Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 16. júla 2019, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Ľudskoprávna rada má vládu inšpirovať

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 11.07.2013

Rada vlády SR pre ľudské práva, národnostné menšiny a rodovú rovnosť momentálne pracuje na Celoštátnej stratégii ochrany a podpory ľudských práv v SR.
Ľudskoprávna rada má vládu inšpirovať
Zdroj obrázku: Internet
 

Rada vlády SR pre ľudské práva, národnostné menšiny a rodovú rovnosť by mala prinášať myšlienky a nápady, ako zvyšovať úroveň ochrany ľudských práv na Slovensku. Inšpirovať má slovenskú vládu k ďalšiemu vylepšovaniu situácie v oblasti ľudských práv, demokracie a právneho štátu. Uvádza sa tak v správe, ktorú dnes prerokovala a vzala na vedomie vláda.

Materiál vysvetľuje a hodnotí, ako ľudskoprávna rada funguje. "Jednou z hlavných úloh rady je presadiť prierezový prístup pri implementácii ľudskoprávnych noriem a pri osvojení si ľudskoprávnych princípov v činnosti verejnoprávnych orgánov," píše sa v dokumente. Poslaním rady je tiež hodnotiť, ako Slovensko plní medzinárodné záväzky vyplývajúce z dohovorov, opčných protokolov a zmlúv o ľudských právach a základných slobodách. Dokument tiež uvádza, že popri koordinačnej funkcii vo vzťahu k orgánom verejnej správy je rada významným prostriedkom participácie občianskej spoločnosti, mimovládnych organizácií a združení zastupujúcich jednotlivé zraniteľné skupiny na ovplyvňovaní rozhodnutí, ktoré sa ich týkajú.

Rada momentálne pracuje na Celoštátnej stratégii ochrany a podpory ľudských práv v SR. Táto vláda, rovnako ako tá predchádzajúca, pociťuje naliehavú potrebu prijatia takéhoto záväzného dokumentu ako rámca či ideového východiska, píše sa v dnes prerokovanom materiáli. Celoštátna stratégia ochrany a podpory ľudských práv má byť predmetom rokovania ľudskoprávnej rady na jej zasadnutí 4. septembra. Po ňom sa dostane do medzirezortného pripomienkového konania. Do konca júla sa má zavŕšiť práca na prvotnom východiskovom materiáli.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 18 rokmi
Automobilka Renault sa od roku 1980 zaoberá vývojom vozidiel spaľujúcich v zážihových motoroch okrem benzínu alternatívne aj plyn.
pred 5 rokmi
Títo traja vedia narobiť nejednu neplechu a ani dnes nezostanú pozadu. Spoločne s nimi zažijeme dobrodružstvo staré 65 miliónov rokov. Pripútajte sa, stroj času vyráža na cestu...
pred 5 rokmi
Richard Müller a skupina Fragile majú za sebou megaturné HLASY 2. Až 38 vypredaných koncertov a dokonalé hudobné majstrovstvo si užili fanúšikovia od Plzne až po Humenné.
pred 8 rokmi
Paríž v inom svetle.
pred 5 rokmi
Nový album, ktorý oficiálne vychádza až v pondelok (14.7.), si fanúšikovia môžu vypočuť už dnes v exkluzívnom pre-streame na službe Deezer.
pred 4 rokmi
V novinke si opäť zahrajú Chris Pratt a Bryce Dallas Howard.
pred 7 rokmi
Slovenské kiná začnú tento očakávaný animovaný film premietať len o niečo neskôr - vo štvrtok 28. júna.
pred 4 rokmi
Oficiálne vychádza až v piatok 19.6., ale už dnes si ho môžu fanúšikovia vypočuť v pre-streame na Deezeri.