Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 17. novembra 2019, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Nespokojní učitelia zvažujú bojkot polročných vysvedčení

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 11.12.2012

Školy sa do stredy rozhodnú, či pôjdu do takejto formy protestu.
Nespokojní učitelia zvažujú bojkot polročných vysvedčení
Zdroj obrázku: Internet
 

Nespokojní učitelia zvažujú, že neuzatvoria polročné hodnotenie a deti zostanú v januári bez vysvedčení. Tento návrh padol na pondelkovom stretnutí zástupcov 78 škôl na bratislavskom Gymnáziu Ladislava Novomeského a momentálne sa školy rozhodujú, či do takejto formy protestu pôjdu.

"Učiteľ známkou ohodnotí výkony žiakov, ale neuverejňuje tú známku a necháva si ju vo svojom učiteľskom zápisníku. Nepíše ju do klasifikačného hárku, do triedneho výkazu. Tým pádom nie je uznášaniaschopná klasifikačná porada a nevystavujú sa polročné vysvedčenia," povedala pre agentúru SITA zástupkyňa riaditeľa bratislavskej Základnej školy Karloveská 61 Eva Horníková. Takúto formu nátlaku si však podľa nej musí každá škola odsúhlasiť nadpolovičnou väčšinou pedagógov. Návrh sa má šíriť po celom Slovensku a do stredy 12. decembra školy dajú vedieť ako sa rozhodli.

Horníková zdôraznila, že všetko je zatiaľ vo vývoji, uvidia, či tento návrh vôbec prejde, prípadne ho nejakým spôsobom zmenia. "Nechceme tým poštvať rodičov, lebo sa ich to priamo dotkne. Nechceme brať ako rukojemníkov študentov, ktorí nám ako prví nezištne pomohli, aby sme nepoškodili deviatakov a maturantov," zdôraznila Horníková. Ich cieľom je vyvinúť tlak na vládu, aby si všimla, že štrajk neskončil, je len prerušený, pretože neboli splnené ich požiadavky.

Na stretnutí boli hlavne školy z Bratislavy, ale aj z Trenčína, Myjavy či Dubnice. Očakávajú, že sa pridá aj východ a stred krajiny.

Štrajkovú štafetu nespokojných škôl, ktorým sa nepáčil spôsob prerušenia štrajku, dnes prebralo banskobystrické Gymnázium J. G. Tajovského. Okrem štrajku dnes táto škola zorganizovala aj protestné zhromaždenie.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 7 rokmi
Veľmi milý príbeh, ktorý si vzhľadom na svoju magickosť vyžadoval naozaj excelentné spracovanie a to sa tvorcom podarilo.
pred 8 rokmi
Tina práve dokončila svoj štvrtý album s názvom S.E.X.Y., prvú ochutnávku ste mohli počuť už v lete pod názvom Hudba.
pred 6 rokmi
Dej tohto filmu je predvídateľný, mnoho zvratov je zbytočných, dialógy sú ploché a zámer evidentný. Vystriedať na obraze počas dvoch hodín čo najviac hviezdnych mien.
pred 8 rokmi
Dvojčatá Dean a Dan Catenovci z Kanady, ktorí sa venujú tvorbe módy predstavili svoju predstavu Mini Cooper S pre 19. ročník Live Ball.
pred 7 rokmi
Hoci bude naďalej predávať aj samostatné softvérové balíky, novšie funkcie získajú len zákazníci predplatenej služby.
pred 7 rokmi
GAS prinášajú video z finálového koncertu. Skladba sa volá Na pomedzí.
pred 7 rokmi
Porsche 918 Spyder spája čistokrvnú pretekársku techniku s vynikajúcou každodennou využiteľnosťou a maximálnym výkonom s minimálnou spotrebou.
pred 9 rokmi
Materská láska je najsilnejšia láska na svete.