Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 04. júna 2020, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Markíza musí zaplatiť 43-tisíc eur pokutu

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 07.03.2012

Rada pre vysielanie a retransmisiu dnes rozhodla aj o začatí troch správnych konaní - dvoch voči TV Markíza a jednom voči TV JOJ.
Markíza musí zaplatiť 43-tisíc eur pokutu
Zdroj obrázku: Internet
 

Pokutu 43 147 eur uložila dnes Rada pre vysielanie a retransmisiu vysielateľovi TV Markíza a TV Doma. Platiť musí za to, že v 13 reklamných šotoch odvysielaných od konca roka 2010 do marca 2011 nedodržal zákon, ktorý nariaďuje jednoznačnú a zrozumiteľnú výzvu na pozorné prečítanie poučenia o správnom použití lieku v reklame na lieky.

Rada tiež upozornila vysielateľa TV Markíza na porušenie zákona v príspevku Desaťročia žijú v strachu, ktorý 19. septembra 2011 odvysielali v Televíznych novinách. V príspevku nedodržali ustanovenie zákona o objektívnosti a nestrannosti spravodajských a politicko-publicistických programov a oddeľovaní názorov a komentárov od informácií spravodajského charakteru. Upozornenie dostal aj vysielateľ TV JOJ za odvysielanie dvoch častí seriálu Ako som spoznal vašu mamu s českým dabingom z 31. októbra minulého roka. JOJ porušila zákon, ktorý nariaďuje používanie štátneho jazyka.

Rada pre vysielanie a retransmisiu dnes rozhodla aj o začatí troch správnych konaní - dvoch voči TV Markíza a jednom voči TV JOJ. Prešetrí možné použitie skrytej reklamy v relácii TV Markíza s názvom Reflex zo 16. decembra minulého roka, ktorá obsahovala príspevok o vysielaní seriálu Sultán. Rada sa bude zaoberať i podozrením, že Markíza neoddelila reklamu od iného vysielania, keď 17. januára tohto roka viackrát odvysielala príspevky vlastnej propagácie.
 
V prípade TV JOJ Rada preskúma podozrenie, že za mesiace október, november a december 2011 nezabezpečila multimodálny prístup k programovej službe. Zákon jej totiž ukladá vysielať desať percent programov so skrytými alebo otvorenými titulkami, prípadne tlmočených do posunkovej reči nepočujúcich alebo v posunkovej reči nepočujúcich.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 3 rokmi
Vybrali sme pre vás 25 piesní, ktoré mapujú rôzne regióny Slovenska, ale aj folklór národnostných menšín a etnických skupín.
pred 7 rokmi
Štvorkolesová stíhačka
pred 14 rokmi
Akáže to je hudobná formácia, čo nemá na trhu DVD nosič? Takúto otázku si položili i členovia obľúbenej bláznivej formácie Horkýže slíže, usmiali sa na vydavateľa a DVD je na svete.
pred 9 rokmi
Kapela Mukatado začala pred týždňom nahrávať vo svojom domácom PJ SOUND STUDIU svoj nový album.
pred 6 rokmi
Krátke video vzniklo ku skladbe Ja takýmto veciam neverím z roku 2010.
pred 7 rokmi
Živá strava alebo living foods (rawfood) sa v dnešnej dobe stáva populárna aj u nás. Tento pojem zahŕňa živú tepelne a chemicky neupravenú stravu.
pred 4 rokmi
Bratislavský festival Uprising ohlasuje svojho tohtoročného reggae headlinera.
pred 7 rokmi
Prvým singlom z nahrávky je Miss Jackson, ku ktorému kapela v pondelok zverejnila aj videoklip.Americká kapela Panic! At The Disco vydá 8. októbra svoj štvrtý album pomenovaný Too Weird To Live, Too Rare To Die!.