Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 10. júla 2020, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Na projekty pre mladých je k dispozícii 1,5 mil. eur

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 28.07.2014

Projekty a žiadosti treba predložiť do 1. októbra 2014.
Na projekty pre mladých je k dispozícii 1,5 mil. eur
Zdroj obrázku: SXC/free
 

Sumu takmer 1,5 milióna eur môžu využiť organizácie či jednotlivci pracujúci s mládežou, ale aj samotná mládež, v rámci programu Európskej únie Erasmus+.

Peniaze sú určené na mládežnícke výmeny, školenia pre pracovníkov s mládežou a Európsku dobrovoľnícku službu. Projekty a žiadosti treba predložiť do 1. októbra 2014, informuje Martin Hílek z Iuventy - Slovenského inštitútu mládeže.

Od 1. januára tohto roka sa začal nový program Európskej únie v oblasti vzdelávania, odbornej prípravy, mládeže a športu, Erasmus+. Z celkového rozpočtu programu 14,7 miliardy eur, pripadá 10 percent na oblasť mládeže. V roku 2014 mali záujemcovia v tejto oblasti možnosť predkladať žiadosti o granty v troch termínoch, a to do 24. marca, 30. apríla a 1. októbra. K najbližšiemu, októbrovému termínu má slovenská Národná agentúra programu Erasmus+ pre oblasť mládeže a športu k dispozícii sumu 1,5 milióna eur.

Mládežnícke výmeny sú určené pre mladých ľudí, ktorí sa chcú stretnúť so skupinami mladých z iných krajín EÚ. Ide o spoluprácu medzi dvoma alebo viacerými skupinami, počas šiestich až 21 dní môžu diskutovať o rôznych témach ako napr. životné prostredie, umenie a kultúra, zdravie, voľný čas mládeže, rodová rovnosť. Popri tom majú možnosť naučiť sa niečo nové o jednotlivých krajinách.

V prípade Školení pre pracovníkov s mládežou by mali byť predložené projekty zamerané najmä na rozvoj spôsobilostí a inováciu prístupov v práci s mládežou, ako ja na výmenu skúseností, odborných znalostí a príkladov dobrej praxe medzi osobami a organizáciami pracujúcimi s mládežou.

Európska dobrovoľnícka služba je zas určená pre mladých ľudí, ktorí chcú vykonávať dobrovoľnícke aktivity v krajinách EÚ alebo za jej hranicami, a to maximálne jeden rok. Projekty zamerané na mládežnícke výmeny a školenia pre pracovníkov s mládežou možno predkladať do 1. októbra do 12:00. Podrobné informácie a konzultácie poskytnú odborní pracovníci Národnej agentúry programu Erasmus+ pre oblasť mládeže a športu, so sídlom v organizácii IUVENTA – Slovenskom inštitúte mládeže. Kontaktné údaje sú zverejnené na stránke www.iuventa.sk alebo www.erasmusplus.sk
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 8 rokmi
V pondelok 9. júla môžu prísť státisíce surferov o pohodlný prístup k internetu. Môže za to trójsky kôň s názvom DNSChanger.
pred 12 rokmi
Komédia od tvorcov úspešných filmov Pelíšky a Pupendo, tentoraz o svete, v ktorom je ženský princíp silnejší ako mužský, ...
pred 6 rokmi
Rozpočty na oblasť IT sa v minulom roku až 78 % firiem vo svete zvýšili, alebo nezmenili. Na druhej strane až 71 % spoločností na Slovensku sa rozpočty na spomínanú oblasť znížili, alebo nezmenili.
pred 19 rokmi
Pri vývoji Audi A4 druhej generácie si konštruktéri predsavzali odstrániť zákazníkmi najviac kritizovaný malý priestor na zadných sedadlách.
pred 5 rokmi
Ideálna príležitosť na spomínanie vo vysokom rozlíšení.
pred 9 rokmi
Spoločnosť Nikon dnes predstavuje systém Nikon 1 – ktoré sú od základu navrhnuté tak, aby umožňovali bez kompromisov zaznamenať statické snímky aj videosekvencie najvyššej kvality.
pred 7 rokmi
V réžii Roberta Schwentkeho, tvorcu filmového hitu RED, prichádza do kín akčná komédia z rovnakej liahne, v ktorej sa zrodili Muži v čiernom alebo Krotitelia duchov.
pred 10 rokmi
Svet animovaného filmu sa opäť prišiel pochváliť svojou šikovnosťou a roztomilosťou.