Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 18. apríla 2021, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Ministri majú na stole operačný program o životnom prostredí

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 16.04.2014

Materiál by mal stanoviť, ako bude Slovensko v oblasti ochrany životného prostredia čerpať pomoc z Európskych štrukturálnych a investičných fondov v období rokov 2014 až 2020.
Ministri majú na stole operačný program o životnom prostredí
Zdroj obrázku: SXC/free
 

Kabinet má dnes na stole operačný program kvalita životného prostredia, ktorý by mal stanoviť, ako bude Slovensko v tejto oblasti čerpať pomoc z Európskych štrukturálnych a investičných fondov v období rokov 2014 až 2020.

V ochrane životného prostredia budú tri hlavné ciele. Prvým je aktívna adaptácia na zmenu klímy, druhým ochrana životného prostredia a efektívnejšie využívanie prírodných zdrojov a tretím je podpora prechodu na nízkouhlíkové hospodárstvo.

Tieto ciele chce vláda dosahovať v rámci štyroch prioritných osí. Udržateľné využívanie prírodných zdrojov má podporiť rozvoj environmentálnej infraštruktúry. Adaptácia na zmenu klímy má ísť ruka v ruke s preventívnymi opatreniami, pričom vláda považuje za prioritnú prevenciu pred povodňami. Tieto dve osi majú byť financované z Kohézneho fondu. Tretia spočíva v podpore riadenia rizík, riadenia mimoriadnych udalostí a odolnosti proti mimoriadnym udalostiam ovplyvneným zmenou klímy. Štvrtou je presadzovanie energeticky efektívneho nízkouhlíkového hospodárstva vo všetkých sektoroch. Tieto dve prioritné osi majú byť financované s Európskeho fondu regionálneho rozvoja. Celková výška týchto zdrojov má dosiahnuť 3 156 998 741 eur. Z toho 1 861 112 261 eur z Kohézneho fondu a 1 295 886 480 eur z Európskeho fondu regionálneho rozvoja.

Vláda dnes posúdi aj záverečný účet kapitoly ministerstva obrany za minulý rok. V štátnom rozpočte na rok 2013 malo ministerstvo obrany stanovené príjmy 16,5 milióna eur a výdavky 748,4 milióna eur €. Počas minulého roka upravili celkový limit výdavkov kapitoly MO SR na vyše 725 miliónov eur. Podiel upraveného rozpočtu na predpokladanom HDP bol 1,005 percenta. Príjmy kapitoly MO SR napokon predstavovali necelých deväť miliónov eur, čo zo schválených príjmov tvorilo 54,5 percenta, ale aj na strane príjmov došlo k úprave na 8,1 milióna eur. Príjmy sa tak napokon podarilo naplniť na 111,02 percenta.

Ministri by dnes mali odsúhlasiť aj Protokol medzi Slovenskou republikou a Čiernou Horou. Ten sa viaže k zmluve medzi Československou socialistickou republikou a Socialistickou federatívnou republikou Juhosláviou o úprave právnych vzťahov v občianskych, rodinných a trestných veciach z 20. januára 1964. Takýmito protokolmi upravujú naše zmluvné vzťahy s tretími krajinami, ktoré sme uzatvorili pred naším vstupom do Európskej únie.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 12 rokmi
Zjavne to trochu nadnesiem, ale keby sa ma Smrť vo štvrtok podvečer nášho času opýtala, že kto zomrie dnes večer, ...
pred 10 rokmi
Mads Langer, uznávaný spevák a skladateľ, vydal minulý mesiac svoj nový štúdiový album s názvom Behold.
pred 15 rokmi
Ženy v pokročilom veku, ktoré užívajú hormóny na báze estrogénu s testosterónom riskujú rakovinu prsníka oveľa viac, ako ostatné.
pred 10 rokmi
Spomienka na E-Type...
pred 20 rokmi
V posledných rokoch sme svedkami nárastu obľúbenosti malých vozidiel.
pred 9 rokmi
Klimatológovia zaznamenali v uplynulých dňoch teploty okolo tridsiatich stupňov pod nulou
pred 10 rokmi
Riadiace systémy amerických bezpilotných lietadiel typu Predator a Reaper napadol počítačový vírus.
pred 13 rokmi
Návrat Kylie Minogue na hudobnú scénu mal byť triumfom najväčšieho kalibru.