Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 22. októbra 2020, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Národné múzeum ocenilo zviditeľňovanie histórie

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 15.01.2013

Slovenské národné múzeum - Spišské múzeum v Levoči udelilo po štvrtýkrát ocenenia Benefactor Musaei Scepusiensis
Národné múzeum ocenilo zviditeľňovanie histórie
Zdroj obrázku: Internet
 

Zviditeľňovanie histórie a kultúrneho dedičstva ocenilo Slovenské národné múzeum (SNM) - Spišské múzeum v Levoči cenou Benefactor Musaei Scepusiensis.

Ako agentúru SITA informovalo SNM, cenu v jej v siedmich kategóriách udelilo múzeum po štvrtýkrát v sobotu 12. januára. Ocenenie si odnieslo dvanásť nominovaných osobností a inštitúcií. SNM - Spišské múzeum v Levoči udeľuje cenu Benefactor Musaei Scepusiensis od roku 2006. Robí tak v rámci podpory spolupráce s verejnosťou, v záujme propagácie histórie a kultúrneho dedičstva regiónu a zvýšenia medializácie a získania rôznych foriem podpory a spolupráce. Cena sa udeľuje v siedmich kategóriách za výnimočnú odbornú činnosť v oblasti rozvoja múzea, kultúrneho dedičstva a múzejníctva regiónu. Nominácie na cenu schvaľuje vedenie SNM - Spišského múzea v Levoči a generálny riaditeľ Slovenského národného múzea. Udelené ceny majú podobu kópie rímskej mince zo vzácneho nálezu takzvaného pokladu rímskych mincí objaveného v Temnej jaskyni pod Spišským hradom.

Ceny Benefactor Musaei Scepusiensis 2013 udelili za výnimočnú aktivitu, čin, objav pracovníkov múzeí v prospech SNM - Spišského múzea v Levoči Márii Stankovej a Matúšovi Lányimu. Za významnú partnerskú spoluprácu fondovým inštitúciám na Slovensku a v zahraničí ocenili SNM - Múzeum Betliar. Cenu v kategórii výnimočná spolupráca v oblasti kultúrnych aktivít získala redaktorka Slovenskej knižnice pre nevidiacich Mateja Hrebendu v Levoči Gabriela Rerková. Za spoluprácu v oblasti vedy a výskumu si ju priznali vedúcemu Archívu Spišského biskupstva Vladimírovi Olejníkovi a historičke SNM - Múzea Betliar Silvii Lörinčikovej. Za sponzorskú podporu projektov múzea sa nositeľom ceny Benefactor Musaei Scepusiensis stala Poštová banka. Redaktorky Rozhlasu a televízie Slovenska Jana Pataráková zo Slovenského rozhlasu - Rádia Regina a Ivana Ratkovská zo Slovenskej televízie sa stali laureátkami ceny v kategórii najzaujímavejšia mediálna podpora múzea. Zvláštna cena Benefactor Musaei Scepusiensis za výnimočnú aktivitu, dar či čin bola tento rok udelená historikovi umenia a emeritnému docentovi katedier dejín umenia Filozofickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave a Trnavskej univerzity Karolovi Kahounovi, in memoriam historikovi umenia a profesorovi dejín umenia Filozofickej fakulty Univerzity Palackého v Olomouci Milanovi Tognerovi a Pamiatkovému úradu SR.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 6 rokmi
Spoločnosť Continental film uviedla vo štvrtok 22. januára do širokej distribúcie novú komédiu režiséra kultovej trilógie „Slunce seno... Zdeňka Trošku “BABOVŘESKY 3“, ktorú si za prvý víkend nenechalo újsť 26 880 platiacich divákov.
pred 9 rokmi
V súčasnosti už raritné DVD írskej speváčky Sinéad O´Connor, ktorá pred rokom vystupovala aj na Slovensku, prináša záznamy dvoch jej koncertov.
pred 9 rokmi
Koláčmi sa často prejeme už v prvý deň, takže zdravá exotika v takom prípade určite poteší viac. Nechajte sa inšpirovať.
pred 7 rokmi
Revival je komédia o štvorici bývalých muzikantov, ktorých slávna rocková skupina Smoke sa za nejasných okolností rozpadla ešte v roku 1972 a teraz sa rozhodli pre jej veľkolepý comeback.
pred 7 rokmi
Moderný klasik s inovatívnou strechou Targa.
pred 7 rokmi
Vôbec prvý štátny prieskum zameraný na násilie páchané na deťoch vyspovedal 1 560 ôsmakov a deviatakov.
pred 4 rokmi
Do slovenských kín prichádza tento týždeň päť filmov.
pred 9 rokmi
Francúzsko-španielska hudobná formácia Gipsy Kings si chce v rámci svojej návštevy metropoly Slovenska pozrieť Bratislavský hrad.