Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 22. januára 2019, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

MIGRANTI: Prvých 250 utečencov by malo na Slovensko prísť v auguste

Zdroj: SITA, redaktor: Sandy, pridané: 31.07.2015

Proti zriadeniu utečeneckého tábora bude v nedeľu 2. augusta od 7:00 do 19:00 v Gabčíkove miestne referendum
MIGRANTI: Prvých 250 utečencov by malo na Slovensko prísť v auguste
Zdroj obrázku: SXC/free
 

Prvých 250 utečencov, ktorí žiadajú o azyl v Rakúsku, by malo na Slovensko prísť v auguste, ďalších 250 v septembri. Ako pre agentúru SITA uviedol migračný úrad ministerstva vnútra, zariadenie Slovenskej technickej univerzity v Gabčíkove, kam migranti prídu, je po technickej stránke pripravené. Žiadatelia o azyl v Rakúsku budú mať v tábore vlastný režim, ktorý bude zabezpečovať rakúska strana. Má na to vlastných zamestnancov, ktorí zabezpečia i ochranu. Všetky ostatné aktivity, napríklad voľnočasové, má podľa migračného úradu na starosti takisto rakúska strana. Slovensko zabezpečuje len ubytovanie a stravu.

Rakúsko bude mať vo svojej réžii takisto pohyb migrantov po obci Gabčíkovo, ide o vlastné režimové opatrenia. Budú sa však zrejme po obci voľne pohybovať, informoval migračný úrad s tým, že v Rakúsku absolvovali všetky potrebné vyšetrenia a tak nemajú žiadne choroby.

Minister vnútra Robert Kaliňák podpísal 21. júla s rakúskou rezortnou kolegyňou Johannou Miklovou-Leitnerovou dohodu o dočasnom ubytovaní 500 žiadateľov o azyl v Rakúsku. Prídu do Gabčíkova z rakúskeho tábora Traiskirchen. Dohoda platí na dva roky. Migračný úrad rezortu vnútra uviedol, že azylové konanie by malo byť rýchle.

Obyvatelia Gabčíkova s prijatím migrantov v obci nesúhlasia, ešte začiatkom júla vznikla petícia, pod ktorú sa podpísalo 3 148 ľudí spomedzi približne 5 100 obyvateľov obce. Obec o tom komunikovala aj s ministerstvom vnútra a migračným úradom, ktorý patrí pod rezort vnútra a má na starosti aj pobytové a utečenecké tábory. Ako pre agentúru SITA 28. júla uviedla Michaela Paulenová z tlačového odboru kancelárie ministra vnútra, miestne referendum v obci je samosprávnou pôsobnosťou, do ktorej rezort nie je oprávnený zasahovať a nemá ani povinnosť sa jeho výsledkami riadiť. "Ministerstvo vnútra nerozumie panike, ktorá vzniká v Gabčíkove. V tejto obci je jedno z azylových zariadení už od roku 1994. Za toto obdobie tu boli ubytované tisícky cudzincov bez akýchkoľvek problémov a vtedy išlo o azylantov, ktorí neskôr zostávali na Slovensku. V tomto prípade pôjde o dočasné, niekoľkomesačné ubytovanie ľudí, ktorí sú v azylovom procese v Rakúsku a po jeho ukončení pôjdu späť," píše sa v stanovisku rezortu.

Proti zriadeniu utečeneckého tábora bude v nedeľu 2. augusta od 7:00 do 19:00 v Gabčíkove miestne referendum. V zozname oprávnených voličov v obci je zapísaných približne 4 300 ľudí, ktorí budú odpovedať na otázku "Ste proti zriadeniu dočasného utečeneckého tábora v budove STU v obci Gabčíkovo?" Právo hlasovať v miestnom referende majú všetci, ktorí majú trvalý pobyt v Gabčíkove a najneskôr v nedeľu 2. augusta dosiahnu 18 rokov. Gabčíkovo obyvateľov informuje o konaní referenda, ktoré si vyžiadali obyvatelia v petícii, i na svojej webstránke. Plebiscit bude platný, ak v ňom svoj názor vyjadrí nadpolovičná väčšina obyvateľov obce oprávnených hlasovať. Ako pre agentúru SITA povedal ešte začiatkom týždňa starosta Gabčíkova Iván Fenes, výsledky plánujú zverejniť na webstránke obce už okolo 21:00.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Fotografia
Anonym
pred 3 rokmi
Proti zriadeniu utečeneckého tábora bude v nedeľu 2. augusta od 7:00 do 19:00 v Gabčíkove miestne referendum Odkaz na článok: http://server.sk/zaujimavosti/spravy-z-domova/migranti-prvych-250-utecencov-by-malo-na-slovensko/

http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-uprchlicka-krize/353645/desivy-vzkaz-z-dalnice-vase-deti-se-budou-modlit-k-allahovi-nebo-zemrou.html http://www.lajkit.cz/zpravy/item/430-sdilejte-zakazany-dokument-ct-ve-kterem-se-odvazny-reporter-vydal-se-skrytou-kamerou-do-prazske-mesity

 

Diskusné príspevky (3)

