Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 22. apríla 2021, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Ministerstvo školstva hľadá lektorov pre zahraničné vysoké školy

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 28.03.2014

Záujemcovia sa môžu elektronicky prihlásiť do 4. apríla
Ministerstvo školstva hľadá lektorov pre zahraničné vysoké školy
Zdroj obrázku: Goodfon
 

Ministerstvo školstva hľadá lektorov slovenského jazyka a literatúry, ktorí by pôsobili na vysokých školách vo Francúzsku, Maďarsku či Bielorusku.

Rezort školstva vyhlásil výberové konania na obsadenie týchto miest. Záujemcovia sa môžu elektronicky prihlásiť do 4. apríla, informuje hovorca ministerstva školstva Michal Kaliňák.

Základnou podmienkou je minimálne vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa v odbore slovenský jazyk a literatúra alebo učiteľstvo akademických predmetov so špecializáciou na tento predmet. Uchádzači by takisto mali mať najmenej trojročnú pedagogickú prax, z toho minimálne dva roky na vysokej škole s vyučovacím jazykom slovenským v priebehu posledných piatich rokov. Chýbať by im nemali ani praktické skúsenosti s výučbou a prezentáciou slovenčiny ako cudzieho jazyka. Možnosť pôsobiť na zahraničných vysokých školách sa im otvára pre budúci akademický rok.

Rezort školstva vyhlásil tiež výberové konanie na dve miesta učiteľov slovenského jazyka v ukrajinskej škole v Užhorode, jedno miesto v Slovenskom Komlóši a dvaja učitelia budú od budúceho školského roka pôsobiť aj v škole s vyučovacím jazykom slovenským v Budapešti. Aj v tomto prípade treba prihlášky podať do 4. apríla. Záujemcovia musia mať ukončené vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa podľa požiadaviek jednotlivých škôl, absolvovanú prvú atestáciu a najmenej päť rokov pedagogickej praxe. Bližšie informácie o výberových konaniach sú zverejnené na internetovej stránke https://lektoriucitelia.sk/.

V tomto akademickom roku pôsobí v zahraničí 22 vyslaných lektorov, a to v 15 krajinách sveta. Konkrétne v Bielorusku, Bulharsku, Číne, Francúzsku, Nemecku, Taliansku či na Ukrajine. V základných a stredných školách v Maďarsku, Rumunsku a na Ukrajine vyučuje v tomto školskom roku 12 vyslaných učiteľov.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 8 rokmi
Na stretnutí priaznivcov automobilov a značky Audi predstaví prémiová značka Audi technickú štúdiu TT Ultra Quattro Concept.
pred 6 rokmi
Po neuveriteľných 20-tich rokoch sa na plátna kín vracia známa dvojka Blbý a blbší. Ak ste si mysleli, že vás v bláznivej komédii nemôže už nič prekvapiť, ste na veľkom omyle.
pred 8 rokmi
Počas minulotýždňovej dopravno-bezpečnostnej akcie, ktorú zorganizovala medzinárodná stavovská organizácia TISPOL, skontrolovali 17 881 vodičov.
pred 11 rokmi
Rakovina prostaty je po karcinóme pľúc a hrubého čreva tretím najčastejším zhubným ochorením.
pred 17 rokmi
Novú Mazdu3 zaisto poznáte. Písali sme už o nej viackrát. Kompaktný model má výrazne posilniť pozíciu japonskej automobilky na európskom trhu. Do verzií hatchback aj sedan začala preto Mazda montovať dva úplne nové motory.
pred 11 rokmi
Loptičkovanie, alebo častejšie používaný český názov míčkovanie (facilitácia) je pomocná fyzioterapeutická metóda, ktorej autorkou je česká fyzioterapeutka...
pred 10 rokmi
Dnes, v spojení s veľkým návratom a veľkými očakávaniami je platňa dôkazom toho, že sa oplatilo čakať.
pred 7 rokmi
Limitovaný model ponúka informačno-zábavný systém