Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 27. septembra 2020, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Na odborných školách sa začínajú záverečné skúšky

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 14.06.2012

Záverečná skúška v stredných odborných školách sa člení na písomnú časť, praktickú časť a ústnu časť. V odborných učilištiach ju tvorí ústna časť a praktická časť, ktorej súčasťou je aj písomná skúška.
Na odborných školách sa začínajú záverečné skúšky
Zdroj obrázku: Internet
 

Približne 13 000 žiakov zo stredných odborných škôl a odborných učilíšť čakajú od pondelka záverečné skúšky. Budú na nich dokazovať svoje zručnosti a vedomosti, ktoré získali počas prípravy na povolanie. Skúšky môžu trvať až do konca júna, informoval hovorca ministra Michal Kaliňák.

Na trojdňové voľno určené na prípravu pred skúškami sa prví žiaci vybrali už v stredu. Záverečná skúška v stredných odborných školách sa člení na písomnú časť, praktickú časť a ústnu časť. V odborných učilištiach ju tvorí ústna časť a praktická časť, ktorej súčasťou je aj písomná skúška.

Žiaci začínajú písomnou časťou, ktorá trvá od 45 do 120 minút. Na výber majú jednu z desiatich tém. Praktická časť potrvá najviac 24 hodín, výnimočne však až štyri týždne. Z dôvodu sezónnych prác sa môže uskutočniť aj v inom termíne. Záverečnú skúšku ukončujú žiaci ústnou odpoveďou, ktorá trvá najviac 15 minút. Odpovedať budú na jednu z najmenej 25 tém. Na prípravu odpovede majú podľa charakteru odboru 15 až 30 minút.
 
Študenti odpovedajú pred skúšobnou komisiou, ktorú tvorí predseda, podpredseda, triedny učiteľ a zástupca stavovskej organizácie ako stáli členovia. Napríklad majster odbornej výchovy a učiteľ odborných predmetov, respektíve učiteľ odbornej praxe a učiteľ teoretických odborných predmetov. Záverečná skúška je verejná, okrem jej písomnej časti. V prípade, ak sa žiak nemôže z vážnych dôvodov zúčastniť na záverečnej skúške, po ospravedlnení riaditeľom školy môže do troch dní od riadneho termínu konania skúšky požiadať o jej vykonanie v náhradnom termíne.




Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:



Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 10 rokmi
Caterham, ktorý svoju existenciu založil na výrobe legendárneho Chapmanovho Lotusu Seven, prichádza s úplnou novinkou...
pred 8 rokmi
Francúzi sú bez námahy štíhli a zdraví, pretože jedia výdatné bohaté jedlá a ich prístup k životu je pokojný a neuponáhľaný – prečo by sme nemohli robiť to isté?
pred 6 rokmi
Dochádzajú vám už nápady na vianočné darčeky? Stavte na kozmetiku! Tá urobí radosť vždy a každému.
pred 8 rokmi
Mediálna spoločnosť Film Europe udelila národnú cenu FILM EUROPE AWARD za úspešnú prezentáciu slovenského filmového umenia v zahraničí herečke Gabriele Marcinkovej.
pred 7 rokmi
Tento objav by mal viesť k vývoju nových typov liekov proti infekcii HIV.
pred 10 rokmi
Siedmy štúdiový album Foo Fighters Wasting Light vyjde 12. apríla 2011.
pred 6 rokmi
Rebríček najvplyvnejších hudobných interpretov zostavil britský týždenník New Musical Express.
pred 6 rokmi
Herec chce so spoločnosťou Marvel pracovať na iných projektoch.