Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 29. mája 2020, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Ministerstvo školstva hľadá lektorov pre zahraničné vysoké školy

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 28.03.2014

Záujemcovia sa môžu elektronicky prihlásiť do 4. apríla
Ministerstvo školstva hľadá lektorov pre zahraničné vysoké školy
Zdroj obrázku: Goodfon
 

Ministerstvo školstva hľadá lektorov slovenského jazyka a literatúry, ktorí by pôsobili na vysokých školách vo Francúzsku, Maďarsku či Bielorusku.

Rezort školstva vyhlásil výberové konania na obsadenie týchto miest. Záujemcovia sa môžu elektronicky prihlásiť do 4. apríla, informuje hovorca ministerstva školstva Michal Kaliňák.

Základnou podmienkou je minimálne vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa v odbore slovenský jazyk a literatúra alebo učiteľstvo akademických predmetov so špecializáciou na tento predmet. Uchádzači by takisto mali mať najmenej trojročnú pedagogickú prax, z toho minimálne dva roky na vysokej škole s vyučovacím jazykom slovenským v priebehu posledných piatich rokov. Chýbať by im nemali ani praktické skúsenosti s výučbou a prezentáciou slovenčiny ako cudzieho jazyka. Možnosť pôsobiť na zahraničných vysokých školách sa im otvára pre budúci akademický rok.

Rezort školstva vyhlásil tiež výberové konanie na dve miesta učiteľov slovenského jazyka v ukrajinskej škole v Užhorode, jedno miesto v Slovenskom Komlóši a dvaja učitelia budú od budúceho školského roka pôsobiť aj v škole s vyučovacím jazykom slovenským v Budapešti. Aj v tomto prípade treba prihlášky podať do 4. apríla. Záujemcovia musia mať ukončené vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa podľa požiadaviek jednotlivých škôl, absolvovanú prvú atestáciu a najmenej päť rokov pedagogickej praxe. Bližšie informácie o výberových konaniach sú zverejnené na internetovej stránke https://lektoriucitelia.sk/.

V tomto akademickom roku pôsobí v zahraničí 22 vyslaných lektorov, a to v 15 krajinách sveta. Konkrétne v Bielorusku, Bulharsku, Číne, Francúzsku, Nemecku, Taliansku či na Ukrajine. V základných a stredných školách v Maďarsku, Rumunsku a na Ukrajine vyučuje v tomto školskom roku 12 vyslaných učiteľov.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 8 rokmi
Dvojica slávnych talianskych dizajnérov stvárni malé úlohy v najnovšom filme amerického režiséra Woodyho Allena, ktorý sa bude odohrávať v Ríme.
pred 9 rokmi
Tretia generácia Zafiry, ktorej označenie je rozšírene o prívlastok Tourer, prichádza s inovatívnymi riešeniami a vo svojom interiéri ponúka priestor až pre sedem osôb.
pred 8 rokmi
Deti zo stanice Leningradská dvojice poľských režisérov sú akýmsi hyper dokumentárnym počinom, neskrývane zobrazujúcim najtragickejšie udalosti zo života nezletilých detí.
pred 8 rokmi
Výskum ukazuje, že deti vyhľadávajú situácie so správnym množstvom prekvapení a zložitosti.
pred 5 rokmi
Cez víkend sa kráľovná popu vrátila tretí raz k susedom do Prahy a opäť predviedla šou, ktorá v súčasnom koncertnom svete nemá obdobu.
pred 7 rokmi
Tuningová spoločnosť z nemeckého Unetrumbachu v okolí Mníchova, Loder1899 podrobila nový Jaguar FX kozmetickým a výkonovým úpravám,
pred 6 rokmi
Legendárny Neil Young vydáva v limitovanej sérii rozšírenú podobu albumu A Letter Home a ďalej tiež CD a digitálny formát nahrávky.
pred 5 rokmi
Do kín prichádza akčné dobrodružstvo pre celú rodinu “Pan: Cesta do Krajiny – Nekrajiny,” v réžii Joa Wrighta. Predstavuje celkom nový príbeh o tom, ako vznikli obľúbené postavy vytvorené J.M.Barriem.