Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 21. januára 2019, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Ministerstvo kultúry zverejnilo dokedy možno žiadať dotácie

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 03.10.2013

Spolu možno MK SR žiadať o dotácie na rok 2014 v ôsmich dotačných programoch, ktoré sú venované rôznym oblastiam, od záchrany pamiatok, cez osvetovú činnosť až po kultúrne poukazy
Ministerstvo kultúry zverejnilo dokedy možno žiadať dotácie
Zdroj obrázku: Internet
 

Výzvy na predkladanie žiadostí o poskytnutie dotácií v kultúre na rok 2014 sú už známe. Ministerstvo kultúry (MK) SR ich zverejnilo na svojej webstránke - http://www.culture.gov.sk.

Termíny uzávierky na predkladanie žiadostí sa líšia. Prvý termín je už 29. novembra a posledný 30. júna budúceho roka. Presné finančné krytie pre jednotlivé dotačné programy Ministerstva kultúry SR pre budúci rok budú jasné až po schválení štátneho rozpočtu na rok 2014.

Spolu možno MK SR žiadať o dotácie v ôsmich dotačných programoch: v programe Kultúrne aktivity v oblasti pamäťových inštitúcií s termínom uzávierky na predkladanie žiadostí o poskytnutie dotácie 29. novembra; v programe určenom na záchranu národných kultúrnych pamiatok Obnovme si svoj dom / Národný cintorín v Martine je termín 2. december; program Kultúra znevýhodnených skupín obyvateľstva ho má určený na 6. december a rovnako aj program Nehmotné kultúrne dedičstvo a kultúrno-osvetová činnosť (6. december); následne Umenie (9. december); Európske hlavné mesto kultúry 2013 – Košice (16. december) a na budúci rok Pro Slovakia (31. január 2014) a Kultúrne poukazy (30. jún 2014).

Dotačné programy sú zväčša určené pre viaceré oblasti, respektíve majú viaceré podprogramy. Napríklad program Umenie sa člení na podprogramy venované: divadlu a tancu; hudbe; výtvarnému a úžitkovému umeniu, fotografii, dizajnu a architektúre; medziodborovým profesionálnym kultúrnym aktivitám; literatúre a knižnej kultúre a tiež tvorbe a aktivitám umelcov do 35 rokov. Program Pro Slovakia je členený na tri podprogramy: prezentácia umenia a kultúry v zahraničí; mobilita umelcov a kultúrnych pracovníkov, medzinárodná spolupráca v oblasti kultúry a spolufinancovanie projektov, ktoré získali podporu z medzinárodných zdrojov.

Ministerstvo kultúry všetkých, ktorí sa chcú uchádzať o dotáciu, upozorňuje, že pre úspešné postúpenie žiadosti na jej vyhodnotenie v dotačnej komisii je nevyhnutné, aby žiadosť bola pri podaní úplná a spĺňala všetky náležitosti podľa zákona o poskytovaní dotácií v pôsobnosti MK SR. Žiadosti sa nedajú dopĺňať a opätovná elektronická registrácia je možná až po vyhlásení novej výzvy na predkladanie žiadostí, či ďalšieho kola. Dotácie na projekty uskutočnené v roku 2014 ministerstvo poukáže ich prijímateľom až po “splnení podmienky úplného vyúčtovania prípadne poskytnutej dotácie za rok 2013 akceptovaného Ministerstvom kultúry SR“, zdôrazňuje okrem iného MK SR v materiáloch k zverejnenej výzve.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 4 rokmi
V novej filmovej edícii Knižné adaptácie vydal Bontonfilm na DVD a Blu ray aj klasiku Sophiina voľba
pred 8 rokmi
Skúste sa držať nasledujúcich niekoľkých zásad a uvidíte, že sa budete cítiť lepšie.
pred 7 rokmi
Nová dimenzia radosti z jazdy
pred 7 rokmi
Jevgenij Briun uviedol, že výlet kapely do Indie a spoznávanie tamojších náboženských zvyklostí spôsobilo nárast užívania drog.
pred 4 rokmi
Ani len netuším, či má vôbec význam baviť sa o Pelíškoch a nejako ich hodnotiť. Ten film si od roku 1999 získal toľko priaznivcom a stal sa takým zlatým klenotom, že to hádam nemá zmysel.
pred 4 rokmi
Kapela Fuera Fondo, ktorá už osem rokov šíri dobrú náladu prostredníctvom veselej a energickej tvorby, má nový videoklip!
pred 7 rokmi
Dvadsiaty ročník českého hudobného festivalu Noc plná hvězd bude zároveň posledným. Na svojej oficiálnej webovej stránke nocplnahvezd.cz o tom informovali organizátori podujatia.
pred 6 rokmi
Exkluzívnu možnosť vylepšenia Audi S5 Coupé 3,0 TFSI ponúka tuningová spoločnosť Senner Tuning. Okrem „ospojlerovania“ ponúka veľký počet tuningového príslušenstva.