Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 20. júna 2019, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Ministri majú na stole operačný program o životnom prostredí

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 16.04.2014

Materiál by mal stanoviť, ako bude Slovensko v oblasti ochrany životného prostredia čerpať pomoc z Európskych štrukturálnych a investičných fondov v období rokov 2014 až 2020.
Ministri majú na stole operačný program o životnom prostredí
Zdroj obrázku: SXC/free
 

Kabinet má dnes na stole operačný program kvalita životného prostredia, ktorý by mal stanoviť, ako bude Slovensko v tejto oblasti čerpať pomoc z Európskych štrukturálnych a investičných fondov v období rokov 2014 až 2020.

V ochrane životného prostredia budú tri hlavné ciele. Prvým je aktívna adaptácia na zmenu klímy, druhým ochrana životného prostredia a efektívnejšie využívanie prírodných zdrojov a tretím je podpora prechodu na nízkouhlíkové hospodárstvo.

Tieto ciele chce vláda dosahovať v rámci štyroch prioritných osí. Udržateľné využívanie prírodných zdrojov má podporiť rozvoj environmentálnej infraštruktúry. Adaptácia na zmenu klímy má ísť ruka v ruke s preventívnymi opatreniami, pričom vláda považuje za prioritnú prevenciu pred povodňami. Tieto dve osi majú byť financované z Kohézneho fondu. Tretia spočíva v podpore riadenia rizík, riadenia mimoriadnych udalostí a odolnosti proti mimoriadnym udalostiam ovplyvneným zmenou klímy. Štvrtou je presadzovanie energeticky efektívneho nízkouhlíkového hospodárstva vo všetkých sektoroch. Tieto dve prioritné osi majú byť financované s Európskeho fondu regionálneho rozvoja. Celková výška týchto zdrojov má dosiahnuť 3 156 998 741 eur. Z toho 1 861 112 261 eur z Kohézneho fondu a 1 295 886 480 eur z Európskeho fondu regionálneho rozvoja.

Vláda dnes posúdi aj záverečný účet kapitoly ministerstva obrany za minulý rok. V štátnom rozpočte na rok 2013 malo ministerstvo obrany stanovené príjmy 16,5 milióna eur a výdavky 748,4 milióna eur €. Počas minulého roka upravili celkový limit výdavkov kapitoly MO SR na vyše 725 miliónov eur. Podiel upraveného rozpočtu na predpokladanom HDP bol 1,005 percenta. Príjmy kapitoly MO SR napokon predstavovali necelých deväť miliónov eur, čo zo schválených príjmov tvorilo 54,5 percenta, ale aj na strane príjmov došlo k úprave na 8,1 milióna eur. Príjmy sa tak napokon podarilo naplniť na 111,02 percenta.

Ministri by dnes mali odsúhlasiť aj Protokol medzi Slovenskou republikou a Čiernou Horou. Ten sa viaže k zmluve medzi Československou socialistickou republikou a Socialistickou federatívnou republikou Juhosláviou o úprave právnych vzťahov v občianskych, rodinných a trestných veciach z 20. januára 1964. Takýmito protokolmi upravujú naše zmluvné vzťahy s tretími krajinami, ktoré sme uzatvorili pred naším vstupom do Európskej únie.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 5 rokmi
Toto je jednoducho nakladačka! Edícia Check The Czechs! mapuje české verzie svetových hitov, či už podľa interpretov (ABBA, Elvis Presley), alebo podľa jednotlivých dekád minulého storočia.
pred 6 rokmi
Ako sa ich osudy prepletajú a stretávajú, pohybujú sa obaja vo svete, v ktorom sú sila, krása, mladosť a krv tovarom - v ktorom sa nedá kúpiť ani predať dôveru, pravdu, lojalitu a lásku a odvaha má celý rad podôb.
pred 8 rokmi
Na tento album pesničky vyberali samotní členovia kapely. Sú tam ich najväčšie hity z rokov 1977-2011. Nechýbajú hity ako Rossana, Africa, alebo Stop Loving You.
pred 7 rokmi
"Jazdili sme na okruhu, na ktorom sa veľmi dobre predchádza. Je preto prekvapujúce, že Kobajaši sa takto snažil už v prvom kole," povedal Jenson Button
pred 17 rokmi
Nový model Mazdy patrí medzi typické športovo-úžitkové vozidlá so samonosnou karosériou určené na jazdu ...
pred 7 rokmi
Dnes sa mi nechce nič! Tak sa volá nový klip speváčky Zuzany Smatanovej.
pred 7 rokmi
Český spevák sa na Slovensku predstaví dvakrát v Bratislave a následne v Prešove, Novom Meste nad Váhom, Nitre, Považskej Bystrici, Martine, Žiline a Trenčíne.
pred 7 rokmi
Herec sa pridal k mnohým bohatým Francúzom, ktorí sa chcú vyhnúť milionárskej dani socialistického prezidenta Francoisa Hollanda.