Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 17. augusta 2018, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Ministerstvo kultúry zverejnilo dokedy možno žiadať dotácie

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 03.10.2013

Spolu možno MK SR žiadať o dotácie na rok 2014 v ôsmich dotačných programoch, ktoré sú venované rôznym oblastiam, od záchrany pamiatok, cez osvetovú činnosť až po kultúrne poukazy
Ministerstvo kultúry zverejnilo dokedy možno žiadať dotácie
Zdroj obrázku: Internet
 

Výzvy na predkladanie žiadostí o poskytnutie dotácií v kultúre na rok 2014 sú už známe. Ministerstvo kultúry (MK) SR ich zverejnilo na svojej webstránke - http://www.culture.gov.sk.

Termíny uzávierky na predkladanie žiadostí sa líšia. Prvý termín je už 29. novembra a posledný 30. júna budúceho roka. Presné finančné krytie pre jednotlivé dotačné programy Ministerstva kultúry SR pre budúci rok budú jasné až po schválení štátneho rozpočtu na rok 2014.

Spolu možno MK SR žiadať o dotácie v ôsmich dotačných programoch: v programe Kultúrne aktivity v oblasti pamäťových inštitúcií s termínom uzávierky na predkladanie žiadostí o poskytnutie dotácie 29. novembra; v programe určenom na záchranu národných kultúrnych pamiatok Obnovme si svoj dom / Národný cintorín v Martine je termín 2. december; program Kultúra znevýhodnených skupín obyvateľstva ho má určený na 6. december a rovnako aj program Nehmotné kultúrne dedičstvo a kultúrno-osvetová činnosť (6. december); následne Umenie (9. december); Európske hlavné mesto kultúry 2013 – Košice (16. december) a na budúci rok Pro Slovakia (31. január 2014) a Kultúrne poukazy (30. jún 2014).

Dotačné programy sú zväčša určené pre viaceré oblasti, respektíve majú viaceré podprogramy. Napríklad program Umenie sa člení na podprogramy venované: divadlu a tancu; hudbe; výtvarnému a úžitkovému umeniu, fotografii, dizajnu a architektúre; medziodborovým profesionálnym kultúrnym aktivitám; literatúre a knižnej kultúre a tiež tvorbe a aktivitám umelcov do 35 rokov. Program Pro Slovakia je členený na tri podprogramy: prezentácia umenia a kultúry v zahraničí; mobilita umelcov a kultúrnych pracovníkov, medzinárodná spolupráca v oblasti kultúry a spolufinancovanie projektov, ktoré získali podporu z medzinárodných zdrojov.

Ministerstvo kultúry všetkých, ktorí sa chcú uchádzať o dotáciu, upozorňuje, že pre úspešné postúpenie žiadosti na jej vyhodnotenie v dotačnej komisii je nevyhnutné, aby žiadosť bola pri podaní úplná a spĺňala všetky náležitosti podľa zákona o poskytovaní dotácií v pôsobnosti MK SR. Žiadosti sa nedajú dopĺňať a opätovná elektronická registrácia je možná až po vyhlásení novej výzvy na predkladanie žiadostí, či ďalšieho kola. Dotácie na projekty uskutočnené v roku 2014 ministerstvo poukáže ich prijímateľom až po “splnení podmienky úplného vyúčtovania prípadne poskytnutej dotácie za rok 2013 akceptovaného Ministerstvom kultúry SR“, zdôrazňuje okrem iného MK SR v materiáloch k zverejnenej výzve.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 5 rokmi
Bruce Willis sa v skvelej forme vracia vo svojej najslávnejšej filmovej úlohe - ako nezničiteľný policajný detektív John McClane.
pred 6 rokmi
O filmovú adaptáciu knihy Jacka Kerouaca sa postaral Walter Salles, ktorý v minulosti nakrútil Motocyklové denníky (2004).
pred 5 rokmi
Prieskum ukázal, že skupina pacientov si škodí tak, že z rôznych dôvodov náročky prestane užívať lieky.
pred 5 rokmi
Hip hoper, ktorý ukázal, že sa to dá robiť aj tak, že človeku ostane visieť sánka. Spomínam si tiež na to, ako ma sklamali nasledujúce dva albumy, pri ktorých som mal pocit, že West trochu poľavil a nedokázal dosiahnuť sa sebou samým postavenú latku.
pred 4 rokmi
Konzumácia sladkostí môže byť pre človeka niečo ako odmena, ktorú si dopraje, keď má toho veľa alebo náplasť na zranenie, pri prílišnom strese v práci, či vo vzťahoch.
pred rokmi
Speváčka svojim novým singlom dozrela ľudsky aj umelecky.
pred 4 rokmi
MINI predstavuje inovatívny koncept a ponúka vynikajúcu flexibilitu individuálnej mobility pre obyvateľov súmestí; Koncept MINI Citysurfer Concept kombinuje agilné jazdné vlastnosti elektricky poháňaného skútra s podmanivými dizajnom.
pred 8 rokmi
Producent Pirátov Karibiku prináša ďalší akčný veľkofilm.