Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 15. decembra 2019, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Na projekty pre mladých je k dispozícii 1,5 mil. eur

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 28.07.2014

Projekty a žiadosti treba predložiť do 1. októbra 2014.
Na projekty pre mladých je k dispozícii 1,5 mil. eur
Zdroj obrázku: SXC/free
 

Sumu takmer 1,5 milióna eur môžu využiť organizácie či jednotlivci pracujúci s mládežou, ale aj samotná mládež, v rámci programu Európskej únie Erasmus+.

Peniaze sú určené na mládežnícke výmeny, školenia pre pracovníkov s mládežou a Európsku dobrovoľnícku službu. Projekty a žiadosti treba predložiť do 1. októbra 2014, informuje Martin Hílek z Iuventy - Slovenského inštitútu mládeže.

Od 1. januára tohto roka sa začal nový program Európskej únie v oblasti vzdelávania, odbornej prípravy, mládeže a športu, Erasmus+. Z celkového rozpočtu programu 14,7 miliardy eur, pripadá 10 percent na oblasť mládeže. V roku 2014 mali záujemcovia v tejto oblasti možnosť predkladať žiadosti o granty v troch termínoch, a to do 24. marca, 30. apríla a 1. októbra. K najbližšiemu, októbrovému termínu má slovenská Národná agentúra programu Erasmus+ pre oblasť mládeže a športu k dispozícii sumu 1,5 milióna eur.

Mládežnícke výmeny sú určené pre mladých ľudí, ktorí sa chcú stretnúť so skupinami mladých z iných krajín EÚ. Ide o spoluprácu medzi dvoma alebo viacerými skupinami, počas šiestich až 21 dní môžu diskutovať o rôznych témach ako napr. životné prostredie, umenie a kultúra, zdravie, voľný čas mládeže, rodová rovnosť. Popri tom majú možnosť naučiť sa niečo nové o jednotlivých krajinách.

V prípade Školení pre pracovníkov s mládežou by mali byť predložené projekty zamerané najmä na rozvoj spôsobilostí a inováciu prístupov v práci s mládežou, ako ja na výmenu skúseností, odborných znalostí a príkladov dobrej praxe medzi osobami a organizáciami pracujúcimi s mládežou.

Európska dobrovoľnícka služba je zas určená pre mladých ľudí, ktorí chcú vykonávať dobrovoľnícke aktivity v krajinách EÚ alebo za jej hranicami, a to maximálne jeden rok. Projekty zamerané na mládežnícke výmeny a školenia pre pracovníkov s mládežou možno predkladať do 1. októbra do 12:00. Podrobné informácie a konzultácie poskytnú odborní pracovníci Národnej agentúry programu Erasmus+ pre oblasť mládeže a športu, so sídlom v organizácii IUVENTA – Slovenskom inštitúte mládeže. Kontaktné údaje sú zverejnené na stránke www.iuventa.sk alebo www.erasmusplus.sk
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:


Dnes.Server.sk
Dnešné horúce témy »


Účtovníctvo, mzdy a personalistika - 20% zľava ...
Návrh, výroba, realizácia interiérov, kúpeľne n...

135 000.00 €
Na predaj rodinný dom, rozloha 174 m2, novostavba
34 000.00 €
Na predaj byt, 3 izby, rozloha 63 m2, balkón, l...
99 000.00 €
Na predaj byt, 3 izby, rozloha 76 m2, novostavb...

Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 16 rokmi
S dvojlitrovým turbomotorom prelomil Speedster magickú hranicu 5 kg na 1k výkonu. Výsledkom je zrýchlenie porovnateľné so superšportovým motocyklom a zážitky z jazdy na úrovni vozidiel Porsche.
pred 3 rokmi
Už tretí ročník ponúkne v októbri atraktívny program milovníkom kvalitných filmov.
pred 8 rokmi
Už túto nedeľu začne séria spoločných komorných koncertov Jany Kirschner, Eddieho Stevensa a projektu afterPhurikane, v ktorom spolu hrajú profesionálni hudobníci s rómskymi spevákmi.
pred 7 rokmi
Smart Fortwo Edition Cityflame dokonale spĺňa prianie mnohých zákazníkov, ktorí požadovali práve takúto farebnú kombináciu z dôvodu výraznejšej individualizácie.
pred 6 rokmi
V súťažnej časti sa budú prezentovať divadelné súbory z Čadce, Prešova a Rimavskej Soboty, Hlohovca, Humenného, Ilavy a zo Sniny.
pred 6 rokmi
Kultová slovenská kapela Slobodná Európa je na scéne už 25 rokov! Svoje štvrťstoročie sa rozhodla osláviť celoročným koncertným turné po Slovensku a Českej republike a ako bonus k tomu pridá vydanie zbrusu nového albumu už na jar 2014!
pred 11 rokmi
Do „španielskeho New Yorku“ odchádzajú stráviť leto dve mladé Američanky.
pred 12 rokmi
Príbeh začína v Paríži. Roberta Langdona, uznávaného profesora náboženskej symbológie, prekvapí v hotelovej izbe naliehavý telefonický hovor.