Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 22. januára 2019, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Nicholsonová navrhuje prehliadku aj v piatich rokoch

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 20.12.2012

Poslankyňa NR SR Lucia Nicholsonová (SaS) chce zaviesť povinnú zdravotnú preventívnu prehliadku dieťaťa aj v jeho piatom roku života.
Nicholsonová navrhuje prehliadku aj v piatich rokoch
Zdroj obrázku: Internet
 

Poslankyňa NR SR Lucia Nicholsonová (SaS) chce zaviesť povinnú zdravotnú preventívnu prehliadku dieťaťa aj v jeho piatom roku života. Zároveň ňou chce podmieniť vyplácanie prídavku na dieťa. Ako poslankyňa povedala na dnešnom brífingu, na najbližšej parlamentnej schôdzi predloží zmenu zákona o prídavku na dieťa.

V súčasnosti musia ísť deti na preventívnu prehliadku a očkovanie, keď dovŕšia tri roky a potom keď nastupujú do základnej školy. V tomto časovom vákuu podľa poslankyne vzniká priestor, kedy sa z dozoru úradov sociálnej kurately, ale aj z dohľadu lekárov môžu stratiť deti, ktoré sú týrané alebo zneužívané. Tak tomu bolo aj v prípade Lucie z Bratislavy, ktorú v piatich rokoch na smrť utýral otčim a tri roky o nej nikto nevedel i napriek tomu, že mala nastúpiť na povinnú školskú dochádzku.

Podľa navrhovaných opatrení bude musieť rodič zdokladovať, že bol s dieťaťom na preventívnej prehliadke a až potom dostane prídavok. Ak tak neurobí, vyplácanie mu bude pozastavené, až kým túto prehliadku neabsolvuje. Nicholsonová si uvedomuje, že to pre pracovníkov úradov práce, sociálnych vecí a rodiny znamená ďalšie administratívne zaťaženie. Verí však, že túto jednoduchú zákonnú úpravu nikto z poslancov nenapadne, keďže sa týka aj prevencie týrania detí.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 3 rokmi
Do malého juhoslovenského mesta prichádza vážený staviteľ Hampl so svojou mladou manželkou Naďou.
pred 3 rokmi
Po debutovom ELPEM prináša nového OTECKA a debutuje sólového CIGA!
pred 6 rokmi
Lyonheart Cars Ltd zverejnila dlho očakávanú predajnú cenu celohliníkového dvojmiestneho športiaka.
pred 7 rokmi
I keď to znie neuveriteľne, ale podvýživa nie je iba jav, ktorý bežne vidíme v afrických krajinách a krajinách, kde je vojna. Stretávame sa s ňou aj vo vyspelých krajinách.
pred 6 rokmi
Kapela sa postupne predvedie v Prešove, Košiciach, Žiline, Žiari nad Hronom, Brne a napokon v Nitre.
pred 11 rokmi
Dizajn novej Laguny sme vám nedávno predstavili. Teraz sme využili pozvanie Renaultu na jazdnú prezentáciu, ktorá sa uskutočnila v horách okolo rakúskeho Salzburgu.
pred 6 rokmi
Vychádza špičkový konšpiračný príbeh Apokalypsa z prostredia Vatikánu. Dobrodružné rozprávanie vás zavedie aj do Himalájí, na vesmírnu stanicu, či do Stredozemného mora.
pred 5 rokmi
Ľahká romantická komédia je ako správne namiešaný drink s tajomstvom, zľahka prikorenený dávkou mystéria i drámy.