Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 13. novembra 2019, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Ľudskoprávna rada má vládu inšpirovať

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 11.07.2013

Rada vlády SR pre ľudské práva, národnostné menšiny a rodovú rovnosť momentálne pracuje na Celoštátnej stratégii ochrany a podpory ľudských práv v SR.
Ľudskoprávna rada má vládu inšpirovať
Zdroj obrázku: Internet
 

Rada vlády SR pre ľudské práva, národnostné menšiny a rodovú rovnosť by mala prinášať myšlienky a nápady, ako zvyšovať úroveň ochrany ľudských práv na Slovensku. Inšpirovať má slovenskú vládu k ďalšiemu vylepšovaniu situácie v oblasti ľudských práv, demokracie a právneho štátu. Uvádza sa tak v správe, ktorú dnes prerokovala a vzala na vedomie vláda.

Materiál vysvetľuje a hodnotí, ako ľudskoprávna rada funguje. "Jednou z hlavných úloh rady je presadiť prierezový prístup pri implementácii ľudskoprávnych noriem a pri osvojení si ľudskoprávnych princípov v činnosti verejnoprávnych orgánov," píše sa v dokumente. Poslaním rady je tiež hodnotiť, ako Slovensko plní medzinárodné záväzky vyplývajúce z dohovorov, opčných protokolov a zmlúv o ľudských právach a základných slobodách. Dokument tiež uvádza, že popri koordinačnej funkcii vo vzťahu k orgánom verejnej správy je rada významným prostriedkom participácie občianskej spoločnosti, mimovládnych organizácií a združení zastupujúcich jednotlivé zraniteľné skupiny na ovplyvňovaní rozhodnutí, ktoré sa ich týkajú.

Rada momentálne pracuje na Celoštátnej stratégii ochrany a podpory ľudských práv v SR. Táto vláda, rovnako ako tá predchádzajúca, pociťuje naliehavú potrebu prijatia takéhoto záväzného dokumentu ako rámca či ideového východiska, píše sa v dnes prerokovanom materiáli. Celoštátna stratégia ochrany a podpory ľudských práv má byť predmetom rokovania ľudskoprávnej rady na jej zasadnutí 4. septembra. Po ňom sa dostane do medzirezortného pripomienkového konania. Do konca júla sa má zavŕšiť práca na prvotnom východiskovom materiáli.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 8 rokmi
Francúzska automobilka uvažuje o využitý hybridného pohonu Hybrid4 aj v automobilových pretekoch.
pred 6 rokmi
Čitateľky aj na Slovensku mimoriadne obľúbenej Alexandry Potterovej sa dočkali – konečne vyšla v slovenčine jej štvrtá kniha Hľadám Rómea.
pred 6 rokmi
Vydavatelia významného denníka zmenu majiteľa uvítali, aktivity oboch spoločností majú ostať nezávislé a oddelené.
pred 7 rokmi
Novinka škandinávskej automobilky je exkluzívne vyvinutá pre austrálsky trh pričom sa počíta, že prví zákazníci si prevezmú Volvo S60 Polestar koncom júna 2013.
pred 6 rokmi
Už túto sobotu, 3. augusta, sa v krásnom prostredí Devína uskutoční 5. ročník Tribute to Freedom.
pred 8 rokmi
Novinka s muchou mäsiarkou na obale je desiatym radovým albumom Red Hot Chili Peppers a od vydania ich predošlého albumu uplynulo neuveriteľných päť rokov.
pred 16 rokmi
Škoda veľkého umelca.
pred 7 rokmi
Najväčší tuningový špecialista koncernu Volkswagen posunul hranicu maximálnej rýchlosti tak, že aktuálny Abt RS4 Avant sa môže hrdiť špičkovou rýchlosťou 290 km/h!