Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 19. apríla 2021, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Na menšinovú kultúru vyplatili dva milióny eur

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 08.08.2014

Od 18. júna je zverejnená druhá výzva na predkladanie žiadostí o poskytnutie dotácie, termín predkladania žiadostí je do 19. augusta 2014.
Na menšinovú kultúru vyplatili dva milióny eur
Zdroj obrázku: SXC/free
 

Viac ako dva milióny eur putovali na menšinovú kultúru z Úradu vlády SR a Úradu splnomocnenca vlády SR pre národnostné menšiny. Sumu 2 021 100 eur pre 416 žiadateľov na 745 projektov vyplatili k 7. augustu v rámci dotačného programu Kultúra národnostných menšín 2014. Suma presahuje polovicu z vyčlenených prostriedkov pre prvú výzvu na predkladanie žiadostí o dotácie.

V súčasnosti kontrolujú ďalších 110 zmlúv na 299 projektov. Úrad vlády SR a Úrad splnomocnenca vlády SR pre národnostné menšiny vypláca dotácie žiadateľom od konca marca. Podpisovanie zmlúv a ich úhrada úradom vlády je nepretržitá, ak sú žiadatelia promptní. "V tejto súvislosti konštatujeme, že na Úrad splnomocnenca vlády SR pre národnostné menšiny doteraz stále nebolo doručených 66 zmlúv od žiadateľov na 202 projektov," informuje úrad. Od 18. júna je zverejnená druhá výzva na predkladanie žiadostí o poskytnutie dotácie v programe Kultúra národnostných menšín na rok 2014. Termín predkladania žiadostí je do 19. augusta 2014.

Vďaka dotáciám mohli žiadatelia z radov národnostných menšín usporiadať viacero podujatí, festivalov, či zabezpečiť vydávanie publikácií a zbierok. Jednou z takýchto akcií je Menšinové kultúrne leto 2014, v rámci ktorého až do nedele 10. augusta vždy o 18:00 vystupujú na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave súbory rusínskej, maďarskej, rómskej, židovskej, nemeckej a chorvátskej národnosti. Podujatie organizuje občianske združenie In Minorita.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 8 rokmi
Juhokórejská automobilka Hyundai postavila v spolupráci s ARK Performance špeciálne upravený Genesis Coupé, ktorého vzhľad a výkonové parametre ho radia do kategórie super-športiakov.
pred 10 rokmi
Nová odolná a vodotesná videokamera s vysokým rozlíšením od Panasonic.
pred 8 rokmi
WAU nebude spravodajskou, ale najmä zábavnou a ženskou televíziou, zamerať sa chce na mladšie ženy aj mladých mužov.
pred 9 rokmi
Firma Hitachi Ltd informovala, že pre protijaponské protesty zastavila výrobu vo svojich dvoch závodoch v Číne produkujúcich dielce pre automobily.
pred 6 rokmi
Maturita znamená zrelosť, dospelosť. V období maturít našich stredoškolákov prichádza občianske združenie Slovenské hudobné fórum s hudobno – súťažným projektom ,,ROCKOVÁ MATURITA – Garage Awards 2015?
pred 9 rokmi
Exkluzívna Giulietta pre majiteľov Maserati
pred 10 rokmi
Tínedžer, ktorý skončil na štvrtom mieste v druhom ročníku šou Česko Slovenská SuperStar, bude pod nahrávkou podpísaný ako autor textov i hudby.