Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 25. mája 2019, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

NKÚ robí kontrolu vo väzniciach

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 26.08.2013

Najvyšší kontrolný úrad preveruje hospodárnosť a efektívnosť vynakladania štátnych peňazí na zamestnávanie väzňov, ako aj vytváranie podmienok na výkon väzby a výkon trestu odňatia slobody.
NKÚ robí kontrolu vo väzniciach
Zdroj obrázku: SXC/free
 

Najvyšší kontrolný úrad (NKÚ) rozbehol kontrolu v slovenských väzniciach. Na Generálnom riaditeľstve Zboru väzenskej a justičnej stráže (ZVJS) a v deviatich ústavoch na výkon väzby a na výkon trestu odňatia slobody preverujú hospodárnosť a efektívnosť vynakladania štátnych peňazí na zamestnávanie väzňov.

NKÚ zisťuje, ako vytvárajú podmienky a plnia podprogram Zamestnávanie odsúdených vo vedľajšom hospodárstve, ako aj mieru zamestnávania odsúdených, vrátane vytvárania podmienok na výkon väzby a výkon trestu odňatia slobody v programe Väzenstvo. Podľa riaditeľky odboru komunikácie a styku s verejnosťou NKÚ Ivety Bielikovej budú výsledky kontroly k dispozícii koncom septembra.

NKÚ počas kontroly zhodnotí systém vedľajšieho hospodárstva, verejného obstarávania a nakladania s majetkom štátu a s verejnými peniazmi. Posúdia kapacitné možnosti vedľajších hospodárstiev jednotlivých väzníc. „Tiež sa hodnotí zamestnávanie obvinených a odsúdených (legislatíva, súčasný stav), náklady na obvineného a odsúdeného, pohľadávky voči obvineným a odsúdeným a ich vymáhanie,“ dodala Bieliková. Kontrolóri porovnajú u jednotlivých zložiek ZVJS štandard ubytovacej plochy na väznenú osobu, príjmy jednotlivých stredísk na väznenú osobu, náklady na deň, priemerné náklady na zdravotnú starostlivosť väznenej osoby.

NKÚ preverí aj to, či a ako boli využívané všetky stavby, stroje, prístroje, zariadenia a automobilová technika do 3,5 tony.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Fotografia
Anonym
pred 6 rokmi
Najvyšší kontrolný úrad preveruje hospodárnosť a efektívnosť vynakladania štátnych peňazí na zamestnávanie väzňov, ako aj vytváranie podmienok na výkon väzby a výkon trestu odňatia slobody. Odkaz na článok: http://server.sk/zaujimavosti/spravy-z-domova/nku-robi-kontrolu-vo-vazniciach/

Odpurúčam NKU navštíviť - tajne cez nejakého agenta - aby videli ako tam trápia bachari ľudí vo výkone trestu.

 

Diskusné príspevky (1)

Fotografia
Anonym
pred 6 rokmi
Konkrétne v Sučanoch.
Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 5 rokmi
Aplikácia od AVG umožňuje používateľom odložiť alebo vypnúť budenie na telefóne obyčajným kývnutím alebo zavrtením hlavou.
pred 7 rokmi
Tvrdí to uznávaný odborník, bývalý výkonný riaditeľ Programu OSN pre boj proti AIDS (UNAIDS), Peter Piot.
pred 5 rokmi
Áno, už je to potvrdený fakt. Na londýnskom knižnom veľtrhu zverejnili informáciu o novom románe, v ktorom znovu ožije najkultovejšia postava Agathy Christie, detektív Hercule Poirot.
pred 8 rokmi
Michael Jackson's Vision prináša zostavu viac, ako štyridsiatich klipov, pričom desať z nich sa na DVD objavuje prvýkrát.
pred 7 rokmi
V rámci edície Archívy se otevírají hudobných fanúšikov čaká napríklad jedno z prvých vystúpení Jaromíra Nohavicu.
pred 8 rokmi
Holandský filmár George Sluizer plánuje po osemnástich rokoch dokončiť triler Dark Blood. Snímka, ktorú v roku 1993 ako poslednú pred svojou smrťou nakrúcal vtedy 23-ročný River Phoenix.
pred 7 rokmi
Film by mal opäť režírovať Tony Scott a producentom je Jerry Bruckheimer.
pred 7 rokmi
V Bratislave sa od 26. do 28. septembra bude konať medzinárodný seminár IAATI - medzinárodnej asociácie vyšetrovateľov krádeží motorových vozidiel.