Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 04. decembra 2020, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Ministerstvo obrany obstaralo si diagnostické látky a materiál

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 29.07.2013

MO dá za štyri roky na laboratórne diagnostické látky a diagnostický materiál do 330-tisíc eur bez DPH.
Ministerstvo obrany obstaralo si diagnostické látky a materiál
Zdroj obrázku: Internet
 

Rezort obrany bude štyri roky kupovať laboratórne diagnostické látky a diagnostický materiál od Lambda Life Bratislava. Táto spoločnosť uspela v otvorenej verejnej súťaži, v ktorej sa využila elektronická aukcia a kritériom bola najnižšia cena.

Ministerstvo dostalo jednu ponuku. Maximálna hodnota zákazky je stanovená na 330-tisíc eur bez DPH. „Rámcová dohoda bude uzatvorená na obdobie 48 mesiacov, s plnením podľa skutočných potrieb pracovísk,“ uviedla hovorkyňa ministerstva obrany Martina Balleková s tým, že látky teda nebudú nakupovať do skladov.

Tieto látky sú určené pre bežnú spotrebu pracovísk rezortu, ktoré plnia diagnostické úlohy podľa platnej legislatívy a pre tím preventívnej medicíny na okamžité zabezpečenie diagnostiky v prípade vzniknutého ohniska nákazy. Medzi spomenuté pracoviská patrí okrem Úradu hlavného lekára Ozbrojených síl SR aj Oddelenie špeciálnej identifikácie a databázy. Toto oddelenie má na starosti odber, spracovanie a uchovávanie biometrických údajov príslušníkov armády. „Podľa citovaného zákona vzorka musí byť odobratá všetkým profesionálnym vojakom, vzhľadom k nedostatku finančných prostriedkov sa prioritne odoberá vojakom vyslaným do misií a vojakom, ktorí sú zaradení v deklarovaných jednotkách. Ročný odber vzoriek a ich uloženie sa vykonáva pre cca 1500 osôb,“ dodala Balleková. Profesionálnemu vojakovi pri prijatí alebo vymenovaní do dočasnej štátnej služby pre potreby identifikácie odoberajú odtlačky prstov a biologickú vzorku, ktorou je biologický materiál pochádzajúci z jeho tela. Spracúvajú sa aj záznamy stavu jeho chrupu vrátane panoramatickej röntgenovej snímky chrupu oboch čeľustí. Tieto veci potom tvoria biobanku.

Obstarávaný diagnostický materiál využije aj Oddelenie epidemiológie, hygieny, veterinárneho zabezpečenia a laboratórnej diagnostiky, ktoré má na starosti vnútornú epidemiologickú, hygienickú a veterinárnu kontrolu. Zabezpečuje kontroly a rozbor pitnej vody, kontrolu a rozbory potravín, zabezpečuje kontroly hygieny prevádzok kuchynsko-jedálenských blokov a skladov v armáde. Látky sú aj pre Vojenský ústav hygieny a epidemiológie, ktorý zabezpečuje štátny zdravotný dozor v oblasti hygieny a epidemiológie v rezorte obrany.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 4 rokmi
Arilyn celé roky pomáha druhým zbaviť sa svojich emočných problémov, no teraz aj jej nečakane dochádza dych.
pred 8 rokmi
Old Sock je z pohľadu Erica Claptona návratom až do detstva. Robiť albumy plné cover verzií a vzdávať tak hold svojim idolom, je dnes celkom bežná záležitosť, nie každý to však myslí rovnako úprimne, ako títo starí bardi.
pred 9 rokmi
Bábätká narodené príliš neskoro majú podľa vedcov sklony k zdravotným problémom.
pred 9 rokmi
O spoločnosť Yahoo, ktorej trhová hodnota sa odhaduje na približne 20 mil. USD, má pritom podľa neoficiálnych informácií záujem viacero subjektov.
pred 9 rokmi
Dostal ju 19-ročný Tomáš Šinka z Čeľadiniec trpiaci šedým zákalom, anirídiou a nystagmom, ktorého po operácii prepustili do domácej liečby.
pred 11 rokmi
Miloval Kláru. Miloval ju naozaj, hlboko a šialene.
pred 7 rokmi
Ide o prvú časť projektu Moruša, na ktorom speváčka spolupracovala s hudobníkmi z Veľkej Británie, Česka a Slovenska.
pred 17 rokmi
„Dáme si čaj a potom to zahráme perfektne ...alebo to zahráme perfektne hneď teraz a čaj si dáme potom?“, podkuruje svojim spoluhráčom Sting.