok 2013 sa o víťazstvo uchádzajú Katarína Kudjáková (hovorkyňa Špecializovaného trestného súdu), Zuzana Čižmáriková (hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva SR), Boris Chmel (hovorca Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby SR), Martin Kóňa (hovorca Ministerstva dopravy SR) a Beatrice Szabóová (hovorkyňa predsedu vlády SR).

Nominovaní v kategórii Privátny a komerčný sektor za rok 2013 sú Lucia Muthová (riaditeľka odboru firemnej komunikácie, Allianz – Slovenská poisťovňa), Zuzana Eliášová (hovorkyňa ČSOB Finančnej skupiny), Ivana Strelcová (hovorkyňa SIRS a.s.), Zuzana Ďuďáková (hovorkyňa Unicredit Bank) a Mário Gešvantner (PR manažér festivalu Bažant Pohoda).

Odbornú 12-člennú porotu zostavila Asociácia hovorcov Slovenska (AHS) zo známych osobností z oblasti médií, PR a komunikácie. Do poroty ročníka 2013 zasadli Veronika Deckerová(výkonná riaditeľka Supreme Communication), Lukáš Diko (šéfredaktor spravodajstva RTVS), Igor Güttler (PR manager Rádia Expres), Radovan Choleva (Politický analytik a spoluautor blogu Vrtieť psom - Škola politického marketingu), Marta Jančkárová (moderátorka relácie O 5 minút 12 a Komentárov RTVS), Jana Krescanko Dibáková (redaktorka domáceho spravodajstva TV JOJ), Silvia Kušnírová (prezidentka Asociácie PR SR a PR stratég DYNAMIC RELATIONS 2000 s.r.o.), Roland Kyška (výkonný riaditeľ 4 people,n. o.), Richard Kvasňovský (vedúci domácej redakcie TASR), Pavol Múdry (podpredseda výkonnej rady IPI a predseda správnej rady IPI Slovensko), Arpád Šoltész (komentátor Hospodárskych novín) a Ján Záborský (vedúci redaktor Trendu).

Hovorcov ani tento rok neminú obávané Maliny za hovorcovský „antivýkon“. Porotcovia konštatovali, že tak ako kvalita a profesionalita výstupov médií, ktoré pracujú s čoraz menším počtom redaktorov, podobný trend nekvality vidno aj na strane hovorcov. Malinové nominácie preto nebudú prekvapením pre nikoho z mediálneho prostredia
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 7 rokmi
V Holandsku bola eutanázia legalizovaná v roku 2002
pred 8 rokmi
Pozor! Letná pohoda môže byť ohrozená úpalom či úžehom, ktoré ohrozujú nielen zdravie, ale aj život...
pred 9 rokmi
Fuuu, už som si myslela, že kvalitné a zábavné rozprávky sú ohrozený druh, no našťastie tu máme Megamozog... :)
pred 7 rokmi
Novinka vo výrobnom programe bavorskej automobilky BMW prináša zlepšenú dynamiku, väčší interiér a zlepšenú funkčnosť a variabilitu.
pred 5 rokmi
Dlhoočakávané vystúpenie Blink-182 na Szigete sa tento rok stane skutočnosťou! Táto populárna americká kapela bude v Budapešti koncertovať 11. augusta (deň -1).
pred 6 rokmi
Prvotriedny stíhací pilot Sky Captain (Jude Law), ambiciózna reportérka denníka Chronicle Polly Perkins (Gwyneth Paltrow) a krásna mariňáčka Franky Cook (Angelina Jolie), spoja svoje sily aby zistili, kto má zdrvujúce útoky na svedomí.
pred 9 rokmi
Ako som sľúbil pred týždňom, keďže je momentálne Kylie Minogue v kurze, rád by som sa pozrel trochu do jej histórie.
pred 6 rokmi
UK začne od budúceho týždňa sprístupňovať pre svojich študentov emailové cloudové riešenie Office 365 od Microsoftu.