Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 22. marca 2018, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Ministerstvo obrany obstaralo si diagnostické látky a materiál

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 29.07.2013

MO dá za štyri roky na laboratórne diagnostické látky a diagnostický materiál do 330-tisíc eur bez DPH.
Ministerstvo obrany obstaralo si diagnostické látky a materiál
Zdroj obrázku: Internet
 

Rezort obrany bude štyri roky kupovať laboratórne diagnostické látky a diagnostický materiál od Lambda Life Bratislava. Táto spoločnosť uspela v otvorenej verejnej súťaži, v ktorej sa využila elektronická aukcia a kritériom bola najnižšia cena.

Ministerstvo dostalo jednu ponuku. Maximálna hodnota zákazky je stanovená na 330-tisíc eur bez DPH. „Rámcová dohoda bude uzatvorená na obdobie 48 mesiacov, s plnením podľa skutočných potrieb pracovísk,“ uviedla hovorkyňa ministerstva obrany Martina Balleková s tým, že látky teda nebudú nakupovať do skladov.

Tieto látky sú určené pre bežnú spotrebu pracovísk rezortu, ktoré plnia diagnostické úlohy podľa platnej legislatívy a pre tím preventívnej medicíny na okamžité zabezpečenie diagnostiky v prípade vzniknutého ohniska nákazy. Medzi spomenuté pracoviská patrí okrem Úradu hlavného lekára Ozbrojených síl SR aj Oddelenie špeciálnej identifikácie a databázy. Toto oddelenie má na starosti odber, spracovanie a uchovávanie biometrických údajov príslušníkov armády. „Podľa citovaného zákona vzorka musí byť odobratá všetkým profesionálnym vojakom, vzhľadom k nedostatku finančných prostriedkov sa prioritne odoberá vojakom vyslaným do misií a vojakom, ktorí sú zaradení v deklarovaných jednotkách. Ročný odber vzoriek a ich uloženie sa vykonáva pre cca 1500 osôb,“ dodala Balleková. Profesionálnemu vojakovi pri prijatí alebo vymenovaní do dočasnej štátnej služby pre potreby identifikácie odoberajú odtlačky prstov a biologickú vzorku, ktorou je biologický materiál pochádzajúci z jeho tela. Spracúvajú sa aj záznamy stavu jeho chrupu vrátane panoramatickej röntgenovej snímky chrupu oboch čeľustí. Tieto veci potom tvoria biobanku.

Obstarávaný diagnostický materiál využije aj Oddelenie epidemiológie, hygieny, veterinárneho zabezpečenia a laboratórnej diagnostiky, ktoré má na starosti vnútornú epidemiologickú, hygienickú a veterinárnu kontrolu. Zabezpečuje kontroly a rozbor pitnej vody, kontrolu a rozbory potravín, zabezpečuje kontroly hygieny prevádzok kuchynsko-jedálenských blokov a skladov v armáde. Látky sú aj pre Vojenský ústav hygieny a epidemiológie, ktorý zabezpečuje štátny zdravotný dozor v oblasti hygieny a epidemiológie v rezorte obrany.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 5 rokmi
Priekopníci slovenského SKA, skupina Polemic, oslávi v roku 2013 už 25. výročie svojej existencie. 10členná kopa dobrej nálady a smiechu prezradila, že oslavovať bude niekoľko mesiacov.
pred 5 rokmi
Keď sa partia mladých horolezcov rozhodla zdolať jeden z mohutných skalných masívov, všetci sa tešili na náročný výstup, pri ktorom ich telá zaplaví poriadna dávka adrenalínu.
pred 5 rokmi
73-ročný český spevák strávil na pódiu Zimného štadióna Ondreja Nepelu v Bratislave viac ako dve a pol hodiny.
pred 6 rokmi
Po švédskom televíznom spracovaní známeho bestselleru Stiega Larssona sa rozhodol pre filmovú adaptáciu knihy aj americký režisér David Fincher (Sedem, Klub bitkárov, Sociálna sieť).
pred rokmi
Česká speváčka trikrát vypredala zimný štadión a lámala minimálne osobné rekordy.
pred 6 rokmi
O pokračovanie filmu majú veľký záujem filmové štúdiá Universal Pictures.
pred 8 rokmi
Nadšenie Jamesa Maya z TopGearu ohľadom výrobkov automobilky, ktorej značka pochádza z Rumunska, je už dnes pomerne známe medzi...
pred 8 rokmi
Večeru daj nepriateľovi - táto cielená redukcia kalórií je vedecky dokázaným spôsobom, ako si predĺžiť život.