Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 20. júna 2019, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Ministerstvo kultúry zverejnilo dokedy možno žiadať dotácie

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 03.10.2013

Spolu možno MK SR žiadať o dotácie na rok 2014 v ôsmich dotačných programoch, ktoré sú venované rôznym oblastiam, od záchrany pamiatok, cez osvetovú činnosť až po kultúrne poukazy
Ministerstvo kultúry zverejnilo dokedy možno žiadať dotácie
Zdroj obrázku: Internet
 

Výzvy na predkladanie žiadostí o poskytnutie dotácií v kultúre na rok 2014 sú už známe. Ministerstvo kultúry (MK) SR ich zverejnilo na svojej webstránke - http://www.culture.gov.sk.

Termíny uzávierky na predkladanie žiadostí sa líšia. Prvý termín je už 29. novembra a posledný 30. júna budúceho roka. Presné finančné krytie pre jednotlivé dotačné programy Ministerstva kultúry SR pre budúci rok budú jasné až po schválení štátneho rozpočtu na rok 2014.

Spolu možno MK SR žiadať o dotácie v ôsmich dotačných programoch: v programe Kultúrne aktivity v oblasti pamäťových inštitúcií s termínom uzávierky na predkladanie žiadostí o poskytnutie dotácie 29. novembra; v programe určenom na záchranu národných kultúrnych pamiatok Obnovme si svoj dom / Národný cintorín v Martine je termín 2. december; program Kultúra znevýhodnených skupín obyvateľstva ho má určený na 6. december a rovnako aj program Nehmotné kultúrne dedičstvo a kultúrno-osvetová činnosť (6. december); následne Umenie (9. december); Európske hlavné mesto kultúry 2013 – Košice (16. december) a na budúci rok Pro Slovakia (31. január 2014) a Kultúrne poukazy (30. jún 2014).

Dotačné programy sú zväčša určené pre viaceré oblasti, respektíve majú viaceré podprogramy. Napríklad program Umenie sa člení na podprogramy venované: divadlu a tancu; hudbe; výtvarnému a úžitkovému umeniu, fotografii, dizajnu a architektúre; medziodborovým profesionálnym kultúrnym aktivitám; literatúre a knižnej kultúre a tiež tvorbe a aktivitám umelcov do 35 rokov. Program Pro Slovakia je členený na tri podprogramy: prezentácia umenia a kultúry v zahraničí; mobilita umelcov a kultúrnych pracovníkov, medzinárodná spolupráca v oblasti kultúry a spolufinancovanie projektov, ktoré získali podporu z medzinárodných zdrojov.

Ministerstvo kultúry všetkých, ktorí sa chcú uchádzať o dotáciu, upozorňuje, že pre úspešné postúpenie žiadosti na jej vyhodnotenie v dotačnej komisii je nevyhnutné, aby žiadosť bola pri podaní úplná a spĺňala všetky náležitosti podľa zákona o poskytovaní dotácií v pôsobnosti MK SR. Žiadosti sa nedajú dopĺňať a opätovná elektronická registrácia je možná až po vyhlásení novej výzvy na predkladanie žiadostí, či ďalšieho kola. Dotácie na projekty uskutočnené v roku 2014 ministerstvo poukáže ich prijímateľom až po “splnení podmienky úplného vyúčtovania prípadne poskytnutej dotácie za rok 2013 akceptovaného Ministerstvom kultúry SR“, zdôrazňuje okrem iného MK SR v materiáloch k zverejnenej výzve.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 7 rokmi
Rýchlosťou 300 km/h ide o najrýchlejší hybrid vo svoje triede
pred 8 rokmi
Kto bude chcieť, tak si tú správnu Grace vždy nájde...
pred 4 rokmi
Súťaž českých a slovenských kapiel o účinkovanie na festivale Sziget 2015 Hrať na najlepšom európskom festivale v ten istý deň ako Robbie Williams alebo Florence and the Machine.
pred 8 rokmi
Limitovaný model GT4 RS s motorom 4,0 l
pred rokom
Patríte medzi fanúšikov moderných technológií a čakáte každý jeden mesiac na novinky v tejto oblasti, pretože vám ich využívanie do značnej miery zjednodušuje život?
pred 3 rokmi
Celeste Buckingham miluje publikum, rodinné stretnutia a čokoládu! Úspešná speváčka je vychádzajúcim slnkom svetovej pop music.
pred 3 rokmi
Pred viac ako dvoma rokmi došlo k nevysvetliteľnému zmiznutiu svetovej populácie - v zlomku sekundy sa stratilo na 140 miliónov ľudí.
pred 6 rokmi
S Michalom Pavlíčkom a Michaelom Kocábom sa v Supraphone stretli pri príležitosti nedávneho nového uvedenia albumu Běr z roku 1997. Po Strake v hrsti a Výběre je to ďalší z albumov Pražského výběru, ktoré vydavateľstvo vyslalo do sveta.