Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 26. februára 2020, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Mesto Košice dostane finančnú injekciu 100 miliónov eur

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 02.10.2013

Viac ako 96 miliónov eur dostanú univerzity, mesto dostane zo Všeobecnej pokladničnej správy dva milióny eur.
Mesto Košice dostane finančnú injekciu 100 miliónov eur
Zdroj obrázku: Internet
 

Približne 100 miliónov eur príde do Košíc po dnešnom výjazdovom rokovaní vlády, ktorá prerokovala a schválila materiál Analýza sociálno-ekonomickej situácie mesta Košice a návrhy na zlepšenie v sociálnej a hospodárskej oblasti.

Ako vyplýva z materiálov, minister školstva, vedy a výskumu má vytvoriť predpoklady pre efektívne čerpanie finančných prostriedkov v rámci projektov zameraných na budovanie vedecko-technických parkov na Technickej univerzite v Košiciach, Univerzite Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach a Ústave SAV v Košiciach zo štrukturálnych fondov EÚ. V rámci Operačného programu Výskum a vývoj má zabezpečiť ich realizáciu uzatvorenými zmluvami v celkovej výške 96 702 656 eur.

Mesto Košice má dostať dva milióny eur zo Všeobecnej pokladničnej správy na aktivity zlepšujúce sociálno-ekonomickú oblasť. Zo sumy je napríklad 300 000 eur vyčlenených na zvýšenie bezpečnosti v meste - najmä na kamerové systémy, technické vybavenie, zvýšenie počtu mestských policajtov. Ďalších 290 000 eur má ísť na dobudovanie systému regulovanej dodávky elektrickej energie na Luníku IX. Našlo sa aj 340 000 eur na opravu bazéna základnej školy na Družicovej ulici, ktorý využívajú žiaci ďalších jedenástich škôl, aj 113 000 eur na opravu bazéna ZŠ na Tomášikovej ulici, kam chodia žiaci z desiatich škôl. Zvyšná časť prostriedkov je určená na opravy školských budov a 50 tis. eur na nákup hudobných nástrojov pre dve základné umelecké školy.

Vláda chce mestu poskytnúť v súlade s možnosťami štátneho rozpočtu 1,5 milióna eur na riešenie havarijného stavu mosta na ceste II/547 Hlinkova ulica. Ide o frekventovaný most na ceste spájajúcej centrum mesta so sídliskami Dargovských hrdinov a Ťahanovce a cesta súčasne slúži ako diaľničný privádzač k diaľnici D-1 Prešov-Košice. Na zlepšenie dopravnej situácie má minister financií vyčleniť v súlade s možnosťami štátneho rozpočtu finančné prostriedky na rozšírenie cesty II/552 Slanecká na štvorpruhovú. Vláda chce poskytnúť v súlade s možnosťami štátneho rozpočtu dva milióny eur na začatie združenej investície s mestom Košice na rekonštrukciu a modernizáciu areálu kúpaliska Červená hviezda. Kúpalisko je majetkom štátu a spravuje ho ministerstvo vnútra.

Prispieť chce aj na riešenie lokalít zosuvov. Minister životného prostredia má zabezpečiť podrobný geologický prieskum vrátane vypracovania projektovej dokumentácie pre následnú sanáciu celého zosuvného územia v katastri mesta Košice a obce Nižná Myšľa vo finančnom objeme 1,3 milióna eur. Ďalších 300 000 eur je určených na podrobný geologický prieskum vrátane vypracovania projektovej dokumentácie pre následnú sanáciu zosuvného územia v katastri mesta Košice - mestské časti Opátske, Heringeš a Krásna nad Hornádom.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 8 rokmi
Na americkej televíznej stanici Centric bude mať v nedeľu premiéru dokumentárny film o živote zosnulého rappera a herca Heavy D.
pred 8 rokmi
Kompaktný mestský elektromobil Nissan Pivo 3 sa predstaví v Tokiu
pred 5 rokmi
Príbeh o temnej stránke ambicióznosti a slávy...
pred 7 rokmi
Bastille bol pôvodne sólový projekt pesničkára Dana Smitha, ale teraz je to už štvorčlenná kapela a k Danovi sa pripojil Chris „Woody“ Wood, Will Farquarson a Kyle Simmons.
pred 5 rokmi
V poslednej sérii HLASU Československa zaujala svojím spevom najprísnejšieho porotcu, Majka Spirita.
pred 7 rokmi
Tak ako pred modernizáciou, aj po nej zostáva Hyundai i20 skôr nenápadným autom, ktoré neťahá oči okoloidúcich ani susedov.
pred 4 rokmi
Roger Waters sa predstaví v kinách Cinemax po celom Slovensku už o týždeň – v utorok 29. októbra o 20:00 hod.
pred 6 rokmi
Paul van Dyk. Najlepší svetový DJ roka 2005. Tranceová legenda. Rodák z východného Nemecka bude exkluzívnym hosťom 8. narodeninovej party STEEL Arény.