Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 18. augusta 2018, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Nicholsonová navrhuje prehliadku aj v piatich rokoch

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 20.12.2012

Poslankyňa NR SR Lucia Nicholsonová (SaS) chce zaviesť povinnú zdravotnú preventívnu prehliadku dieťaťa aj v jeho piatom roku života.
Nicholsonová navrhuje prehliadku aj v piatich rokoch
Zdroj obrázku: Internet
 

Poslankyňa NR SR Lucia Nicholsonová (SaS) chce zaviesť povinnú zdravotnú preventívnu prehliadku dieťaťa aj v jeho piatom roku života. Zároveň ňou chce podmieniť vyplácanie prídavku na dieťa. Ako poslankyňa povedala na dnešnom brífingu, na najbližšej parlamentnej schôdzi predloží zmenu zákona o prídavku na dieťa.

V súčasnosti musia ísť deti na preventívnu prehliadku a očkovanie, keď dovŕšia tri roky a potom keď nastupujú do základnej školy. V tomto časovom vákuu podľa poslankyne vzniká priestor, kedy sa z dozoru úradov sociálnej kurately, ale aj z dohľadu lekárov môžu stratiť deti, ktoré sú týrané alebo zneužívané. Tak tomu bolo aj v prípade Lucie z Bratislavy, ktorú v piatich rokoch na smrť utýral otčim a tri roky o nej nikto nevedel i napriek tomu, že mala nastúpiť na povinnú školskú dochádzku.

Podľa navrhovaných opatrení bude musieť rodič zdokladovať, že bol s dieťaťom na preventívnej prehliadke a až potom dostane prídavok. Ak tak neurobí, vyplácanie mu bude pozastavené, až kým túto prehliadku neabsolvuje. Nicholsonová si uvedomuje, že to pre pracovníkov úradov práce, sociálnych vecí a rodiny znamená ďalšie administratívne zaťaženie. Verí však, že túto jednoduchú zákonnú úpravu nikto z poslancov nenapadne, keďže sa týka aj prevencie týrania detí.




Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:



Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 5 rokmi
Slovenské banky, ktoré zavedú čítačky QR kódov do svojich mobilných aplikácií, umožnia svojim klientom robiť úhrady nasnímaním kódu z faktúry napríklad cez smartfón.
pred 7 rokmi
Ingolstadtská automobilka Audi nasadí do legendárnych pretekov 24 hodín Le Mans špeciály s vyľahčenou konštrukciou - Audi R18 TDI.
pred 6 rokmi
MINI predstavuje nový dizajnový model s ambiciózbou výbavou a exkluzívnou farebnou schémou.
pred 6 rokmi
Outlook Festival Launch Party - 21. 04. 2012, Nu Spirit Club, Bratislava.
pred 7 rokmi
Americká herečka, ktorá si zahrala prvé dievča Jamesa Bonda, zomrela vo veku úctyhodných 87 rokov.
pred 7 rokmi
Sympatický spevák v polovici júna vydal doma v Nórsku svoju národnú prvotinu.
pred 6 rokmi
Čoraz populárnejší flashmob, teda blesková zábava na verejnosti, zaujal aj prestížnu televíznu stanicu MTV Dance!
pred 4 rokmi
Celosvetovo trpí týmto nevyliečiteľným dedičným ochorením približne 400-tisíc ľudí, pričom prístup k adekvátnej liečbe krvácania má iba 25 až 30 percent pacientov.