Fotografia
Anonym
pred 3 rokmi
Dnešní zpráva převzata zdeníku Al Ahram mluví za všechno.* Turecký novinář Mehmet Akhul přineslautentické svědectví o plánech a jejich realizaci přímo z centra bojů takzvaného Islámského státu z oblasti střední Sýrie. Rok a půl tam působil pod jménem Mohamed Akhe jako bojovník tzv.Islámského státu (kalifátu). Sám označuje tzv. Islámský stát (ISIS) jako podvod řízený zahraniční tajnou službou. Ve vedení ISIS jsou lidé trénováni v zahraničí a někteří dokoncei takoví, co byli už zatčeni americkými vojsky v Iráku a později propuštěni. Jejich identita je poměrně málo známá a těžko zjistitelná. Uprchlická krize je podle Akhula organizovanou, připravovanouISIS na převezení armád ISIS do Evropy. Všechny akce s dětmi a ženami jsou zastírací manévr, který má uklidnit veřejné mínění v Evropě a zvednout vlnu solidarity. Cílem mají být samozřejmě nejvyspělejší ekonomiky EU. BojovníciISIS mezi sebou komunikují prostřednictvím mobilních GSM telefonů v síti Spojených Arabských Emirátů Etisalat, které mají zaplacené přímo z ISIS. Tím je také vyřešena záhada, jak mohli takzvaní chudí uprchlíci komunikovat mezi sebou z moderních smartphonů celé týdny v roamingovém režimu, přičemž neměli peníze údajně na nic. Příkazy a velení jde přes velitele skupin, které tvoří převážně obyvatelé Sýrie a Iráku a jedna skupina je vedena třemi muži za předpokladu, že jsou na jednom místě. Proto se takzvaní uprchlíci domáhali sami rozhodovat kde budou umístěni. Jejich taktika má začíttak zvanou guerillovou válkou, což je v podstatě partyzánský způsob bojea to bráněním veřejného pořádku, infiltrací domácího obyvatelstva a kontaktem s již žijícími skupinami v EU. Toto je důkaz, že celý systém v EU reprezentován zrádci jako Merkelová, Hollande, Junckers, Faymann a ostatní totálně zradili Evropu a nechali ji nepřipravenou na totální válku vedenou zvnitřku. Akhul podrobně popsal organizační strukturu bojovníků tzv. Islámského státu (kalifátu) (ISIS) v Evropě. Tak zvaní uprchlíci z válečných ob
Fotografia
Anonym
pred 3 rokmi
Today's report taken from the newspaper Al Ahram says it all. * Turkish journalist Mehmet Akhul přineslautentické testimony about the plans and their implementation by the center of fighting so-called Islamic State of in Central Syria. A year and a half where he worked under the name of Mohamed Akhe as a warrior tzv.Islámského state (caliphate). So he calls. Islamic State (ISIS) as a fraud driven by foreign secret services. ISIS in leadership, people are trained abroad and some finished The kind who were already arrested by US troops in Iraq and later released. Their identity is relatively little known and hardly detectable. Refugee crisis is organized by Akhu, the připravovanouISIS ISIS transporting armies in Europe. All actions of children and women are cover-up that has to calm public opinion in Europe and raise a wave of solidarity. The aim of the course to be the most advanced of the EU economy. BojovníciISIS They communicate with each other via mobile phones in GSM network UAE Etisalat, which are paid directly from ISIS. This also solved the mystery as to the so-called poor refugees communicate with each other on modern smartphones weeks in roaming mode, which reportedly had no money for anything. Commands and command respect through group commander, which largely consists of people of Syria and Iraq, and one group is led by three men for provided that in one place. Therefore, the so-called refugees They demanded decide themselves where they will be placed. Their tactic has začíttak called guerrilla warfare, which is essentially a guerrilla way of fighting hindrance to public order, domestic population and infiltration contact with groups already living in the EU. This is evidence that the entire system in the EU represented as traitors Merkel, Hollande, Junckers, Faymann and other totally betrayed Europe and left her unprepared for total war led from within. Akhul detailed the organizational structure of the so-called militants. Islamic State (Caliphate) (ISI
Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 11 rokmi
Nenechajte sa pomýliť, stručný nadpis je len pokusom nedať najavo všetko nadšenie hneď na úvod. Na podobné veci treba zľahka a pomaly..
pred 6 rokmi
Sú v najlepšej forme! Skupina Horkýže slíže odohrala vo štvrtok v Bratislave dvojhodinový koncert, ktorým odštartovala svoje jarné turné.
pred 5 rokmi
Nižšie ceny sú kľúčové pre 54 % zákazníkov e-shopov.
pred 5 rokmi
Časť záleží aj na tom, ako rýchlo americký podnikateľ zoženie dodávateľa pohonných agregátov.
pred 4 rokmi
Hudobníkom z kapely Tristana sa naozaj darí. Po viacerých medzinárodných úspechoch sa tešia z ďalšieho. Ich aktuálny album Virtual Crime pokrstí zatiaľ utajovaný člen svetovej metalovej hviezdy, kapely Nightwish.
pred 4 rokmi
Jeden z najstarších slovenských hudobných festivalov sa vracia so svojím 12. ročníkom. Snina bude aj toto leto hostiť tisícky návštevníkov veľkej open air párty ROCK POD KAMEŇOM.
pred 4 rokmi
O koňoch a ľuďoch je snímka, ktorá už dlhší čas v našich kinách chýbala: skutočný film o koňoch. Debut islandského režiséra Benedikta Erlingssona je veľkolepým príbehom vyrozprávaným z pohľadu koní.
pred 10 rokmi
Bostonskí chlapci sa minulý rok na jeseň pokúsili o vcelku hlučný návrat.