Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 24. novembra 2020, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Maturanti môžu písať úvahu o sociálnych sieťach

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 12.03.2013

Okrem toho si môžu vybrať umelecký opis Slovenska, či rozprávanie alebo príspevok o spolužití človeka a zvieraťa.
Maturanti môžu písať úvahu o sociálnych sieťach
Zdroj obrázku: SXC/free
 

Úvaha na tému Sociálna internetová sieť - náš sluha či pán, alebo umelecký opis Slovenska - Kam len oko dovidí... - sú dve zo štyroch tém, ktoré si môžu vybrať maturanti pri dnešnej písomnej skúške zo slovenského jazyka a literatúry.

Okrem toho boli v Slovenskom rozhlase vyžrebované rozprávanie na tému I malé meškanie môže spôsobiť veľké problémy a diskusný príspevok o spolužití človeka a zvieraťa - "Kto teba, pes, smie nazvať psom? Ty si môj priateľ milý. Dobre by bolo, keby ťa dejiny pochopili" (Ján Smrek). Tieto štyri témy písomnej formy internej časti maturitnej skúšky boli dnes vyžrebované v Slovenskom rozhlase a študenti majú na napísanie prác k dispozícii 150 minút.

Písomné maturity zo slovenského jazyka a slovenskej literatúry dnes píšu aj žiaci zo škôl s vyučovacím jazykom maďarským a ukrajinským. Tí si môžu vybrať tiež štyri témy písomnej časti. Majú k dispozícii úvahu na tému "Múdry je ten, kto sa vie od každého niečo naučiť" (Vladimír Godár), charakteristiku na tému "Sme naozaj príbuzní?", diskusný príspevok na vyučovacej hodine - Človek musí byť zodpovedný voči sebe, životu, svojmu okoliu a ľudstvu a štvrtou vyžrebovanou je rozprávanie na tému Konečne začalo svitať...

Zo slovenského jazyka a literatúry dnes maturuje 54 449 študentov a skúšku zo slovenského jazyka a slovenskej literatúry absolvuje 2 230 žiakov zo škôl s vyučovacím jazykom maďarským a 31 žiakov zo stredných škôl s vyučovacím jazykom ukrajinským. Písomná časť maturitnej skúšky sa skladá z externej časti - štátom zadaných jednotných testov, a internej časti - slohovej práce na centrálne zadanú tému. V rámci externej časti zo slovenského jazyka a literatúry maturanti písali 90-minútový test, ktorý obsahuje 40 úloh s výberom odpovede a 24 úloh s krátkou odpoveďou.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 8 rokmi
Macík je filmom o tom, ako to môže dopadnúť, keď chlapa dostihne druhá puberta skôr, ako skončí tá prvá.
pred 11 rokmi
Strava nás má držať pri živote a nie zabíjať – organizmus sa nedokáže ´pobiť´ so všetkým bez následkov a problémov.
pred 6 rokmi
MINI predstavuje inovatívny koncept a ponúka vynikajúcu flexibilitu individuálnej mobility pre obyvateľov súmestí; Koncept MINI Citysurfer Concept kombinuje agilné jazdné vlastnosti elektricky poháňaného skútra s podmanivými dizajnom.
pred 9 rokmi
Christian Bale, ktorý si zahrá Batmana aj v pripravovanej snímke The Dark Knight Rises, pochválil prácu filmovej Catwoman Anne Hathaway.
pred 8 rokmi
Vynovený Mercedes-Benz E-Klasse Coupé a Cabriolet oslávia výstavnú premiéru na januárovom Detroit Motor Show 2013.
pred 7 rokmi
64-ročný herec sa chce týmto spôsobom vyhnúť vybavovaniu víz.
pred 7 rokmi
Šimon Buch sa neprebral od operácie nosovej priehradky 4. septembra 2007, mal vtedy 16 rokov
pred 8 rokmi
Slovensko je na čele rebríčka aj v absolútnom vyjadrení s medziročným skokom produkcie v tomto roku až o 260 tisíc áut, hneď za Ruskom, kde sa predpokladá zvýšenie výroby o viac ako 350 tis. vozidiel.