Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 20. januára 2021, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Na odborných školách sa začínajú záverečné skúšky

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 14.06.2012

Záverečná skúška v stredných odborných školách sa člení na písomnú časť, praktickú časť a ústnu časť. V odborných učilištiach ju tvorí ústna časť a praktická časť, ktorej súčasťou je aj písomná skúška.
Na odborných školách sa začínajú záverečné skúšky
Zdroj obrázku: Internet
 

Približne 13 000 žiakov zo stredných odborných škôl a odborných učilíšť čakajú od pondelka záverečné skúšky. Budú na nich dokazovať svoje zručnosti a vedomosti, ktoré získali počas prípravy na povolanie. Skúšky môžu trvať až do konca júna, informoval hovorca ministra Michal Kaliňák.

Na trojdňové voľno určené na prípravu pred skúškami sa prví žiaci vybrali už v stredu. Záverečná skúška v stredných odborných školách sa člení na písomnú časť, praktickú časť a ústnu časť. V odborných učilištiach ju tvorí ústna časť a praktická časť, ktorej súčasťou je aj písomná skúška.

Žiaci začínajú písomnou časťou, ktorá trvá od 45 do 120 minút. Na výber majú jednu z desiatich tém. Praktická časť potrvá najviac 24 hodín, výnimočne však až štyri týždne. Z dôvodu sezónnych prác sa môže uskutočniť aj v inom termíne. Záverečnú skúšku ukončujú žiaci ústnou odpoveďou, ktorá trvá najviac 15 minút. Odpovedať budú na jednu z najmenej 25 tém. Na prípravu odpovede majú podľa charakteru odboru 15 až 30 minút.
 
Študenti odpovedajú pred skúšobnou komisiou, ktorú tvorí predseda, podpredseda, triedny učiteľ a zástupca stavovskej organizácie ako stáli členovia. Napríklad majster odbornej výchovy a učiteľ odborných predmetov, respektíve učiteľ odbornej praxe a učiteľ teoretických odborných predmetov. Záverečná skúška je verejná, okrem jej písomnej časti. V prípade, ak sa žiak nemôže z vážnych dôvodov zúčastniť na záverečnej skúške, po ospravedlnení riaditeľom školy môže do troch dní od riadneho termínu konania skúšky požiadať o jej vykonanie v náhradnom termíne.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 9 rokmi
Projekt X hovorí o troch zdanlivo anonymných stredoškolákoch pri ich pokuse sa presadiť.
pred 8 rokmi
Unikátna, pritom však pre MINI typická koncepcia vozidla otvára cesty nových cieľových skupín svojím nenapodobniteľným štýlom.
pred 7 rokmi
Kriminálne dielo malo pre klesajúcu sledovanosť skončiť druhou sezónou.
pred 8 rokmi
Keďže marec je stále prezentovaný ako mesiac knihy, pozrieme sa počas štyroch marcových utorkov na fenomén zvaný audiokniha.
pred 6 rokmi
Skupina ROYAL BLOOD získala tri nominácie na Brit Awards. O víťazstvo sa uchádza medzi britskými umelcami v kategóriach Album roku, Skupina roku a Objav roku. Slávnostné vyhlásenie cien bude 25.2.2015.
pred 8 rokmi
Lekári varujú pred zanedbávaním tejto nepríjemnej choroby. 15 až 25 % pacientov so psoriázou trpí jej stredne ťažkou až ťažkou formou, ktorá vyžaduje systémovú medikamentóznu liečbu.
pred 9 rokmi
V thrilleri Obhajca stvárnil Matthew McConaughey úlohu Michaela Hallera, advokáta z Los Angeles, ktorého kanceláriou je zadné sedadlo auta značky Lincoln Continental.
pred 9 rokmi
Kreatívni ľudia sú podľa novej štúdie náchylnejší k nekalým praktikám pri získavaní peňazí.