Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 21. októbra 2017, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Ministerstvo obrany obstaralo si diagnostické látky a materiál

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 29.07.2013

MO dá za štyri roky na laboratórne diagnostické látky a diagnostický materiál do 330-tisíc eur bez DPH.
Ministerstvo obrany obstaralo si diagnostické látky a materiál
Zdroj obrázku: Internet
 

Rezort obrany bude štyri roky kupovať laboratórne diagnostické látky a diagnostický materiál od Lambda Life Bratislava. Táto spoločnosť uspela v otvorenej verejnej súťaži, v ktorej sa využila elektronická aukcia a kritériom bola najnižšia cena.

Ministerstvo dostalo jednu ponuku. Maximálna hodnota zákazky je stanovená na 330-tisíc eur bez DPH. „Rámcová dohoda bude uzatvorená na obdobie 48 mesiacov, s plnením podľa skutočných potrieb pracovísk,“ uviedla hovorkyňa ministerstva obrany Martina Balleková s tým, že látky teda nebudú nakupovať do skladov.

Tieto látky sú určené pre bežnú spotrebu pracovísk rezortu, ktoré plnia diagnostické úlohy podľa platnej legislatívy a pre tím preventívnej medicíny na okamžité zabezpečenie diagnostiky v prípade vzniknutého ohniska nákazy. Medzi spomenuté pracoviská patrí okrem Úradu hlavného lekára Ozbrojených síl SR aj Oddelenie špeciálnej identifikácie a databázy. Toto oddelenie má na starosti odber, spracovanie a uchovávanie biometrických údajov príslušníkov armády. „Podľa citovaného zákona vzorka musí byť odobratá všetkým profesionálnym vojakom, vzhľadom k nedostatku finančných prostriedkov sa prioritne odoberá vojakom vyslaným do misií a vojakom, ktorí sú zaradení v deklarovaných jednotkách. Ročný odber vzoriek a ich uloženie sa vykonáva pre cca 1500 osôb,“ dodala Balleková. Profesionálnemu vojakovi pri prijatí alebo vymenovaní do dočasnej štátnej služby pre potreby identifikácie odoberajú odtlačky prstov a biologickú vzorku, ktorou je biologický materiál pochádzajúci z jeho tela. Spracúvajú sa aj záznamy stavu jeho chrupu vrátane panoramatickej röntgenovej snímky chrupu oboch čeľustí. Tieto veci potom tvoria biobanku.

Obstarávaný diagnostický materiál využije aj Oddelenie epidemiológie, hygieny, veterinárneho zabezpečenia a laboratórnej diagnostiky, ktoré má na starosti vnútornú epidemiologickú, hygienickú a veterinárnu kontrolu. Zabezpečuje kontroly a rozbor pitnej vody, kontrolu a rozbory potravín, zabezpečuje kontroly hygieny prevádzok kuchynsko-jedálenských blokov a skladov v armáde. Látky sú aj pre Vojenský ústav hygieny a epidemiológie, ktorý zabezpečuje štátny zdravotný dozor v oblasti hygieny a epidemiológie v rezorte obrany.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:


Dnes.Server.sk
Dnešné horúce témy »


Najkreatívnejšia reklamná agentúra v Nitre
Reality Trnava, Hlohovec, Pezinok, Senec. Byty,...Vykonávame elektroinštalácie (i menšieho rozsah...
Opravy zásuviek,vypínačov,svietidiel,bytových z...
Ponúkam kompletné elektroinštalačné práce v rod...

Nemecka firma prijme do zamestnania vodicov s V...
Prijmem samostatného stolára na výrobu a montáž...
Ponúkame prácu pre šikovných a spoľahlivých ľud...

99 910.00 €
Na predaj byt, 4 a viac izieb, rozloha 78 m2
117 500.00 €
Na predaj byt, 2 izby, rozloha 53.64 m2
127 999.00 €
Na predaj byt, 4 a viac izieb, rozloha 90 m2

Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 4 rokmi
Speváčka Bára Basiková prišla po dvanástich rokoch s novým štúdiovým albumom nazvaným Belleville.
pred 4 rokmi
Nový vznetový motor zvyšuje atraktívnosť Panamera Diesel
pred 5 rokmi
S príchodom septembra znovu začíname pravidelne koncertovať a prvý z koncertov nebude len taký obyčajný. Pozývame Vás na Swing Party with Swing Society Orchestra.
pred 6 rokmi
Svetoznámy operný spevák Peter Dvorský oslávi 25. septembra okrúhle životné jubileum.
pred 6 rokmi
Organizátori bratislavského koncertu majú konečne k dispozícii zoznam požiadaviek k pyrotechnike a špeciálnym efektom, ktoré budú použité na koncerte Rammstein.
pred 5 rokmi
Máme problém v oblasti konkurencieschopnosti v západnej Európe a Francúzsku, povedal prevádzkový riaditeľ podniku Carlos Tavares pre Automobilwoche.
pred 6 rokmi
Špecialisti okolo Marcela Reila z MR Car Design v nemeckom Erftstadte si myslia, že aj luxusná limuzína Maserati Quattroporte sa dá vylepšiť. Je to ale naozaj tak?
pred 5 rokmi
Celovečerný debut švédskeho režiséra Mikaela Marcimaina sa stal terčom obvinení rodiny bývalého ministerského predsedu Olofa Palmeho z ohovárania.