Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 18. júla 2018, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Ministerstvo obrany obstaralo si diagnostické látky a materiál

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 29.07.2013

MO dá za štyri roky na laboratórne diagnostické látky a diagnostický materiál do 330-tisíc eur bez DPH.
Ministerstvo obrany obstaralo si diagnostické látky a materiál
Zdroj obrázku: Internet
 

Rezort obrany bude štyri roky kupovať laboratórne diagnostické látky a diagnostický materiál od Lambda Life Bratislava. Táto spoločnosť uspela v otvorenej verejnej súťaži, v ktorej sa využila elektronická aukcia a kritériom bola najnižšia cena.

Ministerstvo dostalo jednu ponuku. Maximálna hodnota zákazky je stanovená na 330-tisíc eur bez DPH. „Rámcová dohoda bude uzatvorená na obdobie 48 mesiacov, s plnením podľa skutočných potrieb pracovísk,“ uviedla hovorkyňa ministerstva obrany Martina Balleková s tým, že látky teda nebudú nakupovať do skladov.

Tieto látky sú určené pre bežnú spotrebu pracovísk rezortu, ktoré plnia diagnostické úlohy podľa platnej legislatívy a pre tím preventívnej medicíny na okamžité zabezpečenie diagnostiky v prípade vzniknutého ohniska nákazy. Medzi spomenuté pracoviská patrí okrem Úradu hlavného lekára Ozbrojených síl SR aj Oddelenie špeciálnej identifikácie a databázy. Toto oddelenie má na starosti odber, spracovanie a uchovávanie biometrických údajov príslušníkov armády. „Podľa citovaného zákona vzorka musí byť odobratá všetkým profesionálnym vojakom, vzhľadom k nedostatku finančných prostriedkov sa prioritne odoberá vojakom vyslaným do misií a vojakom, ktorí sú zaradení v deklarovaných jednotkách. Ročný odber vzoriek a ich uloženie sa vykonáva pre cca 1500 osôb,“ dodala Balleková. Profesionálnemu vojakovi pri prijatí alebo vymenovaní do dočasnej štátnej služby pre potreby identifikácie odoberajú odtlačky prstov a biologickú vzorku, ktorou je biologický materiál pochádzajúci z jeho tela. Spracúvajú sa aj záznamy stavu jeho chrupu vrátane panoramatickej röntgenovej snímky chrupu oboch čeľustí. Tieto veci potom tvoria biobanku.

Obstarávaný diagnostický materiál využije aj Oddelenie epidemiológie, hygieny, veterinárneho zabezpečenia a laboratórnej diagnostiky, ktoré má na starosti vnútornú epidemiologickú, hygienickú a veterinárnu kontrolu. Zabezpečuje kontroly a rozbor pitnej vody, kontrolu a rozbory potravín, zabezpečuje kontroly hygieny prevádzok kuchynsko-jedálenských blokov a skladov v armáde. Látky sú aj pre Vojenský ústav hygieny a epidemiológie, ktorý zabezpečuje štátny zdravotný dozor v oblasti hygieny a epidemiológie v rezorte obrany.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 6 rokmi
Počas roka 2011 diagnostikovali diabetes mellitus vyše 370 pacientom do 19 rokov, čo predstavuje medziročný nárast o 50 prípadov.
pred 3 rokmi
Strhujúci dokument, pri ktorom uvažujete, či je to naozaj pravda, alebo výmysel. V každom prípade ho zhltnete na jeden dych.
pred 5 rokmi
Na psychiatrickom oddelení v Prešove koncom minulého roka náhle hospitalizovali Igora Belaja, Romana Birkuša, Patrika Sýkoru a Miloša Zaujeca. Dôvod? Nevedeli povedať nie!
pred 5 rokmi
Turné Karla Gotta k albumu Dotek lásky sa stalo doposiaľ vôbec najvýpravnejšou domácou pódiovou show v minulom roku. A záznam jedného z koncertu práve vyšiel na 2 DVD pod názvom O2 Aréna 2012.
pred 5 rokmi
Aj keď sú ženy vo svete technológií zastúpené skromne, na pohovoroch o svojich predpokladoch zvyknú presvedčiť. Ich devízou je logicko-technické myslenie, ale aj typicky ženské vlastnosti.
pred 3 rokmi
40-ročná herečka podpísala zmluvu na vydanie zbierky autobiografických esejí.
pred 7 rokmi
Pre intenzívny zážitok za volantom...
pred 6 rokmi
Miro Jaroš vydal v tomto roku album najväčších hitov pod názvom Všetko najlepšie, ktorý obsahuje dve novinky.