Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 22. februára 2019, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

MOST-HÍD: V menšinovej politike treba urobiť kus práce

Zdroj: SITA, redaktor: Sandy, pridané: 15.07.2015

Podľa Solymosa sú menšiny stále nutné zlo
MOST-HÍD: V menšinovej politike treba urobiť kus práce
Zdroj obrázku: Internet
 

V menšinovej politike čaká Slovensko podľa podpredsedu strany Most-Híd Lászlóa Solymosa veľa práce. Ako povedal Solymos dnes pre agentúru SITA, ide o prácu na poli legislatívnom a určite aj v mysliach ľudí, čo je ešte dôležitejšie. „Slovensko a jeho občania potrebujú viac vnímať príslušnosť k štátu na občianskom princípe ako na národnostnom alebo historickom princípe. Všetci môžeme dnes dobre vidieť, že stále prevažuje ten druhý prístup, ktorý je, žiaľ, podporovaný aj zo strany mnohých politikov,“ vyhlásil Solymos. S tým podľa neho súvisí aj stav menšinovej politiky na Slovensku. „Stále mám pocit, že pre niektorých politikov je to len nutné zlo, pričom si vôbec neuvedomujú pozitíva, ktoré by kvalitatívne iná menšinová politika prinášala. Slovensko je rozmanitou krajinou a túto jej rozmanitosť stále dostatočne nevyužívame, čo je škoda,“ konštatoval. Cieľom strany Most-Híd je stavať na tejto rozmanitosti, rozvíjať ju. „Nie je to však otázka jedného volebného obdobia, ale beh na dlhú trať. Nič to však nemení na našom odhodlaní,“ dodal.

Strana Most-Híd sa začala minulý rok meniť na občiansku stranu. Solymos pripomenul, že Most-Híd vznikol v roku 2009, pričom jeho hlavným pilierom bola spolupráca medzi väčšinovým obyvateľstvom a menšinami. „Menšinami nemyslím len maďarskú, ktorá je najpočetnejšia a najviac viditeľná v médiách. Boli to aj Rusíni, Karpatskí Nemci, Rómovia, s ktorými sme nadviazali už pri svojom vzniku úzku spoluprácu. Minulý rok strana prešla istou transformáciou a stali sme sa občianskou stranou práve preto, aby sme možno ešte lepšie vyjadrili princíp, ktorý presadzujeme už od svojho vzniku. V modernej krajine 21. storočia, ktorej hlavným znakom je rozmanitosť, nesmieme deliť ľudí na kategórie podľa toho, akej sú farby pleti, národnosti alebo aké náboženstvo vyznávajú,“ povedal podpredseda strany. Dôležité je podľa neho to, že všetci sme občanmi Slovenska. „Každý občan našej krajiny by mal mať vytvorené také podmienky, aby sa tu cítil doma,“ dodal.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 8 rokmi
Leaf smeruje na pretekárske okruhy
pred 4 rokmi
To najlepšie, čo vzniklo v druhej polovici minulého roku na československej hudobnej scéne, plus štrnásťkusový importný bonus k tomu.
pred 7 rokmi
Example okrem Grape festivalu vystúpi napríklad aj na festivaloch Rock Im Park, V festival, Benicassim, T In The Park, Isle Of Wight alebo českom Rock For People.
pred 7 rokmi
Festa je talianska verzia prelomového albumu Michala Davida Non stop z prvej polovice osemdesiatych rokov.
pred 7 rokmi
Katarína Koščová po spolupráci s textárom Michalom Horáčkom opať našla hudobné spojenie v susednom Česku.
pred 7 rokmi
V celkovom hodnotení možno novinku dánskej speváčky vnímať veľmi pozitívne, čo je na jednej strane prekvapivé, no na strane druhej veľmi príjemné prekvapenie.
pred 7 rokmi
Pesnička dostala názov Takto si lietam a pod produkciou novej piesne mladého speváka je podpísaný Ivan Tásler.
pred 6 rokmi
Daimler kúpil za nešpecifikovanú sumu 40 % akcií od Aabar Investments