Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 24. novembra 2020, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Múzeá a galérie majú šancu dostať prívlastok naj roka

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 02.06.2014

Ministerstvo kultúry vyhlásilo 12. ročník súťaže Múzeum roka - Galéria roka. Do súťaže môžu galérie a múzeá svoje prihlášky, v ktorých vyzdvihnú to naj, čo sa im podarilo za celý tento rok, posielať na Ministerstvo kultúry SR do 28. februára 2015.
Múzeá a galérie majú šancu dostať prívlastok naj roka
Zdroj obrázku: Internet
 

Ministerstvo kultúry vyhlásilo 12. ročník súťaže Múzeum roka - Galéria roka. Do súťaže môžu galérie a múzeá svoje prihlášky, v ktorých vyzdvihnú to naj, čo sa im podarilo za celý tento rok, posielať na Ministerstvo kultúry SR do 28. februára 2015.

Zúčastniť súťaže sa môžu múzeá a galérie zapísané v registri vedenom ministerstvom kultúry. Víťazi súťaže v kategórii Múzeum roka a v kategórii Galéria roka získajú - osvedčenie o udelení a užívaní titulu Múzeum roka 2014 a Galéria roka 2014, odmenu 2 500 eur a artefakt symbolizujúci udelenie titulu Múzeum roka 2014 a Galéria roka 2014, agentúru SITA o tom informovalo Ministerstvo kultúry.

Víťazov 11. ročníka súťaže vyhlásili slávnostne v bratislavskom sídle Ministerstva kultúry SR 22. mája. V 11. ročníku súťaže Múzeum roka v kategórii špecializované múzeá a galérie s celoštátnou pôsobnosťou minister kultúry Marek Maďarič udelil titul Múzeum roka 2013 Slovenskému technickému múzeu Košice. V kategórii regionálne, mestské a miestne múzeá a galérie udelil titul Galéria roka 2013 Galérii umenia Ernesta Zmetáka v Nových Zámkoch.

Titul Múzeum roka alebo Galéria roka udeľuje minister kultúry za výnimočné výsledky pri realizácii základných odborných činností v múzeu alebo galérii a komplexný profesionálny prístup. Základným kritériom pri hodnotení poroty je kvalita predložených predmetov súťaže, súlad s odborným zameraním a špecializáciou múzea alebo galérie a dodržiavanie etických princípov múzejnej praxe. Múzeá alebo galérie, ktoré ašpirovali na titul, museli dosiahnuť mimoriadne výsledky vo všetkých piatich kritériách súťaže - od akvizície významne zhodnocujúcej zbierkový fond, cez vedecko-výskumnú činnosť, ďalej cez bezpečnosť a odbornú ochranu zbierkových predmetov, až po prezentáciu a interpretáciu zbierkových predmetov a nové formy práce s verejnosťou, internetovú a mediálnu propagáciu. O udelení titulu Múzeum roka 2014 a Galéria roka 2014 rozhodne porota, ktorú vymenuje minister kultúry na základe návrhov Zväzu múzeí na Slovensku, Rady galérií Slovenska, Slovenského národného múzea, Slovenskej národnej galérie a ministerstva kultúry.

Podrobnosti o súťažiach vyhlasovaných Ministerstvom kultúry SR možno nájsť na webstránke ministerstva.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:


Dnes.Server.sk
Dnešné horúce témy »


Predaj, servis a renovácie použitých elektrický...
Ponúkame služby online reklamnej agentúry - tvo...

51 600.00 €
Na predaj byt, 1 izba, rozloha 40 m2, balkón, l...
56 800.00 €
Na predaj byt, 2 izby, rozloha 41 m2, novostavba
58 300.00 €
Na predaj chata, rozloha 570 m2

Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 7 rokmi
Medzi hlavné zásady patrí vyhýbanie sa pohybu na priamom slnku, dodržiavanie pitného režimu, nosenie vzdušné oblečenia a tiež si treba dávať pozor na veľké teplotné rozdiely.
pred 6 rokmi
Prvá dáma talianskeho rocku vydala svoj dvadsiaty ôsmy radový album. Na palubu lietadla letiaceho históriou talianskej hudby si prizvala sedemnásť cestujúcich.
pred 5 rokmi
Záujemcovia o poukážky na podporu pre Obnoviteľné zdroje energie (OZE) sa často dopúšťajú chýb, ktoré diskvalifikujú ich snahu a preto poukážky nezískajú.
pred 13 rokmi
Znižuje sa hladina celkového cholesterolu (HDL+LDL) a v rámci toho sa priaznivo mení pomer HDL cholesterolu k celkovému cholesterolu
pred 5 rokmi
Veľa ľudí sa stále domnieva, že žltačka je choroba exotických krajín, ale môžete si ju priniesť aj z Chorvátska, Bulharska, Grécka či Turecka...Preventívne očkovanie proti žltačke zabráni nielen vzniku ale poskytne Vám aj ochranu na domácej pôde.
pred 9 rokmi
Film Cigán je reálny pohľad odo rómskej osady, pohľad na osudy ľudí žijúcej v nich.
pred 5 rokmi
Spoločnsoť AOC, špecialista v oblasti monitorov, sa s vybranými hernými monitormi opäť zúčastní veletrhu gamescom.
pred 7 rokmi
Skladba, v ktorej hosťujú speváčky Jennifer Lopez a Claudia Leitte, je oficiálnou piesňou tohtoročných majstrovstiev sveta vo futbale.