Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 18. augusta 2019, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

NKÚ robí kontrolu vo väzniciach

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 26.08.2013

Najvyšší kontrolný úrad preveruje hospodárnosť a efektívnosť vynakladania štátnych peňazí na zamestnávanie väzňov, ako aj vytváranie podmienok na výkon väzby a výkon trestu odňatia slobody.
NKÚ robí kontrolu vo väzniciach
Zdroj obrázku: SXC/free
 

Najvyšší kontrolný úrad (NKÚ) rozbehol kontrolu v slovenských väzniciach. Na Generálnom riaditeľstve Zboru väzenskej a justičnej stráže (ZVJS) a v deviatich ústavoch na výkon väzby a na výkon trestu odňatia slobody preverujú hospodárnosť a efektívnosť vynakladania štátnych peňazí na zamestnávanie väzňov.

NKÚ zisťuje, ako vytvárajú podmienky a plnia podprogram Zamestnávanie odsúdených vo vedľajšom hospodárstve, ako aj mieru zamestnávania odsúdených, vrátane vytvárania podmienok na výkon väzby a výkon trestu odňatia slobody v programe Väzenstvo. Podľa riaditeľky odboru komunikácie a styku s verejnosťou NKÚ Ivety Bielikovej budú výsledky kontroly k dispozícii koncom septembra.

NKÚ počas kontroly zhodnotí systém vedľajšieho hospodárstva, verejného obstarávania a nakladania s majetkom štátu a s verejnými peniazmi. Posúdia kapacitné možnosti vedľajších hospodárstiev jednotlivých väzníc. „Tiež sa hodnotí zamestnávanie obvinených a odsúdených (legislatíva, súčasný stav), náklady na obvineného a odsúdeného, pohľadávky voči obvineným a odsúdeným a ich vymáhanie,“ dodala Bieliková. Kontrolóri porovnajú u jednotlivých zložiek ZVJS štandard ubytovacej plochy na väznenú osobu, príjmy jednotlivých stredísk na väznenú osobu, náklady na deň, priemerné náklady na zdravotnú starostlivosť väznenej osoby.

NKÚ preverí aj to, či a ako boli využívané všetky stavby, stroje, prístroje, zariadenia a automobilová technika do 3,5 tony.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Fotografia
Anonym
pred 6 rokmi
Najvyšší kontrolný úrad preveruje hospodárnosť a efektívnosť vynakladania štátnych peňazí na zamestnávanie väzňov, ako aj vytváranie podmienok na výkon väzby a výkon trestu odňatia slobody. Odkaz na článok: http://server.sk/zaujimavosti/spravy-z-domova/nku-robi-kontrolu-vo-vazniciach/

Odpurúčam NKU navštíviť - tajne cez nejakého agenta - aby videli ako tam trápia bachari ľudí vo výkone trestu.

 

Diskusné príspevky (1)

Fotografia
Anonym
pred 6 rokmi
Konkrétne v Sučanoch.
Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 7 rokmi
Dan Bárta, ktorý miluje hudbu rovnako ako pozorovanie vážok – predstaví svoj jedinečný program s kapelou Illustratosphere a hosťami-členmi sláčikového kvarteta Epoque v Bratislave.
pred 5 rokmi
Prestížny The Guardian označil túto sériu za „nové Fifty Shades“ – moderný, vášnivý a erotikou nabitý príbeh si vás získa premyslenými postavami, takže ako znie slogan trilógie: „Iba jedna noc stačiť nebude!“
pred 7 rokmi
Zatiaľ nie je známe herecké obsadenie ani dátum premiéry.
pred 9 rokmi
Automobilka zo Sant´ Agata Bolognese predstavila na autosalóne v Katare (Qatar Motor Show, 26. - 29.1.2011) exkluzívnu verziu Gallarda – Gallardo LP 560-4 Bicolore...
pred 7 rokmi
Zisk firmy zvyšujú jej aktivity mimo predaja kníh a fyzického tovaru, s ktorými začínala.
pred 6 rokmi
Modernizované Volvo S60 s väčšou porciou dynamiky a elegancie
pred 5 rokmi
Speváčka Christina Perri práve vydala nový album. Volá sa Head Or Heart a vyšiel v posledný marcový deň.
pred 5 rokmi
Ak máte chuť na dávku skutočného umenia, ste na správnej ceste. Je to plnohodnotný, z komerčného hľadiska trochu výstredný, avšak z toho umeleckého takmer dokonalý album.