Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 19. septembra 2020, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Na projekty pre mladých je k dispozícii 1,5 mil. eur

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 28.07.2014

Projekty a žiadosti treba predložiť do 1. októbra 2014.
Na projekty pre mladých je k dispozícii 1,5 mil. eur
Zdroj obrázku: SXC/free
 

Sumu takmer 1,5 milióna eur môžu využiť organizácie či jednotlivci pracujúci s mládežou, ale aj samotná mládež, v rámci programu Európskej únie Erasmus+.

Peniaze sú určené na mládežnícke výmeny, školenia pre pracovníkov s mládežou a Európsku dobrovoľnícku službu. Projekty a žiadosti treba predložiť do 1. októbra 2014, informuje Martin Hílek z Iuventy - Slovenského inštitútu mládeže.

Od 1. januára tohto roka sa začal nový program Európskej únie v oblasti vzdelávania, odbornej prípravy, mládeže a športu, Erasmus+. Z celkového rozpočtu programu 14,7 miliardy eur, pripadá 10 percent na oblasť mládeže. V roku 2014 mali záujemcovia v tejto oblasti možnosť predkladať žiadosti o granty v troch termínoch, a to do 24. marca, 30. apríla a 1. októbra. K najbližšiemu, októbrovému termínu má slovenská Národná agentúra programu Erasmus+ pre oblasť mládeže a športu k dispozícii sumu 1,5 milióna eur.

Mládežnícke výmeny sú určené pre mladých ľudí, ktorí sa chcú stretnúť so skupinami mladých z iných krajín EÚ. Ide o spoluprácu medzi dvoma alebo viacerými skupinami, počas šiestich až 21 dní môžu diskutovať o rôznych témach ako napr. životné prostredie, umenie a kultúra, zdravie, voľný čas mládeže, rodová rovnosť. Popri tom majú možnosť naučiť sa niečo nové o jednotlivých krajinách.

V prípade Školení pre pracovníkov s mládežou by mali byť predložené projekty zamerané najmä na rozvoj spôsobilostí a inováciu prístupov v práci s mládežou, ako ja na výmenu skúseností, odborných znalostí a príkladov dobrej praxe medzi osobami a organizáciami pracujúcimi s mládežou.

Európska dobrovoľnícka služba je zas určená pre mladých ľudí, ktorí chcú vykonávať dobrovoľnícke aktivity v krajinách EÚ alebo za jej hranicami, a to maximálne jeden rok. Projekty zamerané na mládežnícke výmeny a školenia pre pracovníkov s mládežou možno predkladať do 1. októbra do 12:00. Podrobné informácie a konzultácie poskytnú odborní pracovníci Národnej agentúry programu Erasmus+ pre oblasť mládeže a športu, so sídlom v organizácii IUVENTA – Slovenskom inštitúte mládeže. Kontaktné údaje sú zverejnené na stránke www.iuventa.sk alebo www.erasmusplus.sk
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 7 rokmi
Pivo je tradičný letný nápoj. Dať si (aspoň) jedno čapované jednoducho patrí k sezóne otvorených terás. Kto má chuť na niečo nečakané ponúkne svojim hosťom aj čosi navyše.
pred 9 rokmi
Približne dve tretiny Slovákov už vedia, čo kúpia svojim blízkym pod stromček.
pred 8 rokmi
Ako vrchol úprav zvýšenia výkonu motora Mercedes-Benz 63 AMG Bi-Turbo (W218) predstavila spoločnosť Wheelsandmore finálnu fázu III s označením Seven-11.
pred 7 rokmi
34-ročný Chris "Mac Daddy" Kelly zomrel 1. mája vo veku 34 rokov.
pred 9 rokmi
Lexus ponúka svojim zákazníkom v Nemecku exkluzívny model IS 250 Limited Edition.
pred 5 rokmi
Legenda o prsteni znovu ožíva. Unikátne filmové predstavenie na gigantickom plátne s orchestrom a zborom naživo.
pred 10 rokmi
Základným príznakom sociálnej fóbie (fóbia) je silná úzkosť, ktorá sa objavuje v rozličných, pre postihnutého ťažko zvládnuteľných spoločenských situáciách.
pred 8 rokmi
65-ročný hudobník žiadal odškodné za urážku na cti pre dva články, v ktorých ho tieto noviny nepravdivo spájali s legálnymi daňovými únikmi.