Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 23. februára 2020, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Ministerstvo odmieta obvinenia petičiarov pre maturitu

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 29.03.2012

Podľa rezortu dôkazom, že sú maturity nastavené optimálne, je aj percento neúspešnosti, ktoré je v SR v priemere päť percent neúspešných maturantov.
Ministerstvo odmieta obvinenia petičiarov pre maturitu
Zdroj obrázku: Internet
 

Ministerstvo školstva rešpektuje právo študentov na petíciu, no odmieta ich tvrdenia o nespravodlivej maturite. Petíciu Stop nespravodlivej maturite spustila 27. marca Študentská rada stredných škôl SR ako reakciu na nespokojnosť maturantov i pedagógov na tohtoročný priebeh maturitnej skúšky.

Študenti obviňujú rezort aj Národný ústav certifikovaných meraní vzdelávania (NÚCEM), že ich skúšajú z učiva, ktoré v škole nepreberajú. "Žiadna z doterajších zmien v maturitných skúškach nebola zavedená do praxe počas štúdia, vždy je pripravená tak, aby sa dotkla študentov, ktorí nastúpili do prvého ročníka a zmena ich zastihne až v štvrtom ročníku," uviedlo pre agentúru SITA ministerstvo školstva.
 
Každým rokom sa meniace podmienky maturity považujú študenti za šikanu. Ministerstvo žiadajú v čo najkratšom čase o splnenie štyroch požiadaviek. Zástupcovia stredoškolských študentov od ministerstva chcú zmenu maturitných otázok tak, aby sa tieto zhodovali s tým, čo žiaci na strednej škole preberajú. Ďalej žiadajú, aby maturitné otázky zostavovali len pedagógovia z praxe a nie úradníci od stola. Ministerstvo odmieta, že otázky pripravujú úradníci od stola, vypracúvajú ich pedagógovia z praxe. "Dôkazom toho, že sú nastavené optimálne je aj percento neúspešnosti, ktoré je v SR v priemere päť percent neúspešných maturantov, pričom v zahraničí je zvyčajne podstatne vyššie," uviedlo ministerstvo. Treťou požiadavkou petičiarov je, aby si žiaci mohli zvoliť náročnosť maturity z cudzieho jazyka bez ohľadu na to, akú školu navštevujú. Napokon žiadajú, aby sa so žiakmi začalo spolupracovať pri tvorbe všetkých materiálov, ktoré sa ich dotýkajú, zahŕňajúc materiály od školského poriadku až po metodické plány.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 16 rokmi
Speváčka, skladateľka a klaviristka Myra Ellen Amos, známa už viac než desať rokov pod svojim umeleckým menom Tori Amos, sa narodila 22. augusta roku 1963.
pred 7 rokmi
Medzinárodná porota na čele s Aurelom Klimtom udelila Cenu Viktora Kubala za najlepší film režisérom Johannesovi Weilandovi a Uwemu Heidschötterovi za britskú snímku Gruffalovo mláďa.
pred 6 rokmi
Preneste sa do čias stredovekého Slovenska a ponorte sa do nádherného romantického príbehu Jany Pronskej Krvavý erb.
pred 8 rokmi
Prior Design, tuningová spoločnosť z nemeckého Kamp-Lintfortu, predstavila nový dizajnový balík pre Ford Mustang piatej generácie.
pred 18 rokmi
Renesancia talianskej značky Alfa Romeo mala niekoľko dôležitých etáp.
pred 8 rokmi
Nový prístroj s technológiou PureView bude na trhu k dispozícii už tento mesiac.
pred 9 rokmi
Studené ruky, ľadové nohy nie sú len nepríjemným problémom, ale sú aj varovným signálom...
pred 9 rokmi
Obetou za kvalitný LCD TV môže, ale nemusí byť letná dovolenka