Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 22. januára 2020, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Na hraniciach s Ukrajinou pomôžu nové termokamery

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 28.08.2012

Na novú techniku prispeje Európska únia, spolu bude stáť 357-tisíc eur.
Na hraniciach s Ukrajinou pomôžu nové termokamery
Zdroj obrázku: Internet
 

Hranicu s Ukrajinou pomôžu polícii strážiť nové termokamery. Na novú techniku prispeje Európska únia, spolu bude stáť 357-tisíc eur. Vyplýva to z oznámenia o vyhlásení verejného obstarávania, ktoré zverejnil rezort vnútra vo vestníku verejného obstarávania.

Hraničná polícia by po obstarávaní mala dostať dva kusy ručnej binokulárnej termokamery s dlhým dosahom a 22 monokulárnych termokamier krátkeho dosahu. Prístroje majú hraničnej polícii uľahčiť zisťovanie nedovoleného prekračovania hranice mimo hraničných priechodov. Súčasťou dodávky má byť aj záručný a pozáručný servis. Pri vyhodnocovaní ponúk má rozhodnúť najnižšia cena.

Hodnotu kamier odhaduje rezort na približne 357-tisíc eur bez DPH, pričom 75 percent sumy uhradia z peňazí EÚ z Fondu pre vonkajšie hranice. Ten bol zriadený na obdobie rokov 2007 až 2013 Európskym parlamentom a Radou z mája 2007 a je súčasťou programu Solidarita a riadenie migračných tokov. Medzi ciele fondu patrí účinná organizácia kontrol a dozoru na vonkajších hraniciach, zabezpečenie jednotného uplatňovania právnych predpisov o prekračovaní vonkajších hraníc či zlepšenie organizácie prílevu štátnych príslušníkov tretích krajín na územie členských štátov.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 7 rokmi
Podľa prieskumu firmy Gartner čínsky podnik Lenovo v treťom kvartáli mal na globálnom trhu osobných počítačov podiel na úrovni 15,7 % a predbehol americkú firmu Hewlett-Packard.
pred 6 rokmi
Parazity žijú v hrubom čreve, pľúcach, žalúdku, svaloch, mozgu, srdci, krvi. Parazit môže sídliť hocikde v tele.
pred 8 rokmi
Nových majstrov Slovenska v sezóne 2011 v rely automobilov spoznáme v polovici októbra v Košiciach
pred 5 rokmi
Film V tichu si razí cestu silného, obrazovo štylizovaného diela s emotívnou hudobnou zložkou, ktorého ambíciou je vtiahnuť divákov do jedného z najstrašnejších období v dejinách ľudstva.
pred 8 rokmi
Silvestrovská noc´ oslavuje lásku, nádej, odpustenie, druhé šance aj nové začiatky v najrušnejšom a najsľubnejšom meste sveta – New Yorku počas najočarujúcejšej noci roka.
pred 9 rokmi
Áno, je to komédia a treba sa pri nej baviť, nie rozmýšľať, ale nie je nič stupídnejšie, ako komédia, ktorú nemusíte vidieť, pretože jej vývoj si dokážete naplánovať.
pred 7 rokmi
Počas uplynulých dvoch rokov postupne vyšlo už 28 rozprávok na 14 CD, pričom je to prvýkrát, kedy sú tieto legendárne nahrávky dostupné na CD.
pred 8 rokmi
Ingolstadtská automobilka rozšírila ponuku o dva nové, exkluzívne modely typu A1. Ich označenie je A1 amplified red a A1 amplified white.