Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 24. marca 2018, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Minister Kaliňák prijal vojenské špičky USA

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 30.10.2012

Minister Kaliňák sa s americkými dôstojníkmi rozprával o možnostiach prípravy a výcviku špeciálnych jednotiek SR a o pomoci USA v tejto oblasti.
Minister Kaliňák prijal vojenské špičky USA
Zdroj obrázku: Wikipedia
 

Minister vnútra Robert Kaliňák sa dnes stretol s americkými dôstojníkmi. Rokoval s veliteľom špeciálnych operácií námorníctva USA admirálom Williamom H. McRavenom a veliteľom špeciálnych operácií USA pre Európu generálmajorom Michaelom S. Repassom.

Ako informoval Komunikačný odbor Kancelárie ministra vnútra SR, témou rozhovorov bola najmä možnosť prípravy a výcviku špeciálnych jednotiek SR a pomoc USA v tejto oblasti.

Stretnutie bolo tiež príležitosťou na ocenenie podpory USA, ktorú do odchodu americkej armády z Irackej republiky v decembri 2011 poskytovali našim jednotkám pri ochrane slovenského Zastupiteľského úradu v Bagdade. Práve tu sa podľa ministerstva preukázalo to, čo vyjadril admirál McRaven, že „dnes je už vzájomná kooperácia medzi všetkými bezpečnostnými zložkami absolútnou nevyhnutnosťou.“ Ako doplnil, „dnes už neexistuje lokálna vojna, pretože regionálny vojenský konflikt v jednom štáte na svete bude mať globálny vplyv na fungovanie ostatných krajín.“ Minister vnútra Robert Kaliňák v tejto súvislosti zdôraznil, že aj na Slovensku je významne cítiť zvyšujúcu sa kvalitu vzájomnej spolupráce policajných, vojenských a spravodajských zložiek, ktoré sa stali plnohodnotnými partnermi pre zahraničné špeciálne a vojenské jednotky.

Minister Kaliňák aj admirál McRaven sa zhodli, že v súčasnej dobe, keď svet musí čeliť asymetrickým ohrozeniam, je nevyhnutné neustále posilňovanie vzájomnej spolupráce v oblasti výcviku a prípravy, a to nielen pre vojnové konflikty, ale aj pre také ohrozenia, ako sú prírodne katastrofy a nešťastia.

Útvar osobitného určenia Prezídia Policajného zboru má podľa ministerstva doteraz pozitívne skúsenosti so spoluprácou s USA. "Vzhľadom na strategický význam USA ako partnera Slovenskej republiky, ktoré vyplýva predovšetkým z nášho spoločného členstva v NATO a so zreteľom na jeho bohaté skúsenosti v oblasti špeciálnych operácií, útvar víta ďalší rozvoj tejto spolupráce," uvádza rezort.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 5 rokmi
V týchto dňoch sa do éteru dostáva ďalší, v poradí druhý spoločný singel Bystríka a Roba Pappa LEN JEDNA NOC.
pred 4 rokmi
V bloku Kobylky IV vychádzajú na scénu v piatich študentských filmoch výrazné charaktery, o ktorých ste už buď počuli alebo si ich dobre zapamätáte.
pred 7 rokmi
LG Optimus Black ponúka úplne výnimočný dizajn tvorený jemnými a hladkými linkami.
pred 5 rokmi
Vstupenky na všetky vystúpenia s výnimkou Bratislavy sa predávajú po 8 eur.
pred 7 rokmi
Ghost Dog nie je obyčajný nájomný vrah...
pred 12 rokmi
Nedostatok pohybovej aktivity v každodennom živote treba nutne doplniť uvedomelým pravidelným a primeraným telesným...
pred 7 rokmi
Notebook Samsung Série 3 300V je rovnako mobilný ako dnešná generácia študentov. Vyznačuje sa štýlovým displejom s tenkým rámčekom, takže ho ľahko zbalíte.
pred 5 rokmi
V prvej päťke vecí, ktoré sú pre Slovákov na ideálnej dovolenke najdôležitejšie, sú aj plavky, opaľovací krém, partner alebo partnerka a slnečné okuliare