Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 11. júla 2020, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Mení sa systém žiadania o neprisťahovalecké víza do USA

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 10.01.2014

Nový systém sa na amerických veľvyslanectvách zavádza postupne na celom svete, účelom je poskytnúť komplexné služby užívateľom
Mení sa systém žiadania o neprisťahovalecké víza do USA
Zdroj obrázku: Internet
 

Veľvyslanectvo USA v Bratislave prechádza v januári na nový systém podávania žiadostí o neprisťahovalecké víza, objednávania časeniek a doručovania dokladov žiadateľom. Agentúru SITA o tom informovala Martina Joriková z oddelenia styku s verejnosťou. Tento systém sa postupne zavádza na celom svete, účelom je poskytnúť komplexné služby užívateľom.

Na Slovensku spustia systém od 11. januára. Okrem nového on-line systému bude aj nové call centrum, ktoré bude k dispozícii dlhšie ako doposiaľ. Okrem poplatku za telefonický hovor do Bratislavy nie sú s touto službou spojené žiadne iné poplatky, píše Joriková. Call centrum bude možné kontaktovať od 13. januára, od pondelka do piatku v čase od 8:00 do 18:00. Telefónne číslo je +421 2 3305 7000.

Bezvízový program s elektronickou cestovnou autorizáciou ESTA využívajú mnohí Slováci na turistiku v USA alebo na služobné cesty s pobytom nepresahujúcim 90 dní. Autorizácia je k dispozícii na portáli Úradu pre hraničnú a colnú kontrolu USA na https://esta.cbp.dhs.gov/esta. Na študijné účely alebo na účely výmenného programu, dočasného zamestnania, práce na lodiach nie je možné využiť bezvízový program, treba mať vízum. Veľvyslanectvo USA v Bratislave každoročne vydáva tisícky víz, najčastejšie na štúdium a účasť na výmennom programe v USA.

Linku na nový informačný systém s rozšírenými informáciami o vízach do USA, ako aj s portálom na časenky poskytne veľvyslanectvo aj na svojej hlavnej internetovej stránke slovakia.usembassy.gov. Uvedené internetové stránky a call centrum sú jediné oficiálne zdroje vízových informácií, ako aj jediným autorizovaným portálom na vytvorenie časenky na podanie žiadosti o vízum do USA. Žiadatelia, ktorí uhradili poplatok za podanie víza pred zavedením nového systému, sa musia obrátiť na call centrum, ktoré im zarezervuje časenku individuálne.

Pre viac informácií treba navštíviť internetovú stránku slovakia.usembassy.gov, slovak.slovakia.usembassy.gov, a po 11. januári aj www.ustraveldocs.com/sk. Po 13. januári možno kontaktovať call centrum na čísle +421233057000.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 7 rokmi
V klipe sú použité aj zábery z domovských miest jednotlivých MCs, ktoré sa dotáčali dodatočne.
pred 8 rokmi
Miro Šmajda sa odteraz bude prezentovať pod menom Max Jason Mai. Tento projekt má podľa neho šancu uspieť v Eurovízii.
pred 8 rokmi
Mitsubishi Mirage sa bude vyrábať v úplne novom výrobnom závode Mitsubishi Motors v Thajsku v Laem Chaban
pred 5 rokmi
Jedinečné bežecké charitatívne podujatie s príznačným titulom “Farbám neujdeš” sa presunie z metropole východu do hlavného mesta.
pred 10 rokmi
Mnoho ľudí sa mylne domnieva, že atróza je choroba starých ľudí.
pred 9 rokmi
Prvý elektromobil schopný jazdiť kamkoľvek a kedykoľvek
pred 12 rokmi
Automechanik Carter Chambers má milujúcu rodinu a zoznam nesplnených prianí.
pred 9 rokmi
Oficiálny, technicky vyčistený a teda kvalitný nosič vychádza až teraz a je to naozaj unikátna skladačka.