Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 17. novembra 2019, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Na 52 školách overujú kvalitu nových elektronických testov

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 11.11.2013

V rámci projektu hradeného najmä z eurofondov má vzniknúť elektronická databáza s 30-tisíc originálnymi úlohami a 150 testami, ktoré budú školy využívať na elektronické testovanie žiakov.
Na 52 školách overujú kvalitu nových elektronických testov
Zdroj obrázku: SXC/free
 

Žiaci z 52 škôl z celého Slovenska budú počas nasledujúcich dní testovať prvé úlohy, ktoré budú slúžiť na elektronické overovanie vedomostí na školách.

Úlohy vytvorili učitelia pre základné i stredné školy. Ide o národný projekt za viac ako 28 miliónov eur s názvom Zvyšovanie kvality vzdelávania na základných a stredných školách s využitím elektronického testovania. Financovaný je prevažne z eurofondov. V rámci neho vznikne elektronická databáza s 30-tisíc originálnymi úlohami a 150 testami, ktoré budú školy využívať na elektronické testovanie žiakov.

Národný ústav certifikovaných meraní vzdelávania (NÚCEM), ktorý celý projekt zastrešuje, dnes začne overovať kvalitu nových elektronických testov z matematickej a čitateľskej gramotnosti. Na ďalší týždeň overia i testy z nemeckého a anglického jazyka. Do skúšobného testovania sa zapojilo desať škôl z Prešovského kraja, po sedem škôl z Banskobystrického, Bratislavského a Žilinského kraja, po šesť škôl z Nitrianskeho a Košického kraja, päť škôl z Trenčianskeho kraja a štyri z Trnavského kraja. Záverečné vyhodnotenie kvality testov a úspešnosť žiakov budú známe koncom tohto roka. Na testovanie sa zatiaľ využíva dočasný testovací systém, ktorý v budúcnosti nahradí moderný systém, ktorý vyberú vo verejnom obstarávaní, informuje manažérka národného projektu Mária Grebeňová-Laczová.

Testy už v októbri vyskúšali na malej vzorke 11 škôl. “Podľa vyjadrení žiakov a učiteľov z týchto škôl boli úlohy z matematickej gramotnosti veľmi zaujímavé. Žiaci tiež jednoznačne ocenili, že po skončení testu hneď vedia, ako v teste obstáli a koľko bodov z celkového počtu získali. V prípade cudzích jazykov odporúčam žiakom, aby si dávali väčší pozor na preklepy v slovách a viac sa sústredili,“ povedala riaditeľka NÚCEM Romana Kanovská. Po druhom, teda novembrovom testovaní a po štatistickom vyhodnotení testov ich NÚCEM posunie externým recenzentom na odborné posúdenie. Až po ich kladnom stanovisku sa testy dostanú do elektronickej databázy.

Do projektu elektronického testovania žiakov sa ku koncu októbra na Slovensku zapojilo takmer 1 650 základných a stredných škôl, najviac, až 245, je z Nitrianskeho kraja.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 8 rokmi
Fantastická správa pre všetkých milovníkov jazzu: Diana Krall jazzová pianistka, skladateľka a speváčka po troch rokoch 30.novembra 2012 opäť vystúpi v Bratislave.
pred 8 rokmi
Snom väčšiny rodín je mať kombi s poriadnou dávkou výkonu, kombi, s ktorým si dopraje kvalitnú reprodukciu hudby a ktoré vyzerá k svetu.
pred 10 rokmi
Piť sa musí.
pred 7 rokmi
Michal Štofej alias Mike Lark, frontman Dynamo Teamu a Hudby z Marsu, opäť roztáča svoje optimistické dynamo. Vydáva druhý album v dynamo štýle s názvom "1977".
pred 7 rokmi
Do konca roka kapela plánuje odohrať ešte niekoľko koncertov a v roku 2013 by rada vydala nový album a vydala sa na turné nielen po Slovensku, ale i Českej republike.
pred 6 rokmi
Z výsledkov dopravno-výchovnej akcie Deň bielej palice vyplýva, že najhoršie sa k nevidiacim chodcom správajú vodiči v Bratislavskom kraji.
pred 7 rokmi
"Mal som stretnutie v Londýne s ľuďmi z olympijského výboru a takisto s televíziou s USA. Nemohol som ich predsa zobrať do Hockenheimu," vysvetlil dôvody svojej absencie v Nemecku 81-ročný Ecclestone
pred 8 rokmi
Christina Perri je jasnou ukážkou toho, ako 25-ročná baba môže znieť dospelo (pre niektorých až depresívne), ale dá sa tomu uveriť od prvej po poslednú minútu.