Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 20. júna 2018, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Ministerstvo kultúry zverejnilo dokedy možno žiadať dotácie

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 03.10.2013

Spolu možno MK SR žiadať o dotácie na rok 2014 v ôsmich dotačných programoch, ktoré sú venované rôznym oblastiam, od záchrany pamiatok, cez osvetovú činnosť až po kultúrne poukazy
Ministerstvo kultúry zverejnilo dokedy možno žiadať dotácie
Zdroj obrázku: Internet
 

Výzvy na predkladanie žiadostí o poskytnutie dotácií v kultúre na rok 2014 sú už známe. Ministerstvo kultúry (MK) SR ich zverejnilo na svojej webstránke - http://www.culture.gov.sk.

Termíny uzávierky na predkladanie žiadostí sa líšia. Prvý termín je už 29. novembra a posledný 30. júna budúceho roka. Presné finančné krytie pre jednotlivé dotačné programy Ministerstva kultúry SR pre budúci rok budú jasné až po schválení štátneho rozpočtu na rok 2014.

Spolu možno MK SR žiadať o dotácie v ôsmich dotačných programoch: v programe Kultúrne aktivity v oblasti pamäťových inštitúcií s termínom uzávierky na predkladanie žiadostí o poskytnutie dotácie 29. novembra; v programe určenom na záchranu národných kultúrnych pamiatok Obnovme si svoj dom / Národný cintorín v Martine je termín 2. december; program Kultúra znevýhodnených skupín obyvateľstva ho má určený na 6. december a rovnako aj program Nehmotné kultúrne dedičstvo a kultúrno-osvetová činnosť (6. december); následne Umenie (9. december); Európske hlavné mesto kultúry 2013 – Košice (16. december) a na budúci rok Pro Slovakia (31. január 2014) a Kultúrne poukazy (30. jún 2014).

Dotačné programy sú zväčša určené pre viaceré oblasti, respektíve majú viaceré podprogramy. Napríklad program Umenie sa člení na podprogramy venované: divadlu a tancu; hudbe; výtvarnému a úžitkovému umeniu, fotografii, dizajnu a architektúre; medziodborovým profesionálnym kultúrnym aktivitám; literatúre a knižnej kultúre a tiež tvorbe a aktivitám umelcov do 35 rokov. Program Pro Slovakia je členený na tri podprogramy: prezentácia umenia a kultúry v zahraničí; mobilita umelcov a kultúrnych pracovníkov, medzinárodná spolupráca v oblasti kultúry a spolufinancovanie projektov, ktoré získali podporu z medzinárodných zdrojov.

Ministerstvo kultúry všetkých, ktorí sa chcú uchádzať o dotáciu, upozorňuje, že pre úspešné postúpenie žiadosti na jej vyhodnotenie v dotačnej komisii je nevyhnutné, aby žiadosť bola pri podaní úplná a spĺňala všetky náležitosti podľa zákona o poskytovaní dotácií v pôsobnosti MK SR. Žiadosti sa nedajú dopĺňať a opätovná elektronická registrácia je možná až po vyhlásení novej výzvy na predkladanie žiadostí, či ďalšieho kola. Dotácie na projekty uskutočnené v roku 2014 ministerstvo poukáže ich prijímateľom až po “splnení podmienky úplného vyúčtovania prípadne poskytnutej dotácie za rok 2013 akceptovaného Ministerstvom kultúry SR“, zdôrazňuje okrem iného MK SR v materiáloch k zverejnenej výzve.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:


Dnes.Server.sk
Dnešné horúce témy »


MaRweb.sk - Meranie a Regulácia:Distribúcia, sn...
Výroba a montáž plastových okien, dverí a dopln...Sú tu pre Vás ľahko dostupné pôžičky od 400 Eur...


52 000.00 €
Na predaj poľnohospodársky pozemok, rozloha 13 ...
186.00 € /mesiac
Na prenájom kancelársky priestor, rozloha 24 m2
69 000.00 €
Na predaj byt, 2 izby, rozloha 56 m2, novostavb...

Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 5 rokmi
Zanietený policajt Mike (John Cusack) je na stope vraha, vyčíňajúceho v uliciach Buffala. Po tom čo Mikovi zmizne dcéra, sa tento prípad stáva osobným.
pred 4 rokmi
Vo fantastickom svete sa nachádzajú dve kráľovstvá. Prvé z nich, Vresoviská, je plné magických stvorení, to druhé zas obývajú ľudia...
pred 6 rokmi
Šťastlivec je romantická dráma, ktorá vznikla podľa rovnomennej knižnej predlohy Nicolasa Sparksa pod režisérskou taktovkou scenáristu a režiséra Scotta Hicksa.
pred 5 rokmi
V tomto presvedčivom filme o neporušenom, a napriek tomu veľmi krehkom, pute medzi rodičom a jeho potomkom podali Robert De Niro, Paul Dano a Julianne Moore neuveriteľné herecké výkony.
pred 5 rokmi
Čarovná hudobné cesta do sveta Michaela Jacksona v dĺžke celovečerného filmu, s množstvom extravagantných špeciálnych efektov.
pred 14 rokmi
Americká formácia vcelku úspešné bodovala na poslednom udeľovaní cien Grammy.
pred 8 rokmi
I napriek tomu, že melóny pochádzajú pôvodne zo stepí Afriky, kde rastú voľne, dnes sa vodové melóny pestujú po celom svete.
pred 7 rokmi
Prémiová značka koncernu General Motors predviedla na Los Angeles Auto Show (LAAS 2011) novú limuzínu, ktorá sa radí na vrchol ponuky americkej automobilky